فلوریدا رستوران ملاقات با مردی که او را نجات از دریا بیش از 40 سال پیش

فلوریدا رستوران عبور از مسیرهای با یک رئیس mate سرنشین کشتی باری دروازه شهر که کشتی نجات او در میان جنگ ویتنام.

سیاتل — برای Nguyen Minh و سپس 12 سال از حوادث جولای 1978 بودند مسائل ماجراجویی است. برای اولین بار وجود دارد خروج از خانه اش در ویتنام تحت پوشش تاریکی سپس شبانه روزی یک قایق ماهیگیری کوچک با 50 نفر دیگر و در نهایت تنظیمات را به دریای چین جنوبی است.

اما برای گئورگ Pedersen, کسانی که رخدادهای تلخ و شیرین. خدمت و سپس به عنوان 44 ساله رئیس mate روی عرشه کشتی باری دروازه شهر مسیر خود را عبور با Nguyen زمانی که محموله کشتی نجات Nguyen و دیگر مردم روی foundering قایق ماهیگیری بودند که فرار ویتنام در پی جنگ ویتنام.

به تازگی از طریق باور نکردنی دنباله ای از تصادف و کار سخت Nguyen صاحب Sealand رستوران در فورت والتون بیچ (به نام شرکت که متعلق به دروازه شهر) و پدرسن در حال حاضر بازنشسته دوباره ملاقات چهره به چهره در پدرسن در سیاتل.

“او مرا از دریا و به من یک زندگی جدید … او فقط مانند یک نجات دهنده” نگوین گفت: نشستن در یک جدول در Sealand در پنجشنبه بازگویی اخیر خود در سفر دو روزه همراه با همسرش, Noi و دیگر خانواده و دوستان با پدرسن و پدرسن همسر, نینا.

مرتبط با: فلوریدا, ویتنامی پناهنده به دیدار مارینر که نجات او در سال 1978

“او در را باز کرد و من فقط به او یک آغوش” نگوین گفت. “او می خواست برای اولین بار در درب در انتظار من است.”

“این یک تجربه باور نکردنی یک کاملا باور نکردنی تجربه” گئورگ پدرسن گفت: مراسم. “ما تا به حال دو روز فوق العاده با آنها واقعی مبارک زمان صحبت کردن. آن بود که بسیاری — بسیاری از سرگرم کننده و یک لذت واقعی است.”

در بعد از ظهر از 13 ژوئیه 1978 دروازه شهر بود دو روز بانکوک و مسیر هنگ کنگ زمانی که کشتی دوم mate خال خال قایق ماهیگیری پرچم سفید تکان دادن فوق عرشه. آن را حمل Nguyen خانواده و دیگران از جان گذشته برای فرار از سرکوب و مشکلات اقتصادی که تبار خود را در کشور پس از جنگ ویتنام. آنها در میان اولین قایق “مردم” برآورد 800,000 افرادی که فرار از ویتنام در سال های پس از جنگ.

“آن را به عنوان آمد نزدیک ما متوجه آنچه در آن بود — boatload از پناهنده ویتنامی که اتفاق افتاده بسیار کمی که در آن زمان” پدرسن به یاد می آورد.

به عنوان دروازه شهر ساخته شده و گسترده به نوبه خود برای آمدن کنار قایق ماهیگیری به کشتی کاپیتان به نام پدرسن به پل.

“او به من گفت:” این خیلی بد است برای همه این افراد, بنابراین من می خواهم شما را به پایین رفتن و صحبت کردن با آنها و آنها را به تمام مواد غذایی و سوخت — هر آنچه که آنها نیاز به آنها می تواند آن را داشته باشد چرا که ما باید مقدار زیادی از آن است. “

لحظاتی بعد پدرسن رفت محموله کشتی گذرگاه برای دیدار با قایق ماهیگیری از گاز و دست خوش پیشامد میشه و به اشتراک گذاری کاپیتان طرح به ارائه ساکنان آن با مقررات مربوط و ارسال آنها را در راه خود را.

