مینه سوتا, کیفیت هوا بهتر است اگر شما غنی, سفید, و نه در شهرستان رمزی

حدود 70 درصد از این گازها آمده از مسافر وسایل نقلیه—اتومبیل و کامیون ها. اتحادیه دانشمندان نگران—غیر انتفاعی کارکنان توسط دانشمندان و تحلیلگران و اقتصاددانان و کارشناسان دیگر—خوب نگران است. نه فقط برای این سیاره را برای بدن انسان زندگی در آن است.

همه که آلودگی هوا شامل مضر ذرات ماده است که می تواند نفوذ به عمق ریه ها. قرار گرفتن در معرض مزمن مرتبط است به حملات قلبی, سکته مغزی, سرطان ریه, آسم و/یا کاهش عملکرد ریه در کودکان و نوجوانان. آژانس کنترل آلودگی مینه سوتا اخیرا گزارش داد که در سال 2013 ذرات معلق و ازن آلودگی کمک به هر نقطه بین 2000 و 4000 مرگ و میر در کشور است.

همه آلودگی ایجاد شده برابر است. به این منظور این اتحادیه سعی در پیدا کردن که در مینه سوتا در حال حاضر تنفس dirtiest هوا با استفاده از آلودگی برآورد از اتومبیل و کامیون ها و اتوبوس ها و دیگر اشکال حمل و نقل. نتایج منتشر شده در این هفته بسیار استارک.

از لحاظ جغرافیایی زبان رمزی شهرستان در برخورد با بدترین آلودگی هوا در کشور حدود 116 درصد بالاتر از متوسط است. گریه به دور حتی از همسایه اش, شهرستان Hennepin که سطح 54 درصد بالاتر از متوسط است.

این دو کشور به 1.7 میلیون Minnesotans تقریبا یک سوم از جمعیت این ایالت که در حال تنفس در های ناخواسته بیشتر از بقیه از دولت است. بعد از آلوده ترین هوا در شهرستان واشنگتن (35 درصد بالاتر از میانگین), Dakota County (20 درصد) و Anoka County (13 درصد).

که نه تنها راه به تاس تا این اطلاعات. آن را نیز به ما می گوید که شما در حال راه بیشتر احتمال دارد به تنفس مضر هوا اگر شما کم درآمد. در Hennepin به تنهایی مردم درآمد کمتر از $20 ، 000 سال تنفس هوا است که 25 درصد بیشتر آلوده تر از بقیه از شهرستان. اگر شما در حال به دست آوردن بیش از $200,000 در سال تبریک می گویم چرا که خود را در هوا در حدود 15 درصد پاک تر از متوسط است.

اما بدترین اختلاف می آید زمانی که شما آن را توسط نژاد. Minnesotans رنگ, این گزارش می گوید: تجربه یک “غیر قابل انکار ‘آلودگی ضرر.'”

نسبت به میانگین جمعیت آفریقایی آمریکایی ها موضوع را به 65 درصد بالاتر غلظت آلودگی از اتومبیل و وسایل نقلیه دیگر. برای Latinx ساکنان آن را 28 درصد بالاتر است. اگر شما سفید آن را 9 درصد پایین تر است.

ما دیده ایم این پدیده از بازی در راه های دیگر. یک مطالعه اخیر نشان داد که مینیاپولیس قدیمی redlined محله بودند به معنای واقعی کلمه جسمی داغتر از آن غنی تر و سفیدتر مناطق—حدود 11 درجه—نشان می دهد که آنها ممکن است بیشتر در معرض گرمای شدید به عنوان تغییرات آب و هوا.

“پس از آلاینده های هوا و… ساطع شده در همان زمان به عنوان آب و هوا-مخرب گازهای گلخانه ای ما در جاده وسایل نقلیه نقش زیادی در هر دو خود را از آلودگی هوا و آب و هوا, جبهه” این گزارش می گوید. “این دو شکل از آلودگی رشد دست-در-دست نیاز به مواجه شود دست در دست نیز هست.”

به این منظور مینه سوتا شده است با توجه به اتخاذ ماشین تمیز استانداردهای به عنوان کالیفرنیا و 13 کشورهای دیگر در حال حاضر انجام می شود. ما در حال حاضر در نظر عمومی به مرحله تصمیم گیری با قوی opiinions (هر چند نه همه آنها اصلی) و در مقابل.

بپرسید این نگران دانشمندان و آنها می گویند ما باید به دنبال آن بروید.

“مینه سوتا نیاز به ادامه تلاش برای کاهش آلودگی هوا از وسایل نقلیه قرار دادن یک اولویت بالا در اقداماتی که کاهش inequitably توزیع بار آلودگی هوا در دولت” مطالعه می گوید. این داده ها این است که “شواهد کمی” از نیاز و اهمیت چنین برنامه هایی.

یک نفس عمیق بکشید. اگر چه می رود به ریه نمی رسد خیلی بد شاید به دلیل آن را بسیار بدتر برای شخص دیگری.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>