جورج فلوید تظاهرات منجر به فرضی به عنوان سیاه و کارکنان صحبت کردن نژادپرستی و تبعیض در محل کار

هفته گذشته مدیر عامل شرکت اپل تیم کوک در وبسایت خود در توییتر اعلام $100 میلیون ابتکار عمل برای مبارزه با نژاد پرستی و شکستن موانع به فرصت از جمله در داخل شرکت خود را.

تانیا کارولینای شمالی که سیاه و سفید است و به مدت پنج سال مشغول به کار در پشتیبانی فنی در اپل می گوید او شک و تردید از این عبارات همبستگی از شرکت های بزرگ که برای سال در آنجا ماند سکوت سیستمیک نژادپرستی در حالی که تداوم نابرابری نژادی با عدم استخدام ترویج و یا نسبتا پرداخت مردم سیاه و سفید و رنگ.

“این بسیار خوب است که او تصمیم گرفت تا این لحظه برای شروع با تمرکز بر سیاه, مردمی, زمانی که او در یک شرکت با کارکنان که در حال مراقبت از” کارولینای شمالی گفت: از طبخ.

از دره سیلیکون به وال استریت شرکت را از تقریبا در هر بخش از اقتصاد آمریکا گرفته اند به رسانه های اجتماعی اعلام حمایت خود را به صورت سیاه و سفید زندگی مهم جنبش و محکوم افغانستان به عنوان اعتراض به مرگ جورج فلوید هنوز هم سیل در خیابان های آمریکا.

تصرف یک فرصت برای شنیده می شود سیاه کارکنان پاسخ در رسانه های اجتماعی با درد داستان از محل کار نژاد پرستی آنها می گویند آنها هم از ترس به بحث در مورد قبل است. موج دست اول حساب و فعالیت منجر به استعفای, نقشه کشی, تشابه به #MeToo جنبش است.

“ما نیاز به بیش از نمایشی نمادین یا سطحی اظهارات. ما نیاز به عمل, می گوید:” Aerica Shimizu بانک ها یکی از دو سابق, سیاه, کارکنان که رفت و عمومی این هفته با اتهام تبعیض نژادی علیه رسانه های اجتماعی خدمات Pinterest. پینترست رد اتهامات عنوان شده علیه.

“من امیدوارم که شرکت های شناخت هستند که کارمندان خود را نمی خواهد خاموش ماندن به نژادپرستی و تبعیض جنسی و تبعیض دیگر” بانک ها گفت.

صدای سیاه کارگران در حال تقویت شده توسط همکاران از تمام نژادها تبدیل کردن فشار بر کارفرمایان برای ایجاد تغییر واقعی در امیدوار است که در این لحظه می تواند علامت یک نقطه عطف برای نژادی و حقوق صاحبان سهام در محل کار.

در آدیداس ده ها کار را متوقف به حضور در تظاهرات خارج از شرکت آمریکای شمالی ستاد در پورتلند اورگان است. صدها نفر از Facebook کارکنان برگزار مجازی اعتصاب در اعتراض به مارک زوکربرگ مدیر عامل تصمیم به خراب کردن التهابی پست توسط رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن.

سیاه و سفید زندگی می کند توجه به وعده های تحت بررسی

رانندگی این سرچشمه کارمند فعالیت: تعهدات توسط کسب و کارهای کوچک و بزرگ که در گذشته انجام داده اند کمی به تعادل اقتصادی ترازو برای کارگران و یا برای از بین بردن سمی محیط کار.

در هفته های اخیر, Facebook و Citibank chimed در, آیا به عنوان نایک و NFL. بانک مرکزی آمریکا گفت: این امر صرف 1 میلیارد دلار بیش از چهار سال به آدرس نژادی و نابرابری اقتصادی. Randall Stephenson رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت AT&T به نام برای برابری نژادی در آمریکا در یک نامه سرگشاده به فدرال و ایالتی و مقامات محلی گفت که او را در برابر عدالت به عنوان بخشی از یک کسب و کار جدید میزگرد یک کمیته بزرگ-شرکت مدیران اجرائی.

