دیده بان حقوق بشر کراوات به عربستان میلیاردر نشان داد

در سال 2010 سازمان دیده بان حقوق بشر با انتشار گزارش مستند کار نقض علیه کارگران خارجی در Jadawel بین المللی عربستان سعودی شرکت ساخت و ساز. کارگران خارجی به گزارش, “تا به حال پرداخت شده است برای سال” در این شرکت ظهران و ریاض ترکیبات. خود اجازه اقامت تمام شده بود, ترک هر دو آنها پرداخت نشده و به دام افتاده در این کشور مجبور به کار نگه دارید.

طرفداران خواستار آن است که عربستان سعودی دفتر کار بررسی وضعیت و جبران خسارت کارگران. دو سال بعد رهگیری گزارش دیده بان حقوق بشر پذیرفته $470,000 کمک مالی از MBI آل جابر پایه و اساس. محمد بن عيسي آل جابر پایه و بنیانگذار و رئیس صاحب Jadawel بین المللی — که بدان معنی است که سازمان دیده بان حقوق بشر پذیرفته شده کمک مالی از یک میلیاردر املاک و مستغلات نجیب زاده را متهم به سوء کارگر.

با توجه به رهگیری بودجه آمد با رشته های متصل: “[I]t نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد برای حمایت از این گروه همجنسگرایان حمایت در خاورمیانه و شمال آفریقا است.”

2012, جمع آوری اعانه, سیاست, ایالات متحده است که این سازمان نمی خواهد قبول کمک های مالی از شرکت ها بوده که این موضوع از سازمان دیده بان حقوق بشر کار می کنند. این سازمان پس از بازگشت Al Jaber کمک مالی.

در طول این دوره از رهگیری گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر منتشر شد بیانیه ای خواستار اهدای یک “عمیقا تاسف بار تصمیم” که “ایستاده بود در تضاد کامل با ارزش های اصلی ما و ما تعهد طولانی مدت به حقوق بشر به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از حقوق بشر است. … [W]e نیز تاسف است که اعطای ساخته شده توسط صاحب یک شرکت است که دیده بان حقوق بشر قبلا شناخته شده به عنوان همدست در حقوق کار سوء استفاده است.”

Jadawel بین المللی است که نه تنها شرکت با استفاده از kafala (کلمه عربی برای حمایت) سیستم که به عنوان سازمان عفو بین الملل توضیح میدهد: “روابط اقامت قانونی که کارگر به رابطه قراردادی با کارفرما.”

تعدادی از کشورها از جمله عربستان سعودی و لبنان و قطر شده است در زیر آتش برای انجام چیزی مشابه به همین. در قطر, کارگران برای به دست آوردن یک هیچ-اعتراض گواهی از کارفرما در جهت تغییر شغل. الجزیره گزارش داد در ماه اکتبر که قطر برنامه ریزی شده بود لغو kafala سیستم اما دیگر دیده بان حقوق بشر در گزارش ماه فوریه نشان می دهد که تاخیر در حقوق و دستمزد باقی می ماند.

دیده بان حقوق بشر, مدیر اجرایی, Kenneth Roth گفت: رهگیری که در حالی که آل جابر کمک مالی به مبلغ $470,000 وجود داشت اضافی تعهد که هرگز محقق نشد. به عنوان رهگیری توضیح می دهد,”راث بود خود را درگیر در درخواست کمک مالی با توجه به داخلی سازمان دیده بان حقوق بشر ایمیل فرستاده شده در ماه گذشته به دست آمده و توسط رهگیری. در این ایمیل نوشته شده بود از طرف گروه بین المللی هیئت مدیره و امضا توسط هیئت مدیره شرکت-صندلی امی رائو و نیل rimer می.”

Rimer می رائو و نوشت: در یک ایمیل به دست آمده توسط این رهگیری که “با پذیرش یک تعهد به استثنای استفاده از آن برای کار بر روی یک گروه که حقوق ما در تلاش برای محافظت از افراد درگیر در سازمان دیده بان حقوق بشر, Inc. یک خطای جدی در قضاوت است.” آنها افزود: “کن راث ارشد ترین فرد در HRW درگیر با درخواست این تعهد را قبول کامل مسئولیت این اشتباه است.”

دیده بان حقوق بشر هیئت مدیره با توجه به rimer می و رائو را ایمیل کرده بود به تازگی یاد گرفته در مورد کمک مالی هر چند به عنوان رهگیری اشاره MBI Al Jaber بنیاد اعلام کرد و آن را بر روی وب سایت خود را در سال 2013. Rimer می رائو و بیانیه نیست نام Al Jaber یا Jadawel بین المللی اما هویت هر دو تایید شد به رهگیری توسط بشر دیده بان حقوق کارکنان.

دیده بان حقوق بشر وعده داده شده برای رسیدگی به این وضعیت است. “برای جلوگیری از این اتفاق دوباره” بیانیه اش می گوید: “ما باید ایجاد یک سیاست اضافی به صراحت منع محدودیت در هدیه که حذف خاص گروه های اجتماعی و یا حقوق اساسی مسائل است.”

دفعات بازدید: داستان کامل در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>