در حالی که ایالات متحده طرفداران و سیاستمداران محلی مبارزه به خود بانک ها اجاره مکزیک جمهور جدید را آغاز کرده است ساخت و ساز در 2,700 شاخه های یک دولت متعلق به بانک به پایان خواهد رسید در سال 2021 زمانی که از آن خواهد بود که بزرگترین بانک در کشور است. در یک کنفرانس مطبوعاتی در Jan. 6 او گفت: نئولیبرالی مدل شکست خورده بود; بانک های خصوصی بودند نه در خدمت فقرا و افراد خارج از شهرها بنابراین دولت تا به حال به مرحله.

آندرس مانوئل لوپز Obrador (شناخته شده به عنوان AMLO) بوده است و در مقایسه با پادشاهی متحده را در جناح چپ مخالفت رهبر جرمی Corbyn با یک تفاوت قابل توجه: AMLO است که در حال حاضر در قدرت است. او در جناح چپ ائتلاف برنده توسط یک رانش زمین در مکزیک 2018 انتخابات و تغییر نهادی انقلابی حزب (پری) بود که حکومت این کشور برای بسیاری از قرن گذشته. به نام مکزیک “برای اولین بار تمام عیار جناح چپ آزمایش,” AMLO انتخابات نشانه یک تغییر چشمگیر در جهت سیاسی کشور است. AMLO نوشت: در سال 2018 کتاب “امید جدید برای مکزیک,” “در مکزیک حاکم در کلاس به منزله یک باند غارتگران…. مکزیک نمی خواهد رشد قوی اگر ما نهادهای عمومی باقی می ماند در خدمت ثروتمند نخبگان.”

جدید رئیس جمهور برگزار شد به مبارزات انتخاباتی خود وعده داده. در 2019, سال اول خود را در دفتر او چه دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن متعهد به انجام — “تخلیه باتلاق” — پالايش دولت از تکنوکرات ها و موسسات از نظر او فاسد و بی بند و بار و یا مانع تحول مکزیک پس از 36 سال از شکست بازار متمرکز بر سیاست های نئولیبرالی. از دیگر دستاوردهای قابل ملاحظه ای را شامل افزایش حداقل دستمزد در حالی که برش بالا دولت حقوق و بزرگتر از اندازه حقوق بازنشستگی; ساخت وام و کمک های مالی به طور مستقیم به کشاورزان; تضمین محصول قیمت کلید محصولات کشاورزی; راه اندازی برنامه به نفع جوانان معلول و سالمندان و آغاز 44 میلیارد زیرساخت های طرح. لوپز Obrador هدف او می گوید: برای ساخت یک “پارادایم جدید” در سیاست های اقتصادی است که باعث بهبود رفاه انسان نه فقط افزایش تولید ناخالص داخلی.

پایان نئولیبرالی عصر

به ارائه آن وعده در ماه جولای سال 2019 AMLO تبدیل به دولتی فدرال پس انداز بانک Bansefi به یک “بانک فقیر” (Banco del Bienestar یا “بانک رفاه”). او گفت: Jan. 6 که نئولیبرالی عصر تا به حال از بین تمام بانک های دولتی, اما, یکی, که او تا به حال بدست تصویب به گسترش با 2700 شاخه های جدید. اضافه شده به موجود 538 شاخه های سابق Bansefi که خواهد شد در مجموع در دو سال به 3,238 شاخه دور outstripping هر بانک دیگر در کشور است. (Banco Azteca, در حال حاضر بزرگترین تعداد شاخه است 1,860.) دیجیتال بانکی نیز توسعه یافته است. صحبت کردن با یک گروه محلی در دسامبر AMLO گفت هدف او این بود که برای بانک فقیر برای رسیدن به 13,000 شاخه بیش از همه بانک های خصوصی در کشور ترکیب شده است.

در یک کنفرانس خبری در Jan. 8 او توضیح داد که چرا این بانک جدید مورد نیاز بود:

وجود دارد بیش از 1000 شهرداری که لازم نیست که یک شعبه بانک است. ما در حال متفرق [رفاه] منابع اما ما لازم نیست که یک راه برای انجام آن است. . . . مردم باید برای رفتن به شاخه های هستند که دو سه ساعت دور. اگر ما نمی آوردن این خدمات به مردم, ما قصد داریم به توسعه به مردم است. …

آنها در حال حاضر در حال ساختمان است. من شما را دعوت میکنم در عرض دو ماه سه در اکثر, به افتتاح اولین شعبه از آنجا که آنها در حال حاضر آنها در حال گرفتن زمین … چرا که ما باید آن را انجام دهد به سرعت.