گوگل یوتیوب سرویس گفت: آن را به قیف 100 میلیون دلار به یک صندوق برای سازندگان محتوا. جک دورسی مدیر عامل توییتر و مربع ساخته شده Juneteenth که جشن پایان برده داری در امریکا, یک مقام پرداخت تعطیلات در هر دو شرکت. اورآل SA در ژوئن 9 rehired Munroe Bergdorf سیاه نما مدل این اخراج در سال 2017.

جیمی Dimon مدیر عامل شرکت جی پی مورگان چیس حتی در زمان زانو به صورت یک عکس با کارکنان از یکی از شعب این بانک نود سابق کارفرمایی khezri بود که در لیست سیاه از NFL برای اعتراض به افغانستان از آمریکایی های آفریقایی تبار.

در عین حال آمریکایی های آفریقایی تبار در حال محزون می خوانی کمتر در رده های شرکت های بزرگ امریکا که در آن فورچون 500 است فقط چهار سیاه و سفید مدیران عامل و ارشد رهبری تیم هنوز هم ساخته شده تا به طور کامل از مردان سفید پوست. و این بیماری همه گیر کوروناویروس تنها به تعمیق نابرابری در دنیای کسب و کار به طور نامتناسبی ادعا زندگی و معیشت از آمریکایی های آفریقایی تبار.

آمار عاقلانه است. سیاه, کارگران پرداخت می شود کمتر از سفید و کارگران حتی در بالا و دستمزد موقعیت. تحقیقات نشان می دهد که سیاه و سفید دستمزد شکاف شده است گسترش دهه ها و حتی در طول دوره توسعه اقتصادی. با توجه به سیاست های اقتصادی موسسه به طور کلی میانگین دستمزد برای کارگران در سال 2019 شد $21.05. برای کارگران آن بود $28.66. به عنوان یک نتیجه, در ایالات متحده, سیاه خانوار باید یک دهم ثروت معمولی سفید خانواده با توجه به فدرال رزرو داده است.

که به نام شرکت عموم پرتاب حمایت خود را از پشت, سیاه زندگی مهم جنبش در حالی که ادامه وضع موجود.

در توییتر آمازون خواستار پایان دادن به “نابرابر و وحشیانه درمان مردم سیاه” در آمریکا آن مدیر عامل شرکت جف بزوس ارسال شده در Instagram یک ایمیل از یک مشتری انتقاد از سیاه و سفید زندگی می کند ماده بنر در آمازون, صفحه اصلی, و پاسخ است که این نوع از مشتریان او “مبارک را از دست بدهد.”

در همان زمان این شرکت مورد انتقاد قرار گرفته برای جدا کردن صندلی کارگران بسیاری از آنها آمریکایی آفریقایی تبار به حقوق پایین و شرایط سخت کاری. در ماه مارس آن را اخراج یک کارمند انبار بود که در دفاع از امن تر شرایط در طول بیماری همه گیر. آمازون گفت: کارگر نقض اجتماعی آن فاصله سیاست.

فشار برای پاسخگویی به رهبری توسط کارکنان و فعالان

پلاگین آنلاین اخبار خدمات ایجاد شده توسط روزنامه نگار و کارآفرین Sherrell دورسی به پوشش سیاه و نوآوری در فن آوری در جهان است فشار برای پاسخگویی با یک صفحه گسترده که آهنگ اظهارات اخیر توسط شرکت های فن آوری و جفت آن را با اطلاعات جمعیتی از این شرکت ها از جمله کمبود سیاه مردم در رهبری و ویژگی های نقش.

آنلاین نژادی سازمان عدالت رنگ تغییر کرده است راه اندازی یک کمپین به اصرار شرکت های بزرگ از جمله آمازون آدیداس نایک و هدف به حرکت #BeyondTheStatement.

