برای افغانستان در دوحه توافق است فقط آغاز

در زمان عادی, روز شنبه شده اند red-letter روز. این قرارداد امضا شده توسط طالبان و آمریکا در دوحه قطر وعده داده شده صلح به سرزمین جنگ زده برای بیش از چهار دهه است.

اما این نه زمان عادی — حداقل نه در جنوب آسیا و سرخوشی است که معمولا همراه با یک قرارداد امضا برای پایان دادن به جنگ از دست رفته بود.

در پاکستان احساسات مخلوط شد. کلماتی مانند “تاریخی” “نقطه عطفی” “خوش آمدید” و “فورا مهم” شد آمیخته با واژه هایی مانند “محتاط” “مسئول” و “مراقب باشید.”

چرا که صلح به معنای واقعی کلمه بوده است گریزان در منطقه است. اگر چه معامله منعقد شده است, صلح است مشروط بر بسیاری از ifs و buts که یکی تنها می تواند امید برای بهترین. در حالی که استقبال از دوحه توافق نخست وزیر پاکستان عمران خان توصیف آن را به عنوان شروع روند صلح و آشتی در افغانستان است. اما او همچنین هشدار داد همه ذینفعان “را به اطمینان حاصل شود که اخلال گران در حال نگهداری در خلیج است.”

که می تواند گران? به طور بالقوه بسیاری وجود دارد. به احتمال زیاد در حال افغانستان رهبران که squabbling میان خود بیش اخیر ریاست جمهوری نتایج انتخابات. است که یک موضوع بی اهمیت چون فوری اندازه گیری مورد نیاز برای شروع روند صلح است که در داخل افغانستان گفت و گو برای ماه مارس برنامه ریزی 10. اشرف غنی رییس جمهور وقت که متهم به دست آوردن یک پیروزی انتخاباتی از طریق کلاهبرداری به این معنی است که در حال حاضر اولویت سیاسی خود را موفقیت بیش صلح در منطقه است. حتی قبل از اینکه جوهر در دوحه توافق خشک بود او را رد کرد ارائه برای تبادل زندانیان است که نیاز به 5,000 طالبان اسیر منتشر می شود به عنوان یک قیمت برای آزادی 1000 نیروهای افغان.

ما را مجبور به نگه داشتن انگشتان ما عبور کردند که ما صبر کنید تا ببینید که چگونه باد. وجود دارد بیش از حد بسیاری از افغان رقیب برای قدرت و طبیعی است انتظار داشته باشیم آنها به دنبال یک صندلی در میز مذاکره و می گویند در آینده کشور است. خواهد شد که تماس عکس? غنی در امریکا کلید متحد در افغانستان شکننده نگه دارید و بر روی قدرت و چهره یک چالش دشوار از رقبای متعدد. او بسیار آسیب پذیر است و این قدرت مبارزه می تواند به طالبان — قویترین زیادی — دست بالا اما نه بدون اشتعال دیگر شورش.

دوحه معامله نیز فراهم می کند برای خروج آمریکا و ناتو حدود 13,000 از آن باقی می ماند در افغانستان است. پنج هزار نفر از این خواهد بود کشیده ممکن است; باقی مانده خواهد شد به خانه توسط مارس 2021.

خان درست بود زمانی که او مدعی دفاع از نظر او که صلح تنها می تواند به منطقه از طریق مذاکره آرایش. او همچنین درست بود در هشدار دهنده در برابر اخلال گران. افغانستان همواره در معرض خارجی منافع و تجربه گذشته نشان داده است که چگونه افغان ها رنج می برد دلیل خود را توسعه نیافته و فقر زده کشور تبدیل به یک پناهگاه برای خود در خدمت خارجی ها. این اتفاق افتاده است قبل از. آن را دوباره اتفاق می افتد.

پس از اتحاد جماهیر شوروی خروج نیروهای نظامی از افغانستان پس از سال 1988 ژنو توافق منطقه فرا گرفته بود در یک خلاء سیاسی. که تعجب آور نیست. ایالات متحده در حال حاضر از دست رفته علاقه در پست ژنو حوادث در آسیای جنوب غربی اعتقاد داشتند که Pax Americana شده بود در طلیعه برای اطمینان از ایالات متحده برتری جهانی است. آن باقی مانده بود به پاکستان به تحمل فشار از افغانستان در باتلاق پشت سمت چپ در پایان مرحله از جنگ سرد. که ایجاد شرایط منجر به تولد طالبان تحت نظارت استخبارات پاکستان و سازمان جاسوسی.

این بعید است که به این زمان اتفاق می افتد. شده است وجود دارد تغییر در پاکستان استراتژی نظامی. ارتش به نظر می رسد به طور جدی در مورد سرکوب تروریسم از این رو فشار برای صلح از پاکستان حمایت طالبان. پاکستان نقش مهمی در ترویج دوحه توافق شده است به طور گسترده ای اذعان کرد. پاکستان وزیر امور خارجه با حضور در قطر در مراسم امضای بود بسیار قابل توجه بود.

اما زمانی که افغان ها به مبارزه با آنها عشق به خارجی دعوت کرد. خروج نیروهای ایالات متحده ممکن است یک گام مثبت. اما رئیس جمهور تهمت نمی توانیم به شستن دست های خود را از جنوب آسیا به عنوان او به نظر می رسد انجام می شود. سفر اخیر خود به دهلی نو به پایین رفتن نیست به خوبی با رهبران افکار در پاکستان است. حتی پیشنهاد خود برای میانجیگری در کشمیر است که دولت در اسلام آباد مورد استقبال موفق به طراحی تاثیر است. به عنوان برجسته مخالف رهبر با اشاره به تهمت اظهارات در هند نشان داد تمایل خود را به آن بازی در نقش پلیس در منطقه است. تهمت خودداری از اظهار نظر در هند استبدادی سیاست در کشمیر است که تحت یک مستند از ماه اوت. او همچنین به طرز عجیبی سکوت در بحث تابعیت قانون است که خشم بسیاری را در هر دو کشور هند و پاکستان است. مغلوب ساختن پیشی جستن سفر به هند در این نقطه به موقع نیست و آن را به ارسال سیگنال های اشتباه به غرب و جنوب آسیا.

این نگران کننده ترین جنبه از این تحولات است که ترس ابراز شده توسط فمینیست و ترقی خواهان در سراسر منطقه — که دوحه توافق است بیش از یک “لباس تا آمریکا تسلیم خواهد شد که در نهایت دیدن بازگشت طالبان به قدرت است.”

اگر دوحه توافق درمان به عنوان بهانه ای برای تهمت به نوبه خود پشت خود را در امور جهان و سیاست خارجی به عنوان چهره او رای دهندگان آمریکایی در سال 2020 او به خوبی ممکن است پیشرو در کشور خود به دیگر فاجعه است.

روسیه و چین نشان داده اند ثابت بهره در افغانستان در طول 15 ماه است که در دوباره خاموش-دوباره دوحه گفت و گو صورت گرفت. در واقع از موارد وجود دارد که مذاکرات بین طالبان و دیگر رهبران افغان تسهیل شد توسط مسکو است.

پست-دوحه فاز خواهد بود که مرحله بسیار مهم که آینده افغانستان خواهد بود تصمیم گرفت برای آن مردان و همچنین زنان خود را.

Zubeida مصطفی

نویسندگان

در پاکستان موسسه بین المللی امر را 70 سالگرد افتتاحیه جلسه اقدامات انجام شده در اردو. چرا ما با استفاده از زبان های محلی در سیستم آموزشی ما حداقل در…

Zubeida Mustafa

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>