COVID فقط بسته شش میله های محلی و رستوران ها و… در 24 ساعت

که شهرهای دوقلو استقرار ناهار خوری با صدور بیانیه فوق در گذشته اوه ما dunno, هفته? ما آن را سخت به نگه دارید تا! شده اند وجود دارد بسیاری از, بعد از همه.

برای حفظ این شسته و رفته و مرتب ما فقط تمرکز بر رستوران ها و سالن غذا که بسته شده اند پس از شب شنبه, جولای 14 – حدود یک روز پیش. در آن زمان به دانش ما حداقل شش بسته اند پس از کارکنان و یا مشتریان گرفتار این ویروس کشنده است که منحصر به فرد ravaging, ایالات متحده است. و به عادلانه باشد این رقم را شامل نمی شود فردی فروشندگان نهفته سالن غذا را بسته. انجام این کار را به طور چشمگیری افزایش کل در اینجا به 12 کسب و کارهای کوچک… نه به ذکر است خود صدها ؟ از کارکنان.

***

پاسخ صحیح به اولیه ما سوال شد Bellecour ،

در یک بیانیه نوشته شده به رسانه های اجتماعی در روز سه شنبه, جولای 14, رستوران متعلق به آشپز گاوین Kaysen اعلام کرد که یک کارمند که در گذشته مشغول به کار در ساختمان در جولای 5 تا به حال گرفتار ویروس (“آن را مورد توجه ما قرار است که یکی از اعضای تیم ما به تازگی آزمایش مثبت برای COVID-19”) و که این امر می تواند بسته “برای هم بودن.” Bellecour تنها بازگشایی آن اتاق ناهار خوری به مشتریان در ژوئن 30. در آن زمان Kaysen اشاره کرد که استقرار تنها نیست و در عین حال باز در Wayzata که در آن او اظهار داشت که چشم انداز مبارک پاسیو-رفتن مشتریان پر قصبه ساخته شده از آن به نظر می رسد “را به عنوان اگر هیچ چیز تغییر کرده است” در همه گیر ،

همچنین در روز سه شنبه, مینیاپولیس را مورتیمر را بار تشکر شده فردی برای هشدار به آنها که یک اواز یا موسیقی دو نفری از مشتریان که می خواهم در بازدید از این محل در 9 ژوئیه تا به حال پس از آزمایش مثبت برای ویروس. در پاسخ مورت گفت آنها خواهد بود به طور موقت بسته شدن و تماس با همه در تماس خود را ردیابی لیست کارکنان “آزمایش به عنوان یک اقدام احتیاطی.” ترکیبی شیرجه نوار-برگزاری طرح “بازگشایی ما به محض دریافت نتایج و پاک کردن همه” که توسط خود برآورد می تواند به عنوان به زودی به عنوان آخر هفته آینده است.

نه چندان دور در صحرا از مورتیمر را نیکو تاکو و تکیلا, بار, گفت, یک عضو ستاد در بالای شهر محل سکونت به حال آزمایش مثبت برای COVID. در نور از, اخبار رستوران خواهد بود بسته که از شنبه شب “برای حداقل چند روز آینده بنابراین کارکنان خود نظارت و دنبال تست و همچنین به عنوان فوق العاده مطابق با اصول بهداشتی.”

یکی دیگر از روز شنبه بسته شدن ضربه گوزن شمالی (با نام مستعار گوزن شمالی در مونرو, DBA NE گوزن Bar & Grill) که بيرون آمد با تاسف خبر که “یکی از این کشش تب کارکنان و در حال حاضر کارائوکه میزبان دارای آزمایش مثبت برای COVID.” هیچ تاریخ بازگشایی شده است و اعلام آنها به عنوان عمیق تمیز کردن نوار و تست همه اعضای تیم – حتی کسانی که با بسیار محدود قرار گرفتن در معرض – قبل از عمومی می گرداند.

فقط پایین راه وگاس سالن شد و همچنین آمار مثبت نتایج آزمون از یک کشش تب کارمند در همان روز. در پاسخ این سالن با ریه ها از جراحی بینی, “ما بسته خواهد شد از 14 ژوئیه از طریق جولای 24 برای اطمینان از ایمنی کارکنان و مشتریان ما و به حذف نوار است!”

در ضمن فقط پنج روز پس از حلقه شمالی گالري عكس به حالت تعلیق عملیات تا اطلاع ثانوی با توجه به یک کارمند مثبت COVID آزمون همسایه سالن غذا چراندن مفاد + Libations چهارشنبه اعلام کرد که آن را نیز “بسته شدن تا اطلاع ثانوی.” یک چراندن عضو تیم که مشغول به کار در پنج شنبه, جولای 10 آزمایش مثبت برای ویروس – حتی اگر در هر سالن غذا ارتباطات “این عضو هیات بود زیر و خط مشی شرکت ما تا به حال یک ماسک بر روی کل خود را تغییر.” تاثیر ترکیبی از این خاموش شدن ناگهانی: روح کاسه کربن زغال سنگ اخراج گودال گوشت گاو MidNord Empanadas & Churros اخلاقی جانور همه چیز خوار, ماهی, کاسه Poké ، دریاچه ارومیه رستوران عسل و چاودار Wrecktangle پیتزا SoulFu و اونو هاوایی صفحات.

چرا این مهم است ؟ خوب برای یک, کارگران و مشتریان در حال بیمار شدن چرا که به قول نیویورک تایمز مواد غذایی منتقد Tejal رائو:

رستوران, با وجود اینکه تحت فشار قرار دادند به نقش نیست ما-مقامات بهداشتی. طبعا بسیاری از می خواهید مشتریان به پر کردن اتاق ناهارخوری خود را به خوردن و نوشیدن و به صرف پول است. اما پس از جمع آوری داده ها از 30 میلیون کارت اعتباری و بدهی دارندگان جی پی مورگان چیس در بر داشت یک ارتباط نزدیک بین سطح هزینه در رستوران ها و موارد جدید COVID-19: رستوران ها به راحتی می توانید به نوبه خود به نقاط داغ.

صاحبان رستوران نمی تواند و نباید مسئول توزین و مدیریت ریسک به مشتریان خود و کارگران است. چقدر عمیق است دانش خود را از ویروس ها و گسترش آن? آیا اولویت های خود را? و چرا باید آنها قرار داده می شود در غیر ممکن است موقعیت گیر کرده بین اقتصادی ضروری به بازگشایی و این واقعیت است که بازگشایی ممکن است آسیب خود کارگران و مشتریان ؟

که آخرین “ممکن” است که در آن نویسنده خود را شخصا chafes. مهم نیست که چقدر من به عنوان خوانده شده, من یک اپیدمیولوژی و نمی خواهد بگوید شما چه باید بکنید. به جای من بپرسید هر یک از شما: چه تعداد از مثبت آزمون نتایج از رستوران کارگران و دیگر کاربران آن را به نظر می رسد مانند هزینه در اینجا بیشتر از سود ؟ اگر نه پرتره از 24 ساعت بالا که در قرعه کشی به طور گسترده ای از شهرهای دوقلو’ مواد غذایی و ناهارخوری, جامعه, پس از آن چه ممکن است حرکت خود را سوزن ؟

من که از ترس چیزی است که هر یک از ما را به خود ما. اما هی, ما در حال رفتن نیست در هر نقطه سریع پس از…

به قرض گرفتن کلمات Bellecour: “تا آن زمان لطفا ایمن ماندن.” و شاید چوب به takeout?

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>