Jorge گوزمان به باز کردن رستوران جدید, ریزه اندام لئون در سابق طرقه, کافه فضایی

مورد تحسین قرار گرفته آشپز Jorge گوزمان به تازگی اعلام کرد مینیاپولیس جدید ناهارخوری مقصد در افق و او خواهید بود آن سرآشپز و مالک. نام ؟ ریزه اندام لئون.

“هنگامی که همکاران من و من پیش بینی ریزه اندام لئون ما به دنبال ایجاد یک رستوران است که ما همه می خواهم به غذا خوردن در” گازمن می گوید از طریق یک بیانیه منتشر شده صبح روز چهارشنبه اشاره در چه تغییراتی شام می توانید انتظار برای پیدا کردن در سابق طرقه, کافه فضایی واقع در گوشه ای از 38 خیابان و خیابان Nicollet.

اما چه Guzman می خواهید به خوردن ؟ خوب چیزی از نهایت کیفیت برای شروع است.

آشپز و بومی از مریدا, مکزیک یک بار فرار ترشرویی آبجو جدول بود و فینالیست برای جیمز ریش “بهترین آشپز میانه” جایزه. پس از آبجو جدول بسته Guzman نقل مکان کرد برای تبدیل شدن به سرآشپز اجرایی در لا کراس تقطیر شرکت. قبل از بازگشت به شهرهای دوقلو به میزبان یک pop-up, رستوران, Pollo, Pollo, al کربن که در خدمت Yucatecan الهام گرفته از کرایه.

در همراهی با این حرفه ای عمق و تنوع Guzman توصیف ریزه اندام لئون به عنوان خدمت به یک ترکیب هماهنگ جهانی طعم. تصور کنید جشن گرفتن در ظروف که با هم مخلوط مکزیکی, اسپانیایی, فرانسوی و آمریکایی غذاهای در یک بی تکلف reinvisioned کافه به سبک و محیط با یک بیت از نور کم محیط. برای شستن آن همه را مالک و “bar man” تراویس Serbus اخیرا از شهاب نوار خواهد بود در خدمت کوکتل های کلاسیک.

“جنوب مینیاپولیس است در حال رشد و پر رونق جامعه است که ترکیبی از شهر کوچک راحتی با شهرستان های مفاهیم و ایده های” گازمن می گوید. “ما می خواهیم به بافت خودمان را به تار و پود جامعه و به ساکنان آن جایی که مردم به ارمغان می آورد با هم برای خوشمزه دقت گردد وعده های غذایی.”

ما برای یک, در اینجا برای Guzman چشم انداز پرماجرا خلاقیت متناسب با محله. را در این کمی شیر لطفا.

ریزه اندام لئون
3800 Nicollet Ave. S. مینیاپولیس

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>