تجلیل از 50 سال در مینه سوتا منحصر به فرد مواد غذایی فعالیت co-op تاریخچه

“توسان شهر با 500000 نفر, اما آن را تنها یک co-op,” لوییس گفت. “و آن یکی کوچک و بدون تنوع زیادی و یا انتخاب.” هر چند آنها را پیدا کردم بازارهای کشاورزان محلی به یک منبع برای برخی از اقلام عمده خرید خود را با اکراه می گیرد در یکی از سه Whole Foods پراکنده در سراسر شهرستان.

در مینه سوتا و به خصوص در شهرهای دوقلو از آن آسان است برای ما گسترده صورت فلکی مواد غذایی co-ops برای اعطا. تعاونی Grocers شبکه لیست بیش از 50 در کشور ما با بیش از یک دوجین در منطقه مترو. که نه تنها منجر به ملت آن بیش از دو بار به عنوان بسیاری به عنوان شما می خواهید پیدا کنید در کالیفرنیا—یک دولت مترقی شهرت دو بار ما خشکی و شش برابر جمعیت ما. (ویسکانسین و واشنگتن و نیویورک گرد کردن چهار کشور با بیشترین co-ops که در آن بیش از یک سوم از این کشور co-ops را می توان یافت.) مینه سوتا بیشتر تعاونی ها از پایین 25 متحده ترکیب شده است.

با وجود حضور قوی در ما بزرگترین شهرهای این است که صرفا یک پدیده ای شهری. یکی می توانید co-ops در سراسر مینه سوتا از چنگال بزرگ به Grand Marais از Ortonville به Stillwater از Windom به وینونا. و بسیاری از آنها را به ترویج خود را به عنوان purveyors محلی و طبیعی و مواد غذایی آلی.

این است که یک توسعه های اخیر ، دهه 1970 شاهد بود به مقدار بسیار زیادی از تعصب سازمانی در بخشی از countercultural فعالان ترویج جدید زیست محیطی آگاهی دموکراسی مشارکتی و پایدار اقتصاد محلی است. یکی از میراث های ایجاد شد و به مدت طولانی چارچوب نهادی برای خود ایدئولوژی و آرمان: co-op.

در طول دهه آینده بسیاری از co-ops را جشن می گیرند طلایی, سالگرد, به مناسبت, بیش از نیم قرن از مرتب سازی تولید اهدای خشک کالا از عمده سطل و درخواست مشتریان “آیا شما عضو هستید؟”

برای بسیاری از این فروشگاه های خاطرات از خود آغاز فروتن را تبدیل به بخشی از تاریخی فرهنگ عامه. عضویت یک بار اندازه گیری شده در ده ها; می سی سی پی در بازار در حال حاضر دارای بیش از 19,000 اعضا و Lakewinds بیش از 24,000. سهام اغلب به فروش می رسد برای سه یا پنج دلار اما معاصر یک بار هزینه برای عضویت ماوس در اطراف $100. برای بسیاری از co-ops در عصر ما ماهانه تعهدات داوطلب—با بسیاری از تغییرات صرف پنیر-میز برش یا جارو کردن کولر—باید به طور کامل ناپدید شد.

در وینونا را قحطی مواد غذایی—در حال حاضر بلوف کشور Co-op—فرهنگ محلی می گوید از یک ساعت بعد کلید نگه داشته و در ایستگاه پلیس محلی و اعضای پرداخت برای اجناس خود را با قرار دادن پول در یک جعبه نقد به خاک سپرده شد در بادام زمینی در هر بشکه رسید. این داستان ها اغلب با یک اشاره از نوستالژی, اشتیاق برای یک زمان است که میریزم دور.

رشد قوی از شرکت های تعاونی نمی گیرد در مینه سوتا توسط شانس. منحصر به فرد بافت اجتماعی این دولت برای اولین بار خود را ترویج تشکیل و سپس به آنها اجازه زنده ماندن و رشد و حتی پس از بسیاری از بنیانگذاران اصلی نقل مکان کرده بود با زندگی خود را که به ما داده است مکان هایی مانند گوه + لیندن تپه سورد جامعه Co-op و ورزشگاه همپدن پارک Co-op.

تعاونی تاثیر ساخته شده در کشور ما قبل از عصر دلو شروع به سپیده دم, اگر چه, و قبل از J. I. Rodale شروع به ترویج مواد غذایی آلی در 1940s. در سال 1870 مینه سوتا بود میان ایالات متحده برای اولین بار در کشور به اتخاذ قانون شناخت و تنظیم چنین سرمایه گذاری کسب و کار. این اوایل تشکیل تعاونی های کشاورزی برای کمک به کشاورزان فردی مذاکره با بزرگتر برای سود شرکت ها. جوامع روستایی تشکیل تعاونی های مصرف کننده به آدرس انواع رایگان-بازار کمبود تضمین این که کالا می تواند خریداری شده و خدمات ارائه شده می تواند در قیمت عادلانه.

