کروناویروس در معرض ترک در جهانی شدن

Coronavirus در نهایت تصویب اما همین نمی توان گفت برای Panglossian پدیده شناخته شده به عنوان “جهانی شدن است.” محروم از این تصور رمانتیک از یک دهکده جهانی, زشت روند ما با تجربه بیش از 40 سال گذشته شده است یک مورد از موسسات دولتی بودن تحت الشعاع توسط شرکت های چند ملیتی اقدام به حداکثر رساندن سود در حمایت از سهامداران است. به میلیاردها ما آن را شبیه یک غارت روند ما ثروت اجتماعی و سیاسی به معنی. دولت که می خواستم برای اقامت در بالا را به یاد بگیرند به کارشناسی کارشناسی ارشد قدرت نرم به یادگیری مربوط می شود در یک دنیای جهانی شده عمدتا اقدام به صاف معاملات و در غیر این صورت اقامت در خارج از راه.

در دنیای جهانی شده دولت-ملت بودند ظاهرا در حال تبدیل شدن آثار. به حدی که آنها مورد نیاز کوچک دولت های ملی شد و گفت: به برابر به دولت. این توخالی فلسفه اصلی ادعا می کند در حال حاضر به نظر می رسد به شدت در معرض به عنوان زنجیره تامین پژمرده و ارتباط ما با اقتصاد جهانی در حال تبدیل شدن به یک بردار از سرایت. در کلمات نویسنده دیوید Goodhart “ما دیگر نیاز به کمک موش و یا کک برای گسترش بیماری—ما می توانید آن را خودمان با تشکر به جرم مسافرت های بین المللی و زنجیره تامین.”

تا مطمئن شوید که وجود دارد بسیاری از علائم هشدار دهنده است که به نام به سوال ما تا کنون خوش خیم مفروضات در مورد جهانی شدن: بحران مالی آسیا 1997-98 (که در طی آن با آسیایی, ببر اقتصاد بودند نابود نامحدود نظری جریان سرمایه) گسترده عصری زنگ کمربند صنعتی سرزمین ایجاد شده توسط برون سپاری به چین صادرات نیروی عظیم منهدم کننده همزمان افزایش نابرابری اقتصادی و کاهش کیفیت زندگی در جوامع صنعتی و البته سال 2008 بحران مالی جهانی. جوزف استیگلیتز برنده جایزه نوبل توصیف بسیاری از این بیماری های خود را در کتاب جهانی شدن و آن Discontentsآیا به عنوان اقتصاددان بری Eichengreen که اظهار تاسف کرد که “دولت ملت است و اساسا کنترل از دست داده خود را, سرنوشت, تسلیم ناشناس به نیروهای جهانی.” هر دو اشاره کرد که جهانی شدن بود قطع یک کار قرارداد اجتماعی بین دولت های ملی و شهروندان خود را که قبلا تحویل داده و افزایش رفاه برای همه است.

کسانی که استدلال می کنند که بی شفقت مارس جهانی شدن را نمی توان معکوس باید در نظر موازی در اوایل قرن 20th. جهانی فعالیت های اقتصادی و تجارت آزاد بودند غالب قبل از شروع جنگ جهانی اول در سال 1914 و تجارت به عنوان یک دین جهانی تولید ناخالص داخلی بود در 14 درصد است. نیازی به گفتن نیست دو جنگ جهانی و رکود بزرگ (که ما به ارمغان آورده اسموت-هاولی تعرفه) معکوس این روند است. جنگ سرد پایدار منطقه ای و محل دو شاخه شدن معامله بلوک. پایان آن و چین الحاق به سازمان تجارت جهانی (WTO), طلیعه جدید در بالا علامت آب در دنياي تجارت است.

اما در حالی که درست است که ویروس ها احترام نمی گذارند مرزهای ملی هیچ چیز دمیده شده است از هم جدا تظاهر از این نظم نوین جهانی به طور چشمگیری به عنوان کروناویروس یک بیماری همه گیر در حال حاضر با فرض واردات جهانی به عنوان بین المللی زنجیره تامین در حال قطع و جهانی فعالیت های اقتصادی به ارمغان آورده است به توقف screeching. ما به طور فزاینده ای شاهد توخالی سیاسی محتوا در هسته فراملی اشخاص از جمله اتحادیه اروپا و سازمان یافته تر به راحتی ادغام گروه های سرمایه گذار نسبت به تقویت بهداشت عمومی سیستم است.

