آموزش دختران کلیدی برای مبارزه با بحران آب و هوا

اگر شما واقعا می خواهید برای مقابله با تغییرات آب و اورژانس وجود دارد یک روش ساده اما اغلب فراموش شده ضروری: پرتاب وزن خود را پشت مدارس برای دختران و اطمینان از زنان تکیه می کنند این شانس را از آموزش و پرورش.

بدیهی است که در جهان از تفاوت برخی از افراد می تواند بیشتر انجام دهید برای مقابله با بحران آب و هوا بیش از دیگران است. پس از آن ضروری به تشخیص چقدر غفلت بالقوه وجود دارد و در میان نزدیک به نیمی از نژاد بشر است.

اما یک مانع و آن را یکی از گسترده: زنان و دختران که می توانید انجام این کار بسیار برای جلوگیری از گرمایش جهانی رسیدن به فاجعه سطوح نیاز به قادر به اعمال حق خود را به آموزش و پرورش است.

جسورانه ادعا می کند ؟ پروژه خروج یک گروه از محققان بر این باورند که توقف گرمایش جهانی ممکن است با راه حل هایی که امروز وجود دارد. برای انجام این کار آنها می گویند ما باید با هم کار برای رسیدن به خروج در این نقطه زمانی که گاز گلخانه ای در سطح جو شروع به کاهش است.

این پروژه نتیجه گیری شگفت انگیز و مثبت است. یکی این است که آموزش دختران بهتر کار می کند برای محافظت از آب و هوا از بسیاری از راه حل های فن آوری حیاتی هر چند آنها و از جمله چندین گونه از انرژی های تجدید پذیر.

در عین حال این گروه می یابد دختران و زنان رنج می برند به طور نامتناسبی از آب و هوا شکست و شکست در دسترسی به آموزش و پرورش را بدتر این مشکل است. پس از وحشتناک سونامی سال 2004 به عنوان مثال یک گزارش آکسفام در بر داشت که نر بازماندگان تعدادشان کمتر از زنان تقریبا 3:1 در سریلانکا و اندونزی و هند است. مردان با احتمال بیشتری قادر به شنا کردن و از دست زنان گرانبها تخلیه بار تلاش به مراقبت از کودکان و دیگر بستگان.

اما با توجه به قدرت بیشتر و می گویند در چگونه ما انطباق و سعی کنید برای جلوگیری از گرمایش جهانی زن نیمی از نوع بشر می تواند disproportionally مثبت سهم این پروژه می گوید.

با استفاده از اطلاعات سازمان ملل متحد نشان می دهد که آموزش دختران می تواند منجر به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از 51.48 gigatonnes تا سال 2050. این برنامه محیط زیست سازمان ملل می گوید که مجموع انتشار گازهای گلخانه ای تا به حال به یک رکورد بالا از 55.3 gigatonnes در سال 2018 است.

موانع متعدد

سریع انتقال داد (RTA) بریتانیا-سازمان بر اساس کدام استدلال می کند که نوع بشر باید متعهد “گسترده رفتار تغییر شیوه زندگی پایدار … زندگی در سیاره زیست محیطی مرز و محدود کردن گرمایش جهانی به زیر 1.5°C”.

آن را می گوید که اگر چه دسترسی به آموزش و پرورش یک حق اساسی بشر در سراسر جهان است. دختران همچنان به صورت موانع متعدد بر حسب جنسيت و ارتباط آن با عوامل دیگر مانند سن ، قومیت ، فقر و ناتوانی است.

اما RTA می افزاید: “تحقیقات نشان می دهد که برای هر مصرف دانش آموزان آموزش دختران مزایای متعدد است که بسیار فراتر از فرد و خاص هر جامعه است. آن را نیز می توانید در سریع تغییر و تحول است که تحت تاثیر سیاره خود را.”

یکی از نمونه های آن اشاره می کند این است که از کشور مالی در غرب آفریقا که در آن زنان با تحصیلات متوسطه یا بالاتر باید به طور متوسط 3 فرزند در حالی که کسانی که با آموزش و پرورش باید به طور متوسط 7 فرزند است.

محیط زیست’ شکست

آن را می گوید که در حالی که سازمان ملل متحد در حال حاضر فکر می کند که جمعیت جهان از رشد 7.3 میلیارد دلار امروز به 9.7 میلیارد دلار تا سال 2050 با رشد اتفاق می افتد, در کشورهای در حال توسعه تحقیقات اخیر نشان می دهد که اگر دختران آموزش و پرورش همچنان به گسترش این تعداد را در مجموع 2 میلیارد کمتر مردم توسط 2045.

این استدلال می کند که آن را نه فقط سیاستمداران و رسانه ها که موفق به تمرکز بر روی این شدت slewed دسترسی به آموزش و پرورش است. این RTA می گوید: جنبش محیط زیست به خودی خود به ندرت باعث می شود ارتباط بین آموزش و پرورش و موفقیت در مقابله با تغییر آب و هوا.

یک نمونه از کار حفاظت خورده با موفقیت به آموزش و توانمندسازی زنان در آن نقل شده است Andavadoaka درمانگاه در ماداگاسکار است که در بودجه توسط یک موسسه خیریه آبی سرمایه گذاری های حفاظت (BVC).

ارتباط بین رشد جمعیت و عدم برنامه ریزی خانواده امکانات و افزایش فشار بر شکننده منابع طبیعی باعث BVC برای ایجاد درمانگاه است که در حال اجرا برای بیش از یک دهه است و بخشی از گسترده تر برنامه خدمت 45,000 مردم است. و همچنین به عنوان اصلی درمانگاه پروژه های دیگر شده اند که تمرکز خاص اقتصادی و مشارکت فرصت ها برای زنان و دختران است.

ساخت یک تفاوت

در کشورهای کمتر توسعه یافته زنان را تشکیل می دهند تقریبا نیمی از محصولات کشاورزی نیروی کار به آنها نقش بزرگی در تغذیه آینده جمعیت. اما وجود یک شکاف عظیم بین مردان و زنان در کنترل خود را بر زمین توانایی خود را برای به دست آوردن ورودی و پرداخت آنها می توانید انتظار.

فردی دختران و زنان همچنان به ایجاد یک تفاوت عظیم که آیا گرتا Thunberg ترغیب اکشن تغییر آب و هوا یا Malala Yousafzai, شات برای تلاش به حضور در مدرسه در افغانستان بود که برنده جایزه صلح نوبل برای مبارزات انتخاباتی خود را برای آموزش دختران.

زنانی که رفت بالا تا سیاسی نردبان باید گاهی اوقات با استفاده از موفقیت خود را به اطمینان حاصل شود که دختران جدی گرفته شود. Ellen Johnson Sirleaf اولین زن رئیس جمهور یک کشور آفریقایی − لیبریا − استفاده از قدرت خود برای گسترش کیفیت ارائه در پیش دبستانی و ابتدایی آموزش و پرورش با پیوستن به مشارکت جهانی برای آموزش و پرورش و سابق آمریکا بانوی اول, میشل اوباما, طلایه داران اجازه یادگیری در سازمان است.

سریع انتقال داد نتیجه گیری کوتاه و ساده است: “آموزش دختران به ارمغان می آورد مزایای گسترده به گسترده تر جامعه و همچنین بهبود تلاش برای مقابله با تغییرات آب و اضطراری است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>