انتظار می رود دولت کبک امروز اعلام کند که پس از افزایش عفونت های COVID-19، اندازه گردهمایی های خصوصی را کاهش می دهد و محدودیت های جدیدی را بر بارها و رستوران ها در دو شهر بزرگ این استان اعمال می کند.

رادیو-کانادا دریافته است که مونترال، کبک سیتی و منطقه Chaudière-Appalaches که در جنوب شهر کبک قرار دارد، در «هشدار متوسط» قرار خواهند گرفت.

که نارنجی، یا دوم بالاترین، سطح هشدار تحت سیستم منطقه ای استان برای دسته بندی خطر ناشی از کروناویروس رمان است.

مقامات دولتی به راديو کانادا گفتند هنوز تصميم خود را نهائی می کنند، اما هرگونه تحولات عمده ديگری را منع می کنند، انتظار می رود اين اطلاعيه روز يکشنبه اعلام شود.

روز شنبه کبک ۴۲۷ مورد جدید COVID-19 را گزارش کرد که بالاترین افزایش روزانه از ماه مه است.

قرار گرفتن در رده نارنجی — تا از زرد ، تعیین شده به عنوان “هشدار زود هنگام” سطح — با محدودیت های سفت بهداشت عمومی آمده است. به گزارش رادیو-کانادا، این محدودیت ها به احتمال زیاد شامل موارد زیر است:

کاهش حداکثر تعداد افراد مجاز در یک گردهمایی خصوصی از ۱۰ به شش نفر. کاهش حداکثر تعداد افراد مجاز در هر میز رستوران از ۱۰ به شش نفر. نیاز به میله برای جلوگیری از خدمت به الکل زودتر از نیمه شب.

یک عملیات پلیس در سراسر استان در این آخر هفته برای بررسی اینکه آیا میله ها به قوانین بهداشت عمومی احترام می گذارد یا خیر، انجام شد. منابع خبری به رادیو کانادا گفتند که می توان اقدامات بیشتری را در انتظار نتایج این عملیات انجام داد.

انتظار می رود گردهمایی ها در مکان های عمومی سرپوشیده و در فضای باز نیز در مقابل ۲۵۰ نفر به ۵۰ نفر محدود شود. اما مقامات دولتی گفتند استثناهی برای آن قاعده وجود خواهد داشت.

به عنوان مثال در تئاترها و سینماها که دوری فیزیکی به راحتی مورد احترام است، حد ۲۵۰ نفره باقی می ماند، اما پوشیدن ماسک در همه زمان ها، حتی زمانی که نشسته بود، اجباری می شد.

هنوز مشخص نیست که آیا فعالیت های مدرسه تحت تأثیر تصمیم قرار دادن این سه منطقه در سطح نارنجی قرار خواهد گرفت یا نه.

کریستین دوبه، وزیر بهداشت کبک، مدیر بهداشت عمومی دکتر هوراسیو آرودا و دکتر اریک لیتواک، مشاور پزشکی بهداشت عمومی، ساعت 5 بعد از ظهر ET یکشنبه در مورد وضعیت COVID-19 مونترال به روز رسانی خواهند کرد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de