“من پا بر روی آن قایق کوچک پر از مردم نشسته بودند و در شرایط غیر بهداشتی. بسیار کمی وجود دارد جایی برای من برای ایستادن وجود دارد” پدرسن گفت.

“سعی کنید به تصویر آن دسته از کودکان” پدرسن ادامه داد. “آنها می شده است نشسته در آن قایق کوچک یک مدت زمان طولانی. آنها از مواد غذایی است. آنها از همه چیز. قایق بود کثیف و کثیف و این بچه ها شده بود با پوشیدن همان لباس برای روز.”

یکی از سرنشینان قایق به زبان انگلیسی صحبت کرد و گفت: پدرسن داستان ماهیگیری و صنعت روز در آب است.

“پس از آن که من رفتم برای دیدن کاپیتان” پدرسن ادامه داد. “من گفتم:” ما فقط نمی تواند ترک آنها را در اینجا’ و او گفت:, ‘OK.’ “

از آن نقطه پدرسن داده شد شارژ از پناهندگان است. اولین وظیفه او تحت دستور کاپیتان بود به طلب کردن از کمک انگلیسی زبان ماهیگیری قایق مسافری در حال آماده سازی یک لیست از پناهندگان نام و دیگر اطلاعات شخصی.

در ضمن پدرسن نیز غیررسمی مستند پناهندگان زمان در کشتی باری با خود دوربین پلاروید.

برای چند روز آینده پدرسن کار کرده با بقیه خدمه برای دیدن که پناهندگان تغذیه شدند تا به حال و تا به حال مکان برای خواب. و در این روند پدرسن سرنوشت شد جدایی ناپذیری در هم تنیده با پناهندگان سرنوشت.

“بیش از دو یا سه روز به خصوص با کودکان در هیئت مدیره به شما شد بسیار متصل به این افراد” پدرسن از یاد برد.

هنگامی که کشتی های ساخته شده در بندر هنگ کنگ شرکت کرده بودند ساخته شده توسط دریا, زمین, حمل و نقل شرکت که متعلق به دروازه شهر آنها را به یک مرکز پناهندگان در كولون بخش از شهر است. از آنجا Nguyen و خانواده اش خواهد بود اسپانسر شده از طرف یک البا کلیسا به عنوان حل و فصل آنها در این منطقه و شروع به ساختن زندگی جدید خود را.

تا همین اواخر هر چند دیدن اتوبوس به فاصله عقب رفتن خواهد بود گذشته است که پدرسن می دانم از پناهندگان است. آن را نمی خواهد, اما, بود که آخرین بار او را از آنها فکر می کنم.

“من به یاد داشته باشید همه چیز بسیار واضح است که” پدرسن در حال حاضر 86 سال سن خبر داد. حافظه خود را با کمک این واقعیت است که او نگه داشته و فهرست اسامی و عکس های خود را.

“آنها همیشه در ذهن من و من همیشه تعجب می کنم چه اتفاقی برای آنها ؟ جایی که آنها در جهان است؟'”

‘و در حال حاضر من’

در حقیقت پدرسن را خیلی بیشتر از تعجب در مورد سرنوشت Nguyen و دیگر پناهندگان. در میان اولین گام خود را در تلاش برای پیگیری آنها را چند سال پیش قرار بود به این دفاتر ویتنامی-زبان روزنامه در سان فرانسیسکو که در آن او زندگی می کرد در زمان.

در روز قبل از کامپیوترهای شخصی و اجتماعی و رسانه ها و مردم در روزنامه شد و شک و تردید که پدرسن همیشه پیدا کردن هر یک از پناهندگان است. در علاوه بر این به آمدن به ایالات متحده به آنها گفت: پدرسن این قایق ویتنامی مردم تا به حال ساخته شده راه خود را در سراسر جهان اقامت در مکان های پرت و دور افتاده به فرانسه و استرالیا است.