صحبت از اروپا و در حالی که coronavirus آغاز شده در چین آن در طولانی مدت تاثیر ممکن است در اتحادیه اروپا به عنوان آن را به طور چشمگیری در معرض کاستی از دومی ساختارهای نهادی. نگاهی به ایتالیا به عنوان زنده ترین تصویر: گسترش COVID-19 شده است به خصوص حاد وجود دارد. یک کاربر از یورو (به عنوان مخالف به یک صادر کننده ارز) ایتالیایی دولت ملی خطرات افشای خود را به پتانسیل ملی ورشکستگی (و نشیب های فرار خصوصی بازارهای سرمایه) اگر پاسخ آن را با یک قوی مالی پاسخ غایب نهادی پشتیبانی از بروکسل و بانک مرکزی اروپا (که تنها صادر کننده از یورو). با توجه به MarketWatch, “ایتالیا نیاز €500 €700 میلیارد دلار ($572 میلیارد دلار 801 میلیارد دلار) احتیاطی بسته کمک مالی برای کمک به اطمینان بازارهای مالی است که دولت ایتالیا و بانک ها را برآورده می تواند بدهی خود را پرداخت تعهدات به [این] اقتصادی کشور و بحران مالی بیشتر می شود مهیب.”

غم انگیز مورد ایتالیا (که در آن کل کشور است که در حال حاضر در تمام قرنطینه مستند) فراهم می کند به ویژه تند و تلخ مثال از خمیازه lacunae در قلب منطقه یورو است. هیچ فراملی قدرت مالی بنابراین دولت ایتالیا شده است تا حد زیادی از چپ به دفع کردن برای خود را به عنوان آن است که تلاش برای انجام این کار در حال حاضر به عنوان مثال ارائه درآمد امداد توسط تعلیق پرداخت وام مسکن در سراسر کشور است. در اینجا یک مثال کامل از جایی که بانک مرکزی اروپا پشتیبانی برای سیستم بانکی خواهد یک راه طولانی به سوی کاهش هر حاصله مالی سرایت. اما تا کنون به عنوان ولفگانگ Munchau از فایننشال تایمز اشاره کرده است که بانک مرکزی اروپا همچنان در “نظارت” حالت. در واقع منطقه یورو به عنوان یک کل فاقد مکانیسم های نهادی به بسیج در عظیم هماهنگ مقیاس در مقایسه با ایالات متحده و انگلستان و وزرای مالی منطقۀ یورو باقی می ماند ناتوان از توافق در یک سیاست هماهنگ پاسخ.

دیگر کشورهای منطقه یورو دیگر ممکن است خود راضی در مورد تهدید ناشی از COVID-19 اما خود دولت های ملی هستند بیشتر متمرکز بر نیاز به ذخایر خود منابع ملی برای محافظت از جمعیت خود را. ایتالیا باقی مانده است به ویژه آسیب پذیر به نابسامانی های این ویروس آن را به عنوان یک جمعیت سالخورده بنابراین اگر coronavirus اجرا می شود شایع از طریق این کشور آن را به طور بالقوه می تواند سقوط ملت کل سیستم بیمارستان به این حساب توسط یک پزشک ایتالیایی نشان می دهد.

همبستگی اتحادیه اروپا نشان دادن ترک در مسائل اعم از امور مالی به مهاجرت به طور فزاینده ای شبیه هر کشور برای خود.

مدافعان اتحادیه اروپا ممکن است به تلافی که مراقبت های بهداشتی تعیین شده است به عنوان یک “ملی صلاحیت” تحت معاهده ماستریخت. اما چگونه یک انتظار ملی شایستگی به انجام شایستگی در یک گروه بندی اقتصادی عاری از ارزهای ملی (این متغیر کلیدی به عنوان دور به عنوان حمایت نامحدود مالی ظرفیت می رود)? علاوه بر این بد از دهه بروکسل-تحمیل ریاضت به معنای وجود ندارد به اندازه کافی تخت بیمارستان مواد و کارکنان در هر نقطه در اروپا و اجازه دهید به تنهایی ایتالیا. این ممکن است به خوبی نشان دهنده ناقوس مرگ برای یک پروژه اروپایی بر اساس آرمان برای یک “اتحادیه تا کنون نزدیک.”

