از آنفولانزای اسپانیایی جنگ جهانی COVID-19 فلوریدا زن دیده می شود مقدار زیادی در 103 سال

فرانسیس Bartlett Kinne نوبت 103 on May 23 و به یاد می آورد یک هدف-محور زندگی با وضوح و جزئیات. با وجود اینکه جدا شده با توجه به کروناویروس همه گیر سابق دانشگاه جکسون رئیس جمهور انداز این زمان دشوار با او معمول بی امان خوش بینی.

او زندگی می کردند به اندازه کافی بلند به خاطرات مبهم از یک جهان ویران آنفلوآنزای اسپانیایی که به کشته شدن 50 میلیون نفر و 675,000 در ایالات متحده است. او به خاطر رقص در خیابان های کوچک آیووا شهر در طول یک رژه جشن بازگشت سربازان آمریکایی از جنگ جهانی اول

فرانسیس Bartlett Kinne, که تبدیل به 103 on May 23, دارای استقامت را از طریق برخی از تجارب دلخراش. او به یاد می آورد دوران سخت با قابل توجه وضوح و جزئیات صحبت بیشتر شبیه به یک معلم یک درس تاریخی از یک قربانی از بدبختی.

اما هیچ چیز در طول عمر خود کاملا در مقایسه با آنچه Kinne, افتخاری عضو ستاد در کلینیک مایو شاهد در حال حاضر. تمام اجتماعی فاصله و سرعت است که با بسیاری از شرکت های آمریکایی را تعطیل با توجه به گسترش سریع coronavirus — باعث می شود او آرزو او از نظر جسمی قادر به انجام بیشتر برای کمک به کسانی که نیاز دارند.

فلوریدا, زن و شوهر مخفی به 75 سال از ازدواج ساده و کامل

“هنگامی که شما به این سن و سال شما کمی بیشتر فلسفی از آنجا که شما در حال فکر کردن در مورد دیگران نه خود را” Kinne گفت: در یک مصاحبه تلفنی از ناوگان فرود در ساحل اقیانوس اطلس. “از آنجا که من خیلی نزدیک به مایو, من می شنوم خیلی از مردم با [coronavirus] مشکلات.

“این یک هدیه برای من زندگی در حال حاضر. من می خواهم به قادر به کمک به مردم است. تنها تفاوت از گذشته است که من شده اند قادر به جسمی درگیر است.”

گرفتاری COVID-19 طنین انداز با Kinne, اگر بدون هیچ دلیل دیگر از بودن به خوبی آشنا با بسیاری از انواع مختلف مشکلات در بیش از یک قرن از زندگی.

از به طور مداوم در خوردن کره بادام زمینی ساندویچ در خوابگاه در طول رکود بزرگ بودن مجبور به ترک چین در یک کشتی بدون شوهر با توجه به نصب کمونیست تنش برای آمریکایی ها پس از جنگ جهانی دوم Kinne دیده است سهم خود را از شرایط نامطلوب.

“استرس نیست فقط برای من این همه” Kinne گفت. “من فکر می کنم چقدر خوش شانس بودم. هنگامی که این چیزها آمده, آن لرزش شما. زمانی که شما از طریق چیزهایی مانند که گاهی اوقات شما مطمئن نیستید که شما در حال رفتن به آن را.”

Kinne, که در خدمت به عنوان رئیس دانشگاه جکسون (1979-89) در طول 36 سال فعالیت حرفه ای وجود دارد به عنوان یک مربی باقی می ماند مشغول به رغم تنهایی به تنهایی زندگی می کنند در 2,500-فوت مربع خانه.

او به ندرت به تماشای تلویزیون است. Kinne است که اغلب در گوشی با دوستان مربوطه از طریق ایمیل و کمک به سابق JU دانش آموزانی که در تماس با او چند بار در روز برای چت و یا درخواست مشاوره.

پس از رفتن به جداسازی یک ماه پیش با توجه به COVID-19, Kinne است زمان بیشتری را صرف پخش موسیقی در پیانو Steinway او به دست آورد و در آلمان 65 سال پیش. او بیشتر نقش معمولا شناخته شده در آهنگ ها و یا انواع پاپ نه به عنوان بسیار کلاسیک به عنوان او یک بار بود. قرار دادن دست خود را بر روی یک صفحه کلید است که چیزی Kinne انجام داده است و پس از او مادر برتا Bartlett (که زندگی به توان 100) شروع به آموزش خود را در سن 2.

“من نمی تواند بیرون رفتن و هیچ کس می تواند در پس [پیانو] بزرگ است” Kinne گفت. “من انجام نمی دهد همه چیز را من می خواهم به انجام, اما به اندازه کافی برای من خوشحال.