“من را دیده اند غلیان احساسات از شرکت ها گفت: Black lives matter,” رنگ تغییر رئیس جمهور رشاد رابینسون گفت: ایالات متحده آمریکا امروز. “من می خواهم آنها را در واقع سیاه و سفید زندگی می کند توجه خود را از طریق سیاست ها و شیوه های خود را.”

او می گوید: تمام این حرکات توخالی هستند مگر اینکه شرکت های پشتیبان اظهارات با بتن برنامه های به نژادی پرداخت شکاف استخدام و ترویج بیشتر سیاه کارکنان و اطمینان بیشتر ثروت جریان به سیاه جوامع است.

“آنچه من شاهد در سراسر هیئت مدیره است نه به رسمیت شناختن کامل از شرکت های بزرگ امریکا در مورد تمام راه آنها نوشته شده اند و قوانین و تمام راه آنها بهره مندی از قوانین است که سوخت نژادی تبعیض نژادی و بی عدالتی در این کشور” رابینسون می گوید. “در حال حاضر زمان به سادگی به صورت بیانیه در حمایت از این نیست که در واقع با تغییر ساختاری. در حال حاضر زمان به واقع تغییر قوانین و تغییر رفتار است.”

صنعت فن آوری مقابله با آن مسابقه مشکل

مسابقه مشکل در صنعت فن آوری محوری شد به مکالمه ملی در سال 2014 زمانی که شرکت ها از Facebook به Google افشا برای اولین بار چگونه چند زن و مردم از رنگ آنها را استخدام کنند. این شرکت متعهد به را خود حقوقی واجد شرایط کمتر همگن.

این عدد کمتر اقلیت در یک صنعت به طور فزاینده حاکم بر اقتصاد ایالات متحده به خود جلب کرد تیز موشکافی از شرکت سهامداران و واشنگتن قانونگذاران. هنوز صدها میلیون نفر اگر نه میلیاردها دلار در تنوع هزینه های بعد بسیار کمی تغییر کرده است.

پس از انتخابات ریاست جمهوری 2016 شرکت ها به عقب کشیده بر تعهدات خود برای تنوع بخشیدن به خود حقوقی واجد شرایط می گوید: Karla Monterroso مدیر عامل شرکت Code2040, یک سازمان است که طرفداران برای نمایندگی تناسبی سیاه و Latinx رهبران در صنعت فن آوری به عنوان یک راه از تنوع بالا-دستمزد کار در امریکا.

“بسیاری از شرکت های مختلف ساخت شد معامله واقعی سرمایه گذاری در این مسائل. پس از انتخابات اتفاق افتاد و رئیس جمهور برنده شما را دیدم یک رد گم کردن از کسانی که سرمایه گذاری” Monterroso می گوید.

“سرمايه اجتماعی در اطراف این ناپدید شد و پایتخت پایتخت در اطراف این ناپدید شد. وجود دارد بسیاری از ترس است. من تا به حال مردم به طور مستقیم و غیر مستقیم به من بگویید که آنها می ترسند به این سرمایه گذاری و عمومی در مورد باورهای خود را به دلیل آن که آنها را در تیررس یک رئیس جمهور با خارش و توییتر ،

مصمم کارکنان در شرکت ها از Facebook به Google رو به جلو آمده اند با داستان های شخصی از نژاد پرستی و تبعیض در داخل شرکت خود را.

سیاه کارکنان صحبت کردن در مورد تبعیض

در ژوئن 2, پینترست, مدیر عامل Ben Silbermann نوشت: یک پست عمومی در مورد تغییرات شرکت برنامه ریزی را برای بالا بردن نژادی عدالت محتوا در رسانه های اجتماعی خدمات و افزایش تنوع در این شرکت جایی که 3.7 درصد از کارکنان در حال سیاه 2.8 درصد از مدیران و هیچ یک از رهبری ارشد سیاه و سفید است, با توجه به شرکت 2018 فدرال تشکیل پرونده.