در سال 1970 این “موج نو” از تعاونی سرمایه گذاری ایجاد شده پایدار را در غذاهای طبیعی ما چشم انداز با پیوستن به دو دیرینه اصول مدیریت تعاونی. این اولین بار است که “همکاری میان تعاونی.” در حالی که بسیاری از اوایل فروشگاه ها علاقه مند بودند در فروش همان نوع محصول طبیعی خالص مواد غذایی با حداقل و بسته بندی (در صورت امکان) رشد کرده و به صورت محلی و ارگانیک—این آسان نیست موارد به تهیه. مواد غذایی آلی هنوز وجود ندارد به عنوان یک کالا و اصطلاح “آلی” به خودی خود تا به حال هیچ نظارتی معنی تا اورگان تصویب یک قانون دولت تعریف آن در سال 1973.

Unnamed shopper in front of “This store is growing organically” poster at Saint Anthony Park Foods, March 1972.

نام خریدار در مقابل “این فروشگاه در حال رشد ارگانیک” پوستر در سنت آنتونی پارک غذاهای مارس 1972. مریم لی Shettehaughe/مینه سوتا روزانه

به منظور فروش این غیر متعارف غذاهای تعاونی متحد با یکدیگر برای ایجاد توزیع سازمان—و نه فقط در شهرهای دوقلو بلکه در دولوت و وینونا. پس از حل و فصل در حال حاضر بدنام “Co-op جنگ” از 1975-76 این فروشگاه ایجاد شده همه همکاری مجمع (ACA), یک شبه فدراسیون از فروشگاه ها که به آنها اجازه مستقل باقی می ماند در حالی که حمایت از هر یک از دیگر اهداف و ماموریت.

اصل دوم در آغوش توسط ’70s همکاران شامل آموزش و پرورش است. به عنوان یکی از اولین پرداخت کارکنان از ACA, کریس اولسن سفر خستگی ناپذیر در سراسر ایالت برای کمک به حتی بیشتر تعاونی های فرم در نیمه دوم دهه 1970. تعاونی ها به دنبال آموزش هر دو اعضای خود و کسانی که هنوز به عضویت گسترش کلمه و نه فقط در مورد محلی و طبیعی و ارگانیک foodsheds بلکه در مورد اقتصادی جایگزین سرمایه داری بازار است.

در رابطه این اصول کمک در ایجاد آرایه شگفت انگیز از مواد غذایی طبیعی co-ops که کمک به تعریف ما دولت است. تعاونی های بنیادی و حمایت از جوامع محلی. با ارائه فرصت برای دموکراسی مشارکتی در hyper-جوامع محلی co-ops عمل یک بازار بدون تلاش برای به حداکثر رساندن سود به هر قیمتی. آنها پشتیبانی محلی foodsheds و بازگشت آنها بیش از حد درآمد به اعضای خود است. تعاونی ارائه هر دو یک محصول جایگزین (البته اصلی آن است و خوشبختانه تبدیل شده) و راه های مختلف از انجام کسب و کار.

به عنوان ما را وارد کنید بعد از نیم قرن از co-ops در مینه سوتا, بسیاری از ما در میان ضجه و زاری عبور از کسانی که سال های طلایی. از آن آسان است به نقد رشد حرفه ای از این تعاونی اشتیاق برای روز هنگامی که Seward Cooop (املای چنین در آن زمان) شد گوشه کوچکی فروشگاه که در آن هر کس می دانست که همه چیز را در کسب و کار. امروز تعاونی زمینه هنوز بسیاری از این نوع فروشگاه ها (به ورزشگاه همپدن پارک Co-op به ذهن می آید همراه با مارپیچی غذاهای طبیعی در هیستینگز) و همچنین چند دلار سرمایه گذاری که در آن تنها اعضای جلسه را به محل مورد نظر مرکز. اما با توجه به واقعیت های جایگزین در کشور ما—فقط یک co-op در توسان و هیچ کدام در همه آرکانزاس—ما بسیار خوش شانس به ارث برده اند از جمله یک جامعه پر جنب و جوش از همکاران که مراقبت بسیار در مورد مواد غذایی ما عشق و کار به نگه داشتن آنها را در اطراف برای نسل بعدی.

کریگ درست است استادیار جامعه شناسی در وینونا دانشگاه و عضو ورزشگاه همپدن پارک Co-op. نگاه برای آینده کتاب , مواد غذایی و فعالیت های رادیکال تاریخچه از مواد غذایی تعاونی در مینه سوتا (دانشگاه مینه سوتا مطبوعات) به دلیل در ماه آوریل است. ببینید groceryactivism.com برای جزئیات بیشتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>