به رغم آشکار بی کفایتی از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ایالات متحده حداقل دارای مکانیسم های نهادی در محل از طریق مراکز کنترل بیماری ها (CDC) و سازمان مدیریت اضطراری فدرال (FEMA) به ارائه آمریکایی ها با روشن و معتبر دستورالعمل عاری از چرخش سیاسی. به عنوان پروفسور جیمز Galbraith است متقاعد کننده استدلال دولت ایالات متحده ظرفیت به “ایجاد سلامت مالی شرکت در این مدل از افسردگی دوران بازسازی امور مالی شرکت. مانند RFC ساخته شده است که مهمات کارخانه ها و بیمارستان ها در طول و پس از جنگ جهانی دوم HFC باید قدرت های گسترده ای برای ایجاد شرکت های بزرگ عمومی, قرض دادن به شرکت های خصوصی (به صندوق لازم تولید) و پوشش دیگر هزینه های اضطراری. و حتی بیشتر به سرعت گارد ملی می تواند مستقر برای مقابله با بحرانی مسائل مربوط به عرضه و ایجاد امکانات اضطراری مانند بیمارستان و مراکز قرنطینه.” به همین ترتیب سناتور مارکو روبیو است “به دنبال گسترش آنچه به نام اقتصادی آسیب فاجعه وام برنامه که اجازه می دهد تا مدیریت کسب و کار کوچک برای شروع به وام دادن پول به طور مستقیم به جای تشویق بانک ها برای انجام این کار” به عنوان مت Stoller نوشته شده است. در پرانتز این نشان دهنده قابل شکستن با تاریخی ایران سیاست که برای اکثر پذیرفته است تعبیه شده فرض ذاتی در جهانی شدن است.

و در حالی که سنتی ابزار سیاست پولی مانند نرخ بهره کاهش سختی به اندازه کافی به ساقه عرضه شوک Galbraith همچنین با اشاره به توانایی فدرال رزرو به اضطراری ارائه حمایت های مالی برای کمک به شرکت های آمریکایی را از طریق بدترین شیوع کروناویروس توسط “خرید[ing] تا بدهی صادر شده توسط بیمارستان ها و دیگر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و همچنین تلاش برای ایجاد ثبات در بازارهای اعتباری به عنوان آن را در 2008-09.” اندرو بیلی بانک مرکزی انگلستان ساخته شده است که مشابه توصیه به دولت انگلستان.

حتی با این اقدامات پیشنهاد شده توسط Galbraith, Bailey و روبیو, تقریبا تمام اقتصادهای غربی تا حد زیادی شکست منطق جهانی شدن در حال حاضر آسیب پذیر به عنوان زنجیره تامین پژمرده. چین اوج این offshored تولید زنجیره تامین است که در خاموش کردن حالت. به همین ترتیب کره جنوبی و ایتالیا. بدتر به نظر می رسد منحصر به فرد عدم درک بسیاری از شرکت های چند ملیتی به به چقدر این زنجیره تامین بروید: “پیتر Guarraia که منجر به زنجیره تامین جهانی عمل Bain & Co, تخمین زده است که تا 60 درصد از مدیران هیچ آگاهی از اقلام در زنجیره تامین خود را فراتر از ردیف یک گروه” گزارش فایننشال تایمز.

یک “درجه یک” شرکت تامین قطعات به طور مستقیم به تولید کننده تجهیزات اصلی (OEM) است که مجموعه یک زنجیره تامین جهانی. اما به عنوان در حال حاضر تبدیل شدن به طور فزاینده ای به رسمیت شناخته شده وجود دارد ثانویه ردیف شرکت های که عرضه قطعات و یا مواد به کسانی که در ردیف یکی از شرکت های. زمانی که محصولات به طور گسترده ای پراکنده از لحاظ جغرافیایی (به جای محور در موضعی صنعتی اکوسیستم) آن است که سخت تر برای مدیران به آگاهی کامل از تمام موارد مربوطه خود را در زنجیره تامین شرکت به طوری که کمبود این مدل تنها آشکار آن زمان خیلی دیر است برای اصلاح.

