یک نماینده ارشد محافظه کار در حال مقایسه پیشنهاد دولت برای رای گیری آنلاین در مجلس عوام با برنامه دوستیابی تیندر است.

بلیک ریچاردز، رئیس اپوزیسیون، گفت استفاده از یک برنامه برای تعیین سرنوشت لوایح مهم پس از بازگشت عوام در ۲۳ سپتامبر نامناسب است زیرا برگزاری نمایندگان پارلمان برای حساب کردن تصمیمات خود را برای رای دهندگان دشوارتر می کند.

ریچاردز در جریان یک میزگرد که روز شنبه در CBC’s The Houseپخش شد، گفت: «و من واقعا ً باور ندارم که رای گیری را می توان به نشستن نمایندگان مجلس در خانه در لباس خواب شان و انجام رای گیری تقریباً مانند تیندر کاهش داد، جایی که آنها به سمت راست می کشند یا به سمت چپ کش می کشند.»

“من فکر می کنم ایده یک برنامه که در آن شما در حال کشیدن راست، کشیدن نوع چپ کاوالیر واقعا راه ما باید رای دادن نیست.”

(در تیندر، کشیدن درست روی عکس کسی نشان دهنده علاقه به اتصال است. کشیدن سمت چپ یک نه است.)

قلاب کردن نمایندگان مجلس برای رای گیری تنها یکی از مسائلی است که اکنون بین احزاب مذاکره می شود چرا که عوام آماده می شوند تا در کمتر از دو هفته با سخنرانی تاج و تخت لیبرال ها از سر گرفته شوند.

مارک هلند، نماینده لیبرال، بلیک ریچاردز محافظه کار و ریچل بلنی NDP نگاهی اجمالی به مذاکرات پیرامون بازگشت به پارلمان در کمتر از دو هفته ارائه می دهند. 13:07

مدل ‘هیبرید’ در مقابل رای گیری در فرد

Disagreements persist over how many MPs should be allowed to attend in person and how quickly Commons committees — suspended when the government prorogued this summer — can resume their investigations into the WE scandal.

لیبرال ها و NDP می خواهند با سیستم “هیبرید” مورد استفاده در تابستان امسال ادامه دهند، که نمایندگان نسبتا کمی را دید که در اتاق نشسته اند و باقی مانده عملا ً شرکت می کنند. محافظه کاران می خواهند تا حد امکان به صورت حضوری در نمایندگان مجلس حضور داشته باشند.

شلاق لیبرال مارک هلند در مورد ویژگی های پیشنهادهای دولت یا مذاکرات جاری با احزاب مخالف بحث نمی کند. اما او به مجلس گفت دولت متعهد است تا اطمینان حاصل کند که همه نمایندگان مجلس، چه حضور حضوری داشته و چه عملا ً شرکت کنند، ابزارهای مورد نیاز خود را دارند.

وی تصریح کرد: من مطلقا شکی ندارم که ما قادر خواهیم بود این روند را به شیوه ای پشت سر ببریم که به هر نماینده مجلس، در هر گوشه ای از کشور، صرف نظر از اینکه در همه گیر هستیم، اجازه شرکت در آن را می دهد.

مذاکرات دقیقه آخر

NDP شلاق راشل بلنی اذعان می کند کار است که توسط کارکنان عوام در حال حاضر انجام می شود برای اطمینان از همه چیز آماده است. اما او گفت که او از این واقعیت است که مذاکرات در میان احزاب به آخرین لحظه باقی مانده است – و هنوز هیچ تضمینی وجود دارد که همه چیز به درستی عمل خواهد کرد زمانی که نمایندگان مجلس بازگشت.

او می گوید: «من فکر می کنم چیزی که کانادایی ها بیش از هر چیز سزاوار آن هستند، مجلسی است که فعالیت می کند، این احترام به همه گیر است که ما در آن هستیم و ما جلو می رویم تا از چیزهایی که هر روز به آن نیاز دارند مراقبت کنیم.»

بلنی اواخر ماه گذشته به آنتونی روتا رئیس مجلس عوام نامه نوشت تا از کارکنان مجلس نمایندگان بخواهد گزینه های رای گیری الکترونیکی را آزمایش کنند. روتا گفت که تا زمانی که نمایندگان مجلس تصمیم نگيرند که چگونه می خواهند ادامه دهند، نمی تواند اجازه آن کار را بدهد.

اعضای پارلمان در جریان جلسه مجازی مجلس عوام سه شنبه ۲۸ آوریل ۲۰۲۰ در اتاوا بر روی یک مانیتور نشان داده می شوند. (آدریان وایلد/مطبوعات کانادا)

او همچنین گفت توصیه های مطرح شده در ماه ژوئیه توسط رویه و کمیته امور خانه – که پیشنهاد عوام ادامه با مدل ترکیبی همراه با امن، سیستم رای گیری از راه دور – توسط عوام قبل از پارلمان اعلام شد به تصویب رسید.

ريچاردز گفت محافظه کاران معتقدند حداقل ۸۶ نماینده مجلس می توانند در هر زمان در عوام بدون نقض دستورالعمل های دوری فیزیکی حضور داشته باشند. محافظه کاران همچنین تعدادی پیشنهاد را برای اطمینان از اینکه رای گیری می تواند به صورت فردی در مورد مسائل اعتماد به نفس انجام شود، مانند سخنرانی تاج و تخت و به روز رسانی اقتصادی که در اواخر پاییز امسال انتظار می رود، مطرح کردند.

پارلمان هیل از مقررات دولت انتاریو معاف است که تعداد افراد در گردهمایی های سرپوشیده را به ۵۰ نفر محدود می کند. بلنی که نماینده پیش از سی سواری رودخانه نورث آیلند-پاول است، گفت حفاظت از ایمنی نمایندگان مجلس، کارکنان عوام و خانواده های آنها باید هدف فوق العاده ای باشد.

هلند موافقت کرد.

“بيا خيلي واضح باشيم. این شامل برخی از نمایندگان مجلس می شود که از خانه فعالیت می کنند. ما در یک همه گیر جهانی هستیم. کارمندان می توانند فوق العاده پخش کننده باشند.»

“منظورم این است که، شما در مورد افرادی صحبت می کنید که از هر گوشه ای از کشور می آیند، از طریق فرودگاه ها پرواز می کنند، هر هفته به اتاوا می آیند، به یک اتاق کوچک شلوغ می شوند. بهترین توصیه بهداشت عمومی این است که اگر می توانید از راه دور کار کنید، باید از راه دور کار کنید.»

با این حال عوام به پایان می رسد تا در حال اجرا رای در ماه های آینده، استدلال در مورد چگونه نمایندگان مجلس باید برای انجام یکی از جنبه های بحرانی ترین شغل خود را مسلم است که چیزی از “تیندرباکس” باقی می ماند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de