و در واقع آن را تنها به تازگی است که پدرسن شده است قادر به پیگیری کردن هر یک از پناهندگان — یا برعکس برای پناهندگان به او پیگیری کردن. اول شکستن آمد که پدرسن را همسایه درب بعدی که رخ داده است به انجام genealogist خواسته در مورد یکی از پدرسن تصاویر از پناهندگان است.

مسلح با پدرسن 42 ساله در لیست او دنبال یک پناهنده شده بودند 2 سال هنگامی که او آمد روی دروازه شهر. او به نام او راه می رفت و با تلفن همراه خود به Pedersens’ خانه قرار داده و گئورگ پدرسن در گوشی با او.

شکست دیگری — که مرتبط Nguyen با Pedersen — آمد که Nguyen پسر عموی اتفاق افتاده در سراسر یک کپی از “Sidelights” یک نشریه شورای استاد آمریکایی دریانوردان با یک مقاله و داستان 1978 حادثه است.

داستان شامل پدرسن شماره تلفن اما Nguyen تماس نمی حق دور.

“من تا به حال به خیس خوردن آن را در قبل از من رسیده,” او گفت:. هنگامی که او شماره نینا پدرسن جواب تلفن. او دست به تلفن به شوهرش Nguyen به یاد آورد و گفت: “گئورگ این است که یکی از بچه ها شما را نجات داد.”

ادامه مطلب: فلوریدا اخبار: ملت اول زیر آب یادبود سربازان باز می شود به غواصان

در ماه های اخیر با ادامه کمک از یک پسر یکی از پناهندگان او نجات پدرسن به دنبال 16 از 51 پناهندگان — برخی از آنها مانند Nguyen اند بازدید او و همسرش.

“من به یاد داشته باشید زمانی که آنها در سمت چپ کشتی و وقتی که من آنها را دیدم رانندگی دور, من نمیفهمد “خوب, من امیدوارم که من آنها را دوباره ببینید روزی” پدرسن به یاد می آورد پنج شنبه.

“و در حال حاضر من,” او اضافه شده است. “آن را در زمان زمان طولانی است.”

“چگونه خوش شانس ما

آن را چند سال بعد از خود را در دریا نجات قبل از Nguyen خواهد متوجه است که سفر خود را در دریای چین جنوبی ندارد بچگی ماجرا اما یک حرکت ناامید و دور از آنچه که تقریبا به طور قطع خواهد توانست یک آینده تاریک.

که تحقق آمد و گفت: هنگامی که او با خیال راحت در ایالات متحده و دیدم خبری از “مریل boatlift,” عظیم مهاجرت از کوبا فرار از جزیره رژیم کمونیستی.

“زمانی که من فکر کردم چقدر خوش شانس بودیم,’ ” Nguyen یاد می شود. و پس از بررسی رستوران او صاحب بین نیش ناهار — پایان یک حماسه آغاز شد که با اولین شغل خود را به عنوان یک ماشین ظرفشویی در یک رستوران محلی — Nguyen, شگفت زده, “در این نگاه! ما در اینجا و چه دیوانه است؟”

و سپس تبدیل غم انگیز برای یک لحظه Nguyen گفت: “51 نفر در آن قایق … آنها مدیون Georg.”

پدرسن را پاداش به نوبه خود شده است در جلسه حداقل برخی از مردم او را از دریای چین جنوبی بیش از چهار دهه پیش است. او و همسرش به او گفت: مهاجرت به ایالات متحده از دانمارک پس از پناهندگان از طنین خاص برای آنها.

“بعد از این همه سال شما نمی تواند کمک کند اما دریافت یک قطره اشک در چشم خود را هنگامی که شما آنها را دیدم” او گفت:. “من بسیار افتخار می کنم که باید به آنها کمک کرد. … آن را بسیار پرارزش به دیدن مردم می خواهم که. آنها موفق آنها در سلامت خوب است و آنها خوشحال بودن در امریکا است. این که نکته اصلی که.”

این داستان در اصل منتشر شده به nwfdailynews.com و به اشتراک گذاشته شده به دیگر فلوریدا روزنامه در گانت رسانه ای شبکه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>