رئیس جمهور گفت: 10 میلیارد پزو ($530.4 میلیون) مورد نیاز برای ساخت شاخه جدید را از دولت پس انداز; و که 5 میلیون در حال حاضر منتقل شده به Banco del Bienestar که تصویب بودجه به دبیرخانه دفاع که مهندسین بودند که مسئول ساخت و ساز. نظامی نیز مورد استفاده قرار گیرد به حمل و نقل فیزیکی پول را به شعب برای پرداخت های رفاهی. AMLO افزود: “آنها در حال کمک به من. آنها propping من. نظامی است رفتار بسیار خوبی است و آنها نمی به پایین در همه. آنها همیشه به من بگویید ” بله شما می توانید بله ما بروید.’ “

به نگرانی که دولت متعلق به بانک خواهد قرعه کشی سپرده دور از بانک های تجاری و ممکن است رقابت در راه های دیگر مانند ساخت بهره وام به کسب و کارهای کوچک AMLO مقابله:

وجود دارد هیچ دلیلی برای شکایت در مورد ما ساختمان این شاخه. … [I]f بانک های خصوصی می خواهید برای ایجاد شاخه های آنها حق دارند برای رفتن به شهرها و ایجاد شاخه های خود را, اما به آنها نمی کند چرا که آنها بر این باورند که آن را [خوب] کسب و کار ما باید آن را انجام دهد . . . این مسئولیت اجتماعی دولت نمی تواند شانه خالی کردن مسئولیت اجتماعی خود.

مسائل را با بانک مرکزی

در حالی که مجلس تصویب کرده جدید بانک مکزیک, بانک مرکزی هنوز هم می تواند جلوگیری از آن اگر بانک مقررات را نقض کرده بودند. ریکاردو Delfín که با این نسخهها کار در شرکت بین المللی حسابداری KPMG گفت: روزنامه La Razón که اگر این پول به صندوق به بانک می آید از یک وام از دولت فدرال و نه از سرمایه آن را منفی بانک “نسبت سرمایه گذاری.” اما AMLO معتقد است که این بانک خواهد بود خود کافی است. بودجه برای ساخت و ساز خواهد شد از federal savings از دیگر برنامه های این بانک هزینه های عملیاتی را پوشش داده خواهد شد با پرداخت کمیسیون در هر معامله با مشتریان بسیاری از آنها رفاه گیرندگان. شاخه خواهد بود ساخته شده در زمین های متعلق به دولت و یا اهدا و شرکت های نرم افزاری ارائه شده برای مشاوره به صورت رایگان.

در مورد بانک مرکزی گفت:

ما در حال رفتن به صحبت با کسانی که از بانک مرکزی México احترام به استقلال بانک مرکزی México. ما باید به آنها آموزش چرا که برای آنها این است که بی موردی حتی توهین به مقدسات زیرا آنها باید ایده های دیگر. اما ما در اینجا وارد [در دولت] پس از گفتن مردم که سیاست های اقتصادی نئولیبرالی بود که رفتن به تغییر دهید. . . .

وجود دارد نباید موانع. چگونه است که بانک مرکزی México متوقف شود و ما را از داشتن یک [بانک] شعبه که هدایت منابع به نفع مردم است ؟ آنچه آسیب می کند که انجام دهید ؟ آنها آن را آسیب ؟

AMLO بارها وعده داده شده را به دخالت در کسب و کار از بانک مرکزی است که مستقل طی ربع قرن است. اما او همچنین گفت که او می خواهم آن اختیارات گسترده از فقط حفظ ارزش پزوی با مبارزه با تورم شامل تقویت رشد. این نگرانی با توجه به بار مالی است که او ممکن است با استفاده از بانک مرکزی به صندوق دولت برنامه های زیر را در صدای پای آرژانتین رئیس جمهور سابق Cristina Fernández de Kirchner “که گمراه سیاست های منجر به تورم بالا و بسیاری از اقتصاددانان بر این باورند این کشور در زمان بحران است.”

علامت Weisbrot شمارنده در نیویورک تایمز که آرژانتین مشکلات باعث شد نه با چاپ پول برای تامین مالی داخلی و توسعه و اما عظیم بدهی های خارجی. تورم در واقع اتفاق افتاده تحت Fernández de Kirchner جانشین رئیس Mauricio Macri که جایگزین او در سال 2015. بدهی عمومی رشد از 53 درصد به بیش از 86 درصد از تولید ناخالص داخلی نرخ تورم افزایش یافت و از 18 درصد به 54 درصد کوتاه مدت نرخ بهره را به ضرب گلوله به 75 درصد فقر افزایش یافته و از 27 درصد به 40 درصد است.

در ناراحتی انتخابات در ماه اوت سال 2019 خشم آرژانتینی عمومی انتخاب مجدد Fernández de Kirchner به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سابق کابینه وزیران به عنوان رئیس جمهور بازگرداندن 12 سال کیرشنر میراث آغاز شده توسط همسرش نستور کیرشنر در سال 2003 و در نظر گرفته شده توسط Weisbrot به میان موفق ترین ریاست جمهوری در نیمکره غربی است.

