Coronavirus فلوریدا: ساراسوتا-گاو دریایی رستوران خدمت به عید پاک صبحانه از دور

آن را نمی خواهد معمولی یکشنبه عید پاک اما رستوران های محلی در حال پیدا کردن راه هایی برای حفظ یک حس از سنت است.

این محتوا است که به صورت رایگان ارائه شده به عنوان یک سرویس عمومی برای خوانندگان ما در طول شیوع کروناویروس. ثبت نام به صورت روزانه ما یا شکستن خبرنامه مطلع شوید. اگر اخبار محلی برای شما مهم است در نظر گرفتن تبدیل شدن به یک دیجیتال مشترک به ساراسوتا هرالد تریبون.
***

یکشنبه عید پاک یکی از بزرگترین روز سال برای بسیاری از رستوران ناهار خوری خوب.

با ناهار خوردن در رستوران صندلی بسته و با توجه به COVID-19 گیر رستوران های محلی در حال پیدا کردن راه های جدید برای جشن عید پاک یکشنبه با مشتریان خود را.

مایکل در شرق در ساراسوتا که معمولا کتاب 400 مهمان در عید پاک است و تلاش برای “حفظ حس عادی.”

“این احساسی چیزی برای هر کس که سنت خود را مختل گفت:” صاحب مایکل Klauber. “حتی اگر آنها نمی توانند با ما در عید پاک و ما خانواده ها شده اند که خوردن عید پاک صبحانه با ما برای بیش از 20 سال من رسیده به آنها می گویند” اگر ما می تواند انجام کاری خاص به ما اطلاع دهید. ما میخوایم از دست شما اما ما با شما است.”

#apolloLink{color:#000;background-color:#F4BE11;text-shadow: none;padding: 8px 15px 10px;font-family: ‘Roboto’, sans-serif;font-weight: 600;border-radius:10px;}

ببینید ما پوشش کامل از شیوع کروناویروس

به طور منظم کاربران شده است ارسال عکس به Klauber از خود در لباس خود را-به-شام لباس خود مایکل در شرق را از مواد غذایی در خانه.

“ما در حال انجام بهترین های ما برای حفظ آن سنت ها و کمک به مردم جشن در برخی از راه” Klauber گفت. “جامعه ما پر است از شگفت انگیز به طور مستقل متعلق به رستوران. این یکی از چیزهایی است که ما در حال شناخته شده برای ما غذا و شراب مقصد. بنابراین ما در حال رفتن به مبارزه سخت به حفظ آن است.”

در Sharky را در اسکله و باله در Sharky را در ونیز کسب و کار پایین است فقط 2 درصد از آنچه در آن بود در سال گذشته در همان زمان.

“این کاملا یک روده پانچ” گفت: شرکت صاحب جاستین Pachota. “هفته عید پاک من است, شلوغ ترین هفته از سال است.”

اما شام عید پاک بایگانی اطلاعات است که می رود به یک موفقیت با رستوران های قوی محلی زیر است.

#apolloLink{color:#000;background-color:#F4BE11;text-shadow: none;padding: 8px 15px 10px;font-family: ‘Roboto’, sans-serif;font-weight: 600;bord
er-radius:10px;}

پشتیبانی محلی اخبار: نظر اشتراک امروز

غنی سازی اغذیه فروشی و مشروب فروشی در برادنتون استفاده می شود که به مدت پنج روز در هفته است در حال حاضر روزانه باز است و بیشتر takeout گزینه های دوستانه مانند بال مرغ که اجرایی آشپز/صاحب غنی Knowles هرگز فکر نمی کردم او خدمت می کنند و از اغذیه فروشی و مشروب فروشی.

“این خیلی بی رحمانه” Knowles گفت. “این چیز تمام شده است بسیار دردناک برای ما است.”

اما او منو تغییر روزانه و عید پاک را انتخاب کنید تا منوی ارائه می دهد کلاسیک خود 941 مزرعه سالاد آنگوس سیاه گوشت گاو گوشت پشت مازو و بو سیر پوره سیب زمینی.

خواهر, رستوران اسکله 22 در برادنتون و گرو در مرتع پرورش احشام لیکوود که پرده برداری از یک “مواد غذایی آنلاین بازار” در ماه مارس ارائه عید وعده های غذایی خانواده برو از جمله دنده نخست jus طلا, ژامبون, شام, کبابی, سیب زمینی, لوبیا سبز, بزرگ, خانه, سالاد, شام رول و شکلات, کرم پای.

عید پاک است که به طور معمول خود را دوم شلوغ ترین روز سال گفت: اجرایی آشپز گرگ کمپبل و آنها به طور معمول ارائه حدود 40 آیتم ها در عید پاک صبحانه منو.

“ما آن را از طریق قوی تر از طرف دیگر” کمپبل گفت:. “ما انطباق و غلبه بر برخی از مبارزات و مسائل است که با چیزی شبیه به این است که ما قبل از تجربه هرگز.”

Duval تازه. محلی است. غذاهای دریایی. در مرکز شهر ساراسوتا است که هنوز هم ارائه خود را “هسته عناوین” به عنوان به خوبی به عنوان یک عید پاک منو.

بعد از هر وعده غذایی می شود تحویل یک Duval کارمند تماس مشتری بپرسید که چگونه از آن بود.

“به خصوص در یک زمان مثل این مردم باید مثبت” گفت: مدیر بازاریابی لورن DiTaranto. “امیدوارم این روز کسی.”

ادامه مطلب: 12 رستوران برای عید پاک takeout تحویل در ساراسوتا برادنتون-ونیز

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>