“من روی گوشی خیلی حال کردم دست کمی از من صدای آواز.”

چیزی جز کره بادام زمینی

Kinne توانایی آرام باقی می ماند در طول زمان از اضطراب بود و صفت او آموخته اولیه و پرورش توسط پدر و مادرش تاکید بر آموزش و پرورش و خود میل شدید به دنبال ماجراجویی است.

پدر او چارلز بارتلت و متعلق به ویرایش داستان شهر هرالد Kinne وطن روزنامه در آیووا. چارلز و برتا ابزاری بودند در شروع داستان شهر کتابخانه که خرس نام مادرش.

که فلوریدا مرد هستید ؟ این جستجو در گوگل را به شما بگویم

“مادر من یک کتابدار برای 40 سال است که در آنها کودک-sat من گفت:” Kinne. “من به طور کامل در کتابخانه. من می دانستم که چگونه به نام کتاب زمانی که من 5 سال است.

“من آموخت که مردم چگونه برای باز کردن یک کتاب جدید. شما باید مراقب باشید که چگونه شما آن را انجام دهد. اگر شما آن را انجام دهید یک راه خاص آن کمک می کند تا آنها را حفظ کند.”

Kinne متولد شش روز قبل از رئیس جمهور جان اف کندی — 12 بود که بازار سهام سقوط کرد در ماه اکتبر سال 1929 باعث رکود بزرگ که به طول انجامید یک دهه کامل. یکی از جکسون شناخته شده ترین صد ساله رو از طریق آن با نگرش خوش بین و همچنین به دنبال شور و شوق خود را برای موسیقی و ادبیات انگلیسی.

قبل از اتمام دبیرستان Kinne پول به دست آورده در حال کار در یک فروشگاه مواد غذایی در سراسر خیابان را از خانواده آپارتمان که در بالای روزنامه چاپ ، بعد به فروشگاه مواد غذایی بود یک تئاتر که در آن Fran خواند و رقصید در حالی که مادر او را بازی پیانو.

مدت کوتاهی پس از تولد 16th, Kinne بود به اندازه کافی پیشرفته تحصیلی برای شرکت در ایالت آیووا کالج معلمان. او ماند و دو سال قبل از انتقال به مقصد رویایی دریک دانشگاه که در آن پل Stoye مشهور پیانیست و آهنگساز خدمت در دانشکده.

هر چند او فارغ التحصیل از دریک آن Kinne سال اول در ISTC که ثابت می شود بیشتر به چالش کشیدن. دور از خانه برای اولین بار با این کشور در بزرگترین رکود اقتصادی در تاریخ Kinne — که به دست آورده 35 سنت یک ساعت کار در کتابخانه — یک تاثیرگذار درس در آنچه در آن به معنای مبارزه است.

“من به یاد داشته باشید یک یکشنبه شب زمانی که من در کالج بود و ما تا به حال چیزی برای خوردن” Kinne گفت. “هم اتاقی من نمی هر گونه پول یا. هر یک از ما نگهداری می شود یک قرص نان زیر تخت و نگهداری کره بادام زمینی پنجره. برای شش هفته است که من تا به حال به خوردن. ما نمی توانیم به غذا خوردن در سالن ناهار خوری.”

Kinne نمی جرات بگویم پدر و مادر خود را از گرفتاری او دانستن آنها در مواجه با چالش های اقتصادی شرایطی در داستان شهر. سپس یک روز او آموخته است که یک پیانو در محیط دانشگاه بود که پرتاب, پس از او پرسید: یک زن و شوهر در حین بازداشت کارگران اگر آنها می تواند حرکت آن را به مرکز دانشجویی.

به عنوان یک نوجوان که با شخصیت Kinne تا به حال هیچ رزرو در مورد درخواست سالن غذاخوری مدیر اگر او می تواند پخش موسیقی در حالی که دانش آموزان بودند ، در بورس Kinne اجازه داده شد به شریک شدن از مواد غذایی پس از بازی.

“که چگونه خوردم به مدت دو سال” Kinne گفت. “شگفت انگیز ترین چیزی که به این روز من هنوز هم مثل کره بادام زمینی.”

پیدا کردن راه خود را

Kinne یک جامعه در زمان فعال خود را در جنگ جهانی دوم خدمت به عنوان رئیس ارتش میزبان در اردوگاه Crowder در جنوب غربی میسوری برای 70,000 GIs.

اما او پس از جنگ زندگی که در آن او بیشتر nerve-wracking ماجراهای صورت گرفت. آن آغاز شده است جالب اینجاست که به اندازه کافی در سال 1949 در Hankou چین یک شهرستان که در نهایت ادغام با دو نفر دیگر برای تبدیل شدن به مدرن روز ووهان سایت اصلی coronavirus.