مناسب تر از آرژانتین به عنوان یک مدل برای آنچه که می تواند توسط دولت و همکاری با آن بانک مرکزی است که از ژاپن که در آن نخست وزیر شینزو آبه بودجه خود را از برنامه های محرک اقتصادی از طریق فروش اوراق قرضه دولتی به طور مستقیم به بانک مرکزی ژاپن است. بانک مرکزی ژاپن در حال حاضر دارای نزدیک به 50 درصد از دولت بدهی و در عین حال قیمت مصرف کننده نرخ تورم پایین و بسیار پایین است که بانک مرکزی ژاپن نمی توانند این رقم حتی به آن هدف 2%.

دیگر بودجه گزینه های

AMLO بعید است به آن مسیر بروید چرا که او قول داد نه به تداخل با بانک مرکزی; اما تحلیلگران می گویند او نیاز به معرفی برخی از مرتب کردن بر اساس محرک اقتصادی به دلیل مکزیک-تولید ناخالص داخلی تضعیف شده در سال گذشته است. مکزیکی رئیس جمهور انتقاد کرده است تولید ناخالص داخلی به عنوان نهایی استاندارد دفاع به جای یک مدل توسعه است که شامل توزیع ثروت و دسترسی به آموزش و بهداشت و مسکن و فرهنگ به آن اندازه گیری شده است. اما به عنوان Kurt Hackbarth هشدار داد در Jacobin در ماه دسامبر “به طور کامل گشودن [خود] برنامه به سادگی و بدون غارت دیگر اقلام خط برای آن پرداخت خواهد شد نیاز به انجام کاری AMLO به در حال حاضر قاطعانه رد کرد: افزایش مالیات بر ثروتمندان و شرکت های بزرگ است که جای تعجب نیست را مانند مطلق راهزنان در مکزیک تقلب در سیستم مالی است.”

AMLO به طور مستمر قول داد اما نه برای افزایش مالیات بر ثروتمندان است. به جای او داوطلب خدمت سربازی مکزیک کسب و کار magnates به عنوان سرمایه گذاران در بخش های خصوصی و دولتی اجازه می دهد او را به اجتناب از “تکیلا تله” که در پایین آورده آرژانتین و مکزیک خود را در اوایل سال — قفل شدن به بدهی به سرمایه گذاران خارجی و صندوق بین المللی پول. مکزیک رهبران کسب و کار خوشحال به نظر می رسد برای سرمایه گذاری در کشور با وجود برخی از لغزش در تولید ناخالص داخلی. همانطور که اشاره شد توسط کارلوس اسلیم, مکزیک, ثروتمندترین مرد “بدهی نمی رفتن وجود دارد و نه مالی کسری بودجه و تورم پایین آمد.” در ماه نوامبر سال 2019 اقتصاد دبیرخانه گزارش شده است که سرمایه گذاری مستقیم خارجی نشان داد 7.8 درصد افزایش در نه ماه اول سال در مقایسه با مدت مشابه در سال 2018 به دوم خود به بالاترین سطح خود تا کنون; و در پایان 2019 پزوی شد تا حدود 4 درصد. سهام هم با افزایش 4.5 درصد و تورم کاهش یافته و از 4.8 درصد به 3 درصد است.

همکاری با محلی businessleaders مصلحت های سیاسی است اما در مکان های عمومی/خصوصی مشارکت می تواند گران قیمت و انگلستان پروفسور ریچارد ورنر امتیاز بهره برداری تا سرمایه گذاران خصوصی صرفا recirculates پول موجود در اقتصاد است. بهتر خواهد بود به قرض گرفتن به طور مستقیم از بانک ها که ایجاد بانک جدید پول زمانی که آنها به من قرض بدهید به عنوان بانک انگلستان تایید کرده است. این پول پس از آن به گردش در اقتصاد تحریک کننده بهره وری است.

امروز بهترین مدل که رویکرد چین است که بودجه زیرساخت با قرض گرفتن از خود در بانک های دولتی. مثل همه بانک ها را به عنوان وام به بانک اعتباری در کتاب خود که پس از آن بازپرداخت با درآمد حاصل از پروژه های ایجاد شده با وام. وجود دارد بدون نیاز به ضربه بزنید تا بانک مرکزی و یا غنی از سرمایه گذاران و یا پایه مالیاتی. دولت بانک ها می توانید پول در کتاب خود فقط به عنوان بانک مرکزی و بانک های خصوصی انجام دهد.

برای مکزیک با استفاده از آن عمومی بانک ها به عنوان چین کند خواهد بود چیزی برای آینده اگر در همه. در ضمن AMLO شده است پیشگامی در نشان دادن چگونگی ملی عمومی سیستم بانکی می تواند آغاز شود به سرعت و کارآمد. کلیدی است که فقط به اراده سیاسی همراه با حمایت گسترده از قوه مقننه رهبران کسب و کار محلی و نظامی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im