بیشتر رستوران ها در ساراسوتا-گاو دریایی بسته شدن با توجه به COVID-19

آخر هفته گذشته متعددی وجود دارد به طور موقت بسته شدن رستوران در ساراسوتا و ونیز با توجه به کروناویروس و همچنین به عنوان یک “نامعلوم” اعلام کرد بسته شدن در برادنتون.

در حالی که ساراسوتا و گاو دریایی شهرستان رکورد جدید COVID-19 موارد محلی رستوران ها و کافه ها در تلاش برای زنده ماندن رکود اقتصادی از coronavirus با چندین رستوران بسته شدن موقت بیش از آخر هفته و حداقل یکی از سازندگان: به طور نامحدود.

حکیم رستوران و پشت بام سالن در 1216 اول خیابان در مرکز شهر ساراسوتا بسته در محل ناهار خوری در دومین ممنوعیت نوشیدن در کافه که در اثر آخرین جمعه است. یکی از اولین ساراسوتا رستوران به در مارس برای جلوگیری از گسترش coronavirus مریم گلی در ابتدا به ارائه گزینه های منو و انتخاب شراب برای منظقه takeout اما پس از آن در روز دوشنبه تصمیم به توقف تمام عملیات.

“ما اعتقاد داریم یک پیشگیرانه رستوران بسته از جمله ما منظقه ناهارخوری, برنامه, است, بهترین عمل برای حفظ کارکنان ما و جامعه امن” گفت: صاحب شارون کارول در یک ایمیل فرستاده بیانیه.

رستوران ها مجاز به خدمت مواد غذایی و نوشیدنی به عنوان طولانی به عنوان آنها “مشتق 50 درصد یا کمتر درآمد ناخالص از فروش مشروبات الکلی در محل مصرف” با توجه به فلوریدا رستوران و محل سکونت ارتباط و آنها نیز باید همچنان در 50 درصد از ظرفیت های داخلی خود و به دنبال “مناسب اجتماعی فاصله” برای صندلی مطابق با رژیم صهیونیستی. ران DeSantis’ دستور اجرایی که در اثر ژوئن 5.

#apolloLink{color:#000;background-color:#F4BE11;text-shadow: none;padding: 8px 15px 10px;font-family: ‘Roboto’, sans-serif;font-weight: 600;border-radius:10px;}

ببینید ما پوشش کامل از شیوع کروناویروس

اما قادر به حفظ یک کسب و کار سودآور در حالی که عامل 50 درصد ظرفیت در میان همه گیر ثابت کرده است دشوار برای رستوران های محلی. تصمیم گیری چگونه واکنش نشان می دهند هنگامی که کارگران تست مثبت برای COVID-19 نیز به چالش کشیدن به عنوان تأکید منطقه رستوران’ پاسخ متفاوت.

روز جمعه غنی سازی اغذیه فروشی و مشروب فروشی در ایالات متحده آمریکا اعلام کرد این امر می تواند بسته “نامحدود” در جولای 11.

“این سخت ترین تصمیم من تا به حال در زندگی من, اما من احساس می کنم مثل این است که یک حق گفت:” آشپز مالک و دیرین گاو دریایی شهرستان ساکن غنی Knowles در طولانی بیانیه ای که در رسانه های اجتماعی. “این Covid همه گیر شده است و کاملا ویرانگر است. در ضمن من تلاش کرده اند با اجاره مذاکرات برای برخی از زمان. هنگامی که در تلاش برای نگاه به جلو وجود دارد که فقط بیش از حد و عدم قطعیت است. آن زمان برای تنظیم مجدد و به دنبال درب بعدی را باز کنید.”

Knowles ادامه خواهد داد به کار خود پذیرایی شرکت نوآورانه ناهار خوری اما بسیاری از مشتریان وفادار خواهد شد و دیگر قادر به جمع در دنج غنی سازی اغذیه فروشی و مشروب فروشی اتاق ناهار خوری در 5629 گاو دریایی خیابان غرب که در آن مهمانان منتظر هستند توسط یک صمیمی کارکنان که شامل کارکنان که با Knowles از او باز غنی سازی شش سال پیش.

“من احساس می کنم بد برای آنها” Knowles گفت: تلفن دوشنبه. “و من احساس می کنم بد برای ما وفادار مهمانان. بسیاری از آنها باشم.”

این غنی سازی اغذیه فروشی و مشروب فروشی اعلام شد تنها چند روز پس از 1812 عقاب محله اغذیه فروشی و مشروب فروشی در ساراسوتا در سوتهسید ایجاد کرد به اطلاع مهمانان آنها برای همیشه بسته شده است. “این بیماری همه گیر قرار دادن ناخن در تابوت” صاحب جیم پالرمو گفت: هرالد تریبون. “این سخت بود رفتن در تمام طول.”

بیشتر شایع شده است به طور موقت رستوران تعطیلی با توجه به کوروناویروس. ساراسوتا نقطه عطفی والت ماهی, بازار, رستوران و نوار ماورا که در آن جشن 100 سالگرد چند سال پیش بسته شده برای حدود یک هفته شروع شنبه “با توجه به افزایش مثبت COVID-19 موارد است.”

“این است که در بهترین مورد علاقه ما به طور فعال و سخت کوش