کانادا ظرف چند روز عليه تعرفه های آلومينيوم آمريکا تلافی خواهد کرد و قصد دارد اوايل هفته آينده يک سلسله ضد تعرفه ها را اعلام کند.

مقامات در اتاوا و در سفارت کانادا در واشنگتن تائيد کردند که پيشتر تهديد شده بود ضد تعرفه ها تا روز چهارشنبه ادامه خواهد يافت.

دولت در طول تابستان گفته بود تا زمانی که آمریکا آخرین دور تعرفه های آلومینیومی خود را کاهش دهد، کانادا تا آن زمان ۳٫۶ میلیارد دلار اقدام متقابل تحمیل خواهد کرد.

کرستن هيلمن سفير کانادا در آمريکا روز جمعه در مصاحبه ای گفت اين اقدام قريب الوقوع است.

سفیر گفت: غایب هرگونه تغییر در سیاست [آمریکا] هفته آینده به اجرا در خواهند آمد.

“و آنها تا زمانی که آمریکا تعرفه های خود را علیه کانادا حذف کند، در اثر باقی خواهند ماند.”

کانادا به تعرفه ۱۰ درصدی اعلام شده توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ در ماه اوت پاسخ می دهد، اقدامی که درست بیش از نیمی از صادرات آلومینیوم کانادا به آمریکا را مورد اصابت قرار داد.

کرستن هیلمن، سفیر کانادا در واشنگتن، درسته، در جلسه ای در سال ۲۰۱۹ در اتاوا با ریچارد نیل، چپ، دموکراتی که رهبری کمیته مجلس نمایندگان آمریکا را بر خود دارد که بر مسائل تجاری نظارت دارد، در اینجا با نخست وزیر و معاون نخست وزیر دیده می شود. (آدریان وایلد/مطبوعات کانادا)

دولت واشینگتن انتخاب خود را از اهداف آمریکا از فهرست اولیه ای که در ماه اوت بیش از پنج دوجین پتانسیل منتشر شد، فاش خواهد کرد.

دولت گفته است آن اهداف را محدود به محصولات آلومینیومی نگه خواهد داشت، تا به توافق سال ۲۰۱۹ با آمریکا احترام بگذارد.

فهرست اولیه شامل تعداد نامتناسبی از محصولات ایالت های سوینگ آمریکا بود که سرنوشت ترامپ را در انتخابات ریاست جمهوری ۳ نوامبر تعیین خواهد کرد.

کراستيا فریلند معاون نخست وزير می گويد کانادا پس از آن که دونالد ترامپ رئيس جمهوری آمريکا ديروز تعرفه های جديدی را بر برخی محصولات آلومينيوم کانادا اعلام کرد، تعرفه های دلار به دلار را بر محصولات فلزات آمريکا وضع خواهد کرد. 2:12

A Canada-U.S. مشاور تجاری که قبلا برای دولت کانادا کار می کرد می گوید محاسبات سیاسی به وضوح در استراتژی تعرفه نقش دارد.

اریک میلر از گروه استراتژی شرکت واشینگتن رایداو پوتوماک می گوید: «تعدادی ملاحظات وجود دارد. «یکی این است: چگونه به خودمان صدمه نزنیم؟ دو: چگونه [آمریکایی ها] را متقاعد کنیم که آنها را حذف کنند؟»

اما به گفته او، ضد تعرفه ها در مورد تلاش برای آسیب زدن به ترامپ در ایالت های سوینگ نیست، به اندازه تلاش برای جلب توجه دیگر نامزدهایی که به دنبال مقام خود در آن ایالت های حاصلخیز انتخاباتی هستند.

میلر می گوید: «آنها می خواهند افرادی که برای مقام ریاست جمهوری در حال دویدن هستند، تلفنی دریافت کنند [و از حذف تعرفه ها طرفداری کنند].»

“این واقعا محاسبه است … این در مورد [صدمه زدن] ترامپ در هر ثانیه نیست.”

ناظران دیگر ابراز تردید کرده اند هر شانسی وجود دارد که دولت ترامپ ممکن است متقاعد شود که از تعرفه های این نزدیک به یک انتخابات عقب نشینی کند.

آخرین باری که فلزات کانادایی با تعرفه هایی مواجه شدند ماه ها فشار طول کشید تا آن ها حذف شوند و مانند رئیس جمهوری خواه کمیته مالی سنا، چاک گراسلی، نیاز به کمک به موقع متحدان قدرتمند کنگره آمریکا داشت.

گراسلی تهدید کرده بود که قرارداد تجاری امضای ترامپ – نفتا جدید – را متوقف خواهد کرد مگر اینکه تعرفه ها حذف شود.

“من از دولت – به طور خاص، رئیس جمهور ترامپ – می خواهم که بی درنگ تعرفه های بخش ۲۳۲ واردات فولاد و آلومینیوم از کانادا و مکزیک را حذف کند. این امر به پاک کردن مسیر برای آمریکا کمک خواهد کرد. agreement…” –<a href=”https://twitter.com/ChuckGrassley?ref_src=twsrc%5Etfw”>@ChuckGrassley</a> <a href=”https://t.co/vdClgyl9yZ”>pic.twitter.com/vdClgyl9yZ</a>

&مداش؛@GrassleyPress

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de