در ایالات متحده به طور خاص مهاجرت جمعی از تولید به طور جدی فرسایش داخلی قابلیت های مورد نیاز برای تبدیل اختراعات به محصولات بالا پایان آسیب به توانایی آمریکا در حفظ سرب در بسیاری از بخش ها اجازه دهید به تنهایی در ادامه به تولید محصولات. کشور تکامل یافته از یک ملت از صنعتگران به یک ملت مالی rentiers. و در حال حاضر این مدل در معرض ایالات متحده را به خطر قابل توجهی در طول زمان بحران ملی به عنوان coronavirus به طور بالقوه نشان دهنده.

هیچ ملی افزونگی ساخته شده را به زمان عرضه در شبکه با مشکل ترین عواقب در حال حاضر مشهود در بازار دارویی. کشورهایی مانند چین یا هند شروع به محدود کردن اجزای اصلی مهم در داروهای ژنریک ایران برای مقابله با خود را داخلی بحران بهداشتی. این پتانسیل برای ایجاد یک بحران بزرگ قرار داده شده که ایالات متحده “بستگی دارد[s] در چین برای 80 درصد از اجزای اصلی به ما داروهای عمومی” می نویسد: رزماری گیبسون در آمریکا محافظه کار است. او همچنین اشاره می کند که “داروهای ژنریک هستند و 90 درصد از داروهای آمریکایی ها را. هزاران نفر از آنها به فروش می رسد در گوشه دارو, فروشگاه, فروشگاه مواد غذایی و داروخانه ها و فروشگاه جعبه بزرگ حاوی مواد تشکیل دهنده ساخته شده در چین.” محدودیت در تولید و در نتیجه تشدید همانطور که بیشتر و بیشتر از فرآیند تولید مربوط به مواد مخدر خود را از لحاظ جغرافیایی جهانی. و با توجه خاص به تحقیقات فشرده در صنایع مانند مواد دارویی یا بیوتکنولوژی ارزش نزدیک یکپارچه سازی R&D با تولید بسیار بالا و خطرات ناشی از جدا کردن آنها بسیار زیاد است.

این به هیچ وجه مشکلات جدید. ما شده ایم در برخورد با عرضه شوک ناشی از hyper-جهانی شدن در دهه های و پاسخ های غربی سیاستگذاران است تا حد زیادی شده است در صورت مالی یا پولی palliatives که به ندرت آدرس اساسی ساختاری چالش های مطرح شده توسط این کمبود. به خلاف دموکراتیک به هشدارهای جهانی شدن متکی بوده اند به عنوان ناکارآمد اصطکاک است که مانع انتخاب مصرف کننده.

در حال حاضر ما باید شروع به کاهش زنجیره تامین ما آسیب پذیری ساختمان به سیستم های ما بیشتر از آنچه که مهندسان افزونگی—راه های مختلف از انجام کارهای مشابه—به طوری که به کاهش بی اعتماد به تامین کنندگان خارجی به صورت استراتژیک صنایع مهم. ما نیاز به بسیج منابع ملی در یک شیوه ای شبیه به راه یک کشور چه در زمان جنگ و یا در طول عظیم اقتصادی دررفتگی (مانند افسردگی)—جامع دولت-رهبری اقدامات (اجرا می شود که در این صورت از بسیاری از امروز حاکم و به طور فزاینده ای منسوخ شده اقتصادی و سیاسی الهیات). به عبارت دیگر احیای منسجم ملی و سیاست صنعتی.

برای نجات اقتصاد جهانی تناقض ما باید کمتر از آن است. نه تنها خصوصی/بخش عمومی تعادل را به تغییر به نفع دومی اما تا بیش از حد چند ملیتی/ملی ماتریس در تولید. در غیر این صورت coronavirus را به سادگی نشان دهنده دیگری در زنجیره ای از فجایع برای سرمایه داری جهانی و نه فرصتی برای تجدید نظر در کل ما مدل توسعه اقتصادی است.

این مقاله تهیه شده توسط اقتصاد برای همه, یک پروژه از رسانه های مستقل موسسه.

مارشال Auerback یک تحلیلگر بازار و مفسر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>