پس از ازدواج اولین بار, شوهر, Harry L. Kinne, یک سرهنگ در ارتش ایالات متحده در سال 1948 زندگی زن و شوهر در شانگهای قبل از انتقال او به Hankou. اما زمانی که کمونیست ها وجود دارد وارد سال بعد در میان تنش های سیاسی با آمریکا تصمیم بر آن شد آن را می توان در Fran بهترین بهره را بلافاصله ترک کنند.

“من یکی از 30 آمریکایی ها برای فرار از” Kinne گفت. “ما تا به حال به خارج شدن از وجود دارد به دلیل جنگ بودند در جریان همه در اطراف ما.”

مشکل این است که او نمی باید کنترل نقشه فرار و هری نمی توانست او را همراهی نکرده. فرانسیس قرار گرفت به تنهایی در یک کشتی به یک و سپس مقصد نامعلوم. او تنها به صحبت می کنند به شوهرش دو بار در حالی که از هم جدا برای یک ماه.

“من نمی دانم که در آن آنها گرفتن من” Kinne گفت. “هری در یک واحد نظامی در آن زمان است. آنها من را در یک کشتی را در E عرشه و من تنها بود. من هیچ ایده که در آن من هستم.

“ما به پایان رسید تا در این محل بالا در یک ساختمان در مرکز شهر یوکوهاما [ژاپن]. همه زنان بودند در یک اتاق بزرگ. من از زمانی که من می شنوید از من ، به من گفته شد این می شود یک ماه دیگر.”

زن و شوهر در نهایت پیوست در توکیو ماند و سپس با هم در هتل امپریال مرکز شهر به مدت سه سال. Kinne شروع یک برنامه انگلیسی در Tsuda دانشگاه از جمله به یک کلاس از پلیس. او همچنین تاکید کرد که ارتش ایالات متحده به عنوان سرگرمی مدیر برای سربازان آمریکایی شبیه به کار در اردوگاه Crowder. اما ثابت تحول و مانع زبان آن را دشوار برای Kinne به دنبال آنچه که او واقعا می خواست: یک مدرک دکترا.

آنها بازگشت به آمریکا از ژاپن برای شش ماه تنها به هری منتقل دوباره به آلمان است. وجود دارد Kinne مورد نیاز چهار خسته کننده سال برای تبدیل شدن به اولین زن آمریکایی در سال 1957 برای رسیدن به دکترا (در موسیقی, زبان و ادبیات انگلیسی و فلسفه) در دانشگاه فرانکفورت. این تمایز باعث نیویورک تایمز به انجام یک داستان در مورد موفقیت.

“آن زمان من یک مدت زمان طولانی که برای دریافت دکترای یکی از سخت ترین چیزهایی که من همیشه” گفت: Kinne. “من تنها آمریکا وجود دارد و من احساس بد به خاطر آنها من را دوست ندارد. من پذیرفته شده زمانی که من برای اولین بار سعی کردم برای ثبت نام به دانشگاه فرانکفورت. هری گفت: “شما باید بیشتر مراقب باشید در مورد رفتن وجود دارد در یک ماشین و پوشیدن رنگ های روشن است.’

“بنابراین من تغییر راه من لباس پوشیدن و در زمان بیشتر از یک نگرش تلاش برای مفید باشد. این یک تغییر شگفت انگیز. هنگامی که آنها احساس من بخشی از آنها را خیلی خوب برای من است.”

قبل از ترک آلمان به این کشور را ارتش سوم بخش به پایان رسید تا ساخت Kinne عضو افتخاری.

خوش شانس برای زنده ماندن

Kinne زندگی بوده است چیزی کمتر از فوق العاده است. با او فراوان خروجی شخصیت او موفق به جمع آوری دوستان و افسانه ای اتصالات میرسد که جهان در طول JU حرفه ای.

از عربستان شاهزادگان به رئیس جمهور ایالات متحده به ژنرال داگلاس مک آرتور و وینستون چرچیل نوه به آرتور Fiedler و استیو فوربس به چارلتون هستون و نیویورک یانکیز صاحب جورج Steinbrenner به همزمان روزنامه ان Landers و ابیگیل VanBuren به مجموعه ای از سرگرمی giants — plus ازدواج به دو ارتش سرهنگ دوم او بود مارچلو Worthington “دارای اطناب” Bordley جونیور — Kinne یکی از با نفوذ ترین زنان زمان خود.

در سال 1972 او به ارمغان آورد و دوست دیرین باب هوپ و یکی دیگر از کمیک آمریکایی, آیکون, Jack Benny هم در جو دانشگاه به دریافت دکترای افتخاری. این تنها باری بود که این جفت ارز تا کنون بوده است با هم. هنگامی که یک عکس گرفته شده از امید و بنی بوسیدن Kinne بر روی گونه ها که تصویر ملبس به پوشش Kinne 2000 بیوگرافی — “آیووا دختر: رئیس جمهور می پوشد دامن.”