“با همه چیز ما ما را روشن خواهد کرد که ما سیاه کارکنان ماده, سیاه, Pinners و سازندگان ماده و زندگی ماده” Silbermann نوشت: در ژوئن 2.

بی سر و صدا کمتر از یک هفته قبل از آن بانک ها و Ifeoma Ozoma دو سیاه کارکنان برجسته در سیاست عمومی مواضع چپ این شرکت است. روز دوشنبه در آنها رفت و عمومی در مورد تبعیض نژادی آنها گفت: آنها مواجه شده در Pinterest.

Ozoma گفت: ایالات متحده آمریکا امروز او می خواست مردم بدانند که “در این لحظه ای که پینترست است که این ادعا در مورد مراقبت از سیاه کارکنان و سیاه زندگی که فقط چند هفته پیش که من هنوز وجود دارد که این مورد برای من در همه.”

با وجود رانندگی با مشخصات بالا طرح برای پینترست مانند تصمیم برای جلوگیری از ترویج سابق جنوب برده مزارع به عنوان سالن های عروسی و یا به هدایت جستجوهای برای واکسن-اطلاعات مربوط به بهداشت عمومی گروه Ozoma می گوید او پرداخت نشده بود نسبتا. هنگامی که یک مرد سفید همکار ناراحت با او کار بر روی مسائل مربوط به سیاست مشترک حساس و اطلاعات شخصی در مورد خود را در “فقط در مورد هر گوشه ای تاریک از اینترنت,” او می گوید او مجبور شد به استخدام یک شرکت برای نظارت بر اطلاعات آنلاین و تهدید.

بانک ها گفت: ایالات متحده آمریکا امروز او تقریبا بلافاصله پشیمان تصمیم به عضویت در پینترست به سر تا آن واشنگتن در مارس 2019 و به سختی یک سال به طول انجامید در این نقش است.

بانک ها که آفریقایی آمریکایی و ژاپنی می گوید: او مواجه اظهارات تحقیر در مورد قومیت از مدیر خود را. حتی پس از او سمت چپ شرکت او می گوید با حمایت از سازمان و کسب و کار بود را در ادامه میخوانید.

در بیانیه ای به ایالات متحده آمریکا امروز Pinterest گفت: آن انجام “تحقیق کامل” به این اتهامات است. “ما با اعتماد به نفس کارمندان تحت درمان قرار گرفتند نسبتا” این شرکت اعلام کرد.

رنگ تغییر است راه اندازی یک درخواست برای تضمین پرداخت برای Ozoma و بانک ها.

“تلافی این زنان با تجربه تأکید خطر سیاه کارگران در دره سیلیکون تحمل هر روز برای صحبت کردن در برابر نژادپرستی و تبعیض” رنگ تغییر مدیر مبارزات انتخاباتی جید مگنوس Ogunnaike در بیانیه ای گفت. “برای نشان دادن یک تعهد جدی به نژادی عدالت این شرکت باید با استفاده از این فرصت خود را تغییر دهید دشمن فرهنگ برای کارگران و تنظیم یک مثال برای صنعت فن آوری.”

رابینسون می گوید که او را هیجان زده برای دیدن کارکنان “صحبت کردن و هل دادن به عقب.”

“ما در حال شنیدن از کارکنان بسیار قدرتمند راه” او می گوید: “و این است که مهم است.”

سابق اپل, کارمند, سیاه زندگی ماده فعال صحبت می کند

یکی از این کارکنان است کارولینای شمالی سیاه و سفید زندگی می کند ماده فعال. این کار در اپل در Elk Grove, California, پرداخت, خوب, آمد, با مزایای خوب و به او زمان برای اختصاص به زندگی موضوع فعالیت در منطقه ساکرامنتو است.

