Bloomington, دوچرخه, قطعات شرکت QBP این کشور بزرگترین میسازد خاموش 88 در توده تماس تصویری

(اگر “بزرگ بلومینگتون قطعات دوچرخه توزیع کننده” در نظر گرفتن برخی از مارک های خود ممکن است; QBP صاحب یک دسته به صورت محلی و در سراسر کشور مورد علاقه شرکت ها از جمله ترشرویی سالسا و همه شهر.)

در یک ایمیل به نمایندگی مجاز و فروش در اوایل این ماه شرکت رئیس جمهور غنی Tauer به نام اخراج یک “تصمیم دردناک” تجارت نشریه دوچرخه خرده فروش گزارش شده است. “این ارزش شدند و همکاران و آنها دوستان ما و همکاران” Tauer نوشت. “ما این تصمیم را به اطمینان حاصل شود که QBP پایدار باقی می ماند در حال حاضر و از طریق آنچه که ممکن است در طول سال آینده.”

اما کارمندان سابق مانند Mikaela Bleich احساس نمی ارزشمند همکاران. او و بقیه 88 سابق QBPers آموخته بودند که اجازه رفتن مرتبه در 2 آوریل. این شرکت اعلام کرد که اخراج این گروه از طریق چت تصویری است که در آن همه شرکت کنندگان قابل مشاهده بودند به یک دیگر و آن Bleich گفته شد دارای برچسب “به روز رسانی.”

“این بسیار تعجب آور به جلسه و بلافاصله گفت که اگر شما در این جلسه شما اجازه رفتن. درست مانند این که” او گفت:. “اساسا کل جلسه 10 دقیقه از HR به ما می گوید که چگونه برای به روز رسانی ما ایمیل شخصی به طوری که آنها می توانید برای ما ارسال ما میز مسائل است.”

“آنها در حال حاضر کاهش پرداخت 10 درصد یک یا دو هفته پیش” او ادامه داد. “اما من کاملا فکر می کردم ضروری برای کسب و کار به عنوان من می خواهم مشغول به کار شده است من به دریافت محصول در وب سایت برای فروش.”

ارتباطات بازاریابی مدیر جان سندبرگ تصریح کرد: به شهرستان صفحات که تصمیم به اخراج کارکنان “به شدت دردناک برای هر کس در QBP” اما گفت که آنها تا به حال هیچ انتخاب اگر آنها می خواستند به شناور باقی می ماند.

“بر اساس به طور قابل توجهی کاهش درآمد [پس از COVID-19 ضربه زدن به ایالات متحده] و عدم اطمینان از چه مدت این بیماری همه گیر ممکن است ما دوباره سازمان دهی کسب و کار ما به پایدار باقی می ماند و قادر به به طور کامل خدمات شرکای خرده فروش ما در حال حاضر و از طریق سال آینده” سندبرگ گفت.

“QBP مانند یک خانواده مانند خانواده های گسترده در سراسر جهان در حال حاضر ما در حال و محدود شد stay-at-home سفارشات” سندبرگ اشاره کرد و اضافه کرد که به دلیل اخراج کارکنان را تحت تاثیر قرار در چند امکانات و مناطق اعلام و آنها را در فرد ندارد قابل اجرا و یا امن است. “شرکت ما رئیس جمهور غنی Tauer بود کسی که آگاهانه این کارکنان و ویدئو کنفرانس شخصی ترین راه برای انجام این کار با توجه به گزینه های ما بود.”

کارکنان دیگر بودند که اجازه رفتن می گویند که آنها درک نیاز به یک توده اخراج. “در ابتدا من فکر کردم این یک زیبا کردن راه برای رفتن در مورد همه چیز, اما فکر آن را از طریق من نمی دانم آنچه که انتخاب کرده بودند گفت:” سابق محصول مدیر پروژه که اضافه شده است که کلمه را بدست و “آن را بدست کثیف” اگر مدیریت شروع به تماس مردمی ، آنها اضافه شده است که QBP prez Tauer بود مشخصه فشرد تا در تماس است, در حالی که معاونت منابع انسانی انجی فون Ruden-عروسک در اشک بود.

“این واقعا یک تجربه عاطفی و من واقعا فکر می کنم این دو آنچه را که آنها فکر می کردند که می تواند … این بار تماس برای اقدامات فوق العاده. وجود دارد هیچ کتاب راهنما در مورد نحوه انجام این کار است.”

استار تریبیون به نام QBP یک مکان بالا برای کار در سال 2010 ، 2011 و 2012 در مشاغل بخش از وب سایت خود را, و این شرکت دریافت بهترین مکان برای کار طراحی از خارج مجله در سال 2012 و 2013.

“من واقعا فکر QBP بود مثل یک خانواده” Bleich گفت. اگر چه “من شده است وجود دارد از سال 2007 در یک ظرفیت و یا یکی دیگر از آن هیچ چیز به معنای QBP.”

سندبرگ گفت: خرید و فروش بیش از چهار هفته گذشته را همچنان به “به طور قابل توجهی و همواره پایین تر از سال های گذشته” هر چند او گفت: وجود دارد هیچ بیشتر اخراج و یا کاهش حقوق و دستمزد روی میز در حال حاضر. “اما ما نمی دانیم که چه مدت این بیماری همه گیر خواهد شد و آخرین یا اضافی چه اثرات آن ممکن است در کسب و کار ما.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>