Coronavirus فلوریدا: با مدارس بسته کودک آزاری گزارش کاهش

او تا به حال یک هدیه برای تعامل با مردم و متحد کردن آنها برای یک هدف مشترک. Kinne شد یک مربی به صدها JU فارغ التحصیلان چیزی است که همچنان به این روز است. او یک وحشی حمایت آموزش و پرورش از طریق هر دو خواندن و تشویق مردم به درک فرهنگ های مختلف است.

اما بالاتر از همه از طریق یک عمر است که او به ارمغان آورده است هر دو از شادی و محاکمه Kinne باقی مانده نهایی patriot. او بیزار بخش های سیاسی تبدیل شده است که بیشتر رایج امروزی در امریکا مایل است که بیشتر مردم را درک مزایای زندگی در ایالات متحده است.

“من بسیار نگران [درباره کروناویروس] اما من نمی خواهم کسی این استدلال بیش از آن” Kinne گفت. “برخی از چیزهایی که می تواند خوب را به طرف هنگامی که [بحث] سازنده است. اما اگر شما سرگرم کننده را از آن و یا به بخش های سیاسی با چیزی که خطرناک برای جهان است که نگران کننده به من. من نمی توانم ایستاده تمام استدلال و شاید به این خاطر که از داشتن شده است از طریق جنگ و از دست مردم من می دانستم که.

“داشتن زندگی در همه این کشورها, من تشخیص می دهم که چه ما و چه خوش شانس ما. من احساس می کنم خوش شانس برای زنده ماندن در سن و سال من. من عاشق امریکا است. من دوست دارم آنچه که ما را. هر بار که من به خانه آمد از یک کشور دیگر من می دانم که ما خیلی خوش شانس.”

از نظر فیزیکی بسیار کمی در مورد Kinne نشان می دهد او را در 11th دهه از زندگی است. هر چند او پای چپ باعث می شود راه رفتن را دشوار 5-پا-4 صد ساله هنوز موفق به دریافت در اطراف با یک عصا. او را شکست و یک زن و شوهر دنده ها در سال 2018 در حالی که تلاش برای رسیدن به دستشویی در نیمه شب اما در غیر این صورت باقی مانده است نسبتا سالم است.

تا سن 100, او هنوز هم رانندگی یک ماشین و تحویل شروع آدرس در دانشکدهها و گفت: “من فکر می کنم این دلیل است که هیچ یک از سخنرانی ها به طول انجامید بیش از 12 ساعت.”

آنچه که قطعا نیست با کاهش سن شور و شوق او را برای زندگی و مردم در تعامل است. با وجود اینکه محدود به خانه و دیدن به سختی هر کسی که در هفته های اخیر Kinne را بی امان خوشبینی می بیند یک نقطه نور در میان همه COVID-19 آشفتگی. قابل توجه او می داند که هیچ کس شخصا یا در ناوگان فرود که آزمایش مثبت برای ویروس.

“ما خیلی خوش شانس در مقایسه با آنچه ما تجربه شد در زمان” Kinne گفت. “ما باید به استفاده و درک چگونه خوش شانس ما واقعا هستند. ما خراب شده.

“من نمی توانم آن را توضیح دهید به اندازه کافی وجود دارد اما برخی از شادی در تمام این سختی ها. وجود درک و احساس برای دیگران هم کشیده است که بسیار قابل تحسین است. که شاد به من. همه کار هم این است که راه آن باید باشد. وجود دارد یک اشراف است که می توان رسید.”

مانند مادر او اولین زن در آیووا برای پر کردن رای دهندگان رای گیری Kinne شده است پیشگامی در حق خود است. او اولین زن رئیس جمهور از یک کالج در فلوریدا قبل از اینکه جو را در دانشکده هنرهای زیبا, اولین زن در این کشور برای برگزاری این موقعیت از دین. او همچنین اولین زن عضو جکسون دوار و رودخانه ،

“من واقعا جالب بود چون من عاشق بچه ها گفت:” Kinne. “من فکر می کنم که چرا آنها پیگیری من در حال حاضر.”

در حدود 103 سال از فرانسیس Barlett Kinne هدف-محور زندگی شاید این خود وحی در مورد طرز فکر مبالغ آن را بهترین: “من کلمه مورد علاقه همواره تداوم.”

ژن Frenette: (904) 359-4540

این داستان در اصل منتشر شده به jacksonville.com و به اشتراک گذاشته شده به دیگر فلوریدا روزنامه ها در ایالات متحده آمریکا امروز شبکه – فلوریدا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im