اما وجود دارد فقط یکی از سیاه سرپرست و بدون مدیران از رنگ در اتاق او می گوید:. و حتی به عنوان همکاران تشویق شدند به آشکارا در آغوش, گی, حقوق کارولینای شمالی می گوید آن را روشن ساخته شده بود و به او که اگر او می خواست برای ترویج او را مجبور به سکوت در مورد مبارزه با قتل پلیس.

کارولینای شمالی می گوید: او برگزار زبان او حتی زمانی که مشتریان او با کمک آی فون خود را یا مک مشکلات ساخته شده نژادپرستانه نظرات و یا با استفاده از N-کلمه گیریم او سفید بود. اما نگه داشتن در احساسات خود را به صورت چک در سمت چپ کارولینای شمالی عصبانی و تخلیه در پایان روز.

“من حتی نمی تواند به تنوع و شمول جلسات و بحث در مورد کار و یا چه می گذرد و چگونه آن را تحت تأثیر ما,” او می گوید.

سپس در ماه فوریه 2018 اپل اعلام کرد که سیاه و سفید زندگی می کند ماده بنیانگذاران Patrisse Cullors دعوت شده بود به صحبت می کنند در اپل در کوپرتینو کالیفرنیا ستاد. کارولینای شمالی تحت فشار قرار دادند او ارگونومی تنظیم صندلی از پشت میز خود و در وسط shift او ایستاده بود کنار ماشین او در تلاش برای ایجاد حس از آن است.

“این واقعا ناراحت من چون برای من بود نگه داشتن نفس من. برای سال های من بود tiptoeing در اطراف اپل در مورد کار من,” او می گوید. “من تا به حال پنهان کردن همه چیز است که قابل قبول نیست.”

یک ماه بعد زمانی که 22 ساله Stephon کلارک کشته شد توسط دو افسر پلیس در مادر بزرگ خود را حیاط خلوت نقشه کشی ملی موشکافی از تیراندازی پلیس و تبعیض آمیز پلیس از محله های کارولینای شمالی در زمان مرخصی و پس از آن دیگر به سازماندهی یک موج اعتراضات در ساکرامنتو. سپس او را ترک کنید. او می گوید: اپل در تلاش برای متقاعد کردن او برای ماندن در, اما او نمی تواند.

“من می توانم نگه داشتن وزن از کار و همچنین وزن از آنچه اتفاق می افتد در خیابان دیگر” کارولینای شمالی می گوید. “من تا به حال برای رفتن.”

و حتی اگر او نیاز به یک کار در کارولینای شمالی می گوید: او هرگز بازگشت.

اپل 100 میلیون دلار تعهد خود را برای اولین بار کارگردانی را به سیاه و سفید جامعه محدودتر در کنار آن سرمایه گذاری در انرژی پاک تولید شغل و مسکن. آن را نیز کاهش سرشار مالی سطل. با ارزش ترین در جهان ساخته شرکت سود $55 میلیارد دلار در درآمد حاصل از $260 میلیارد سال گذشته است.

و اپل ساخته شده است که آهسته و توقف پیشرفت در تنوع این شرکت است. با توجه به یک سال 2018 تشکیل پرونده با دولت فدرال اپل یکی سیاه و اجرایی از مجموع 123, کمتر از 1% و 284 سیاه و سفید مدیران از مجموع 9,878, کمتر از 3 درصد است. نه درصد از آن ایالات متحده نیروی کار سیاه است.

“سیاه کارمندان تحت درمان با عزت. آنها تحت درمان نسبتا. آنها در حال ترویج نسبتا. وجود دارد مقدار زیادی از رهبری در شرکت” کارولینای شمالی می گوید. “و وجود دارد نه بسیاری از مکان ها برای ما برای رفتن به بیان است که ما در حال درمان راه است که ما باید باشد.”

از نظر اپل گفت: آن معتقد است که در درمان همه با عزت و احترام و که این امر در کسانی که مقادیر در تمام جنبه های کسب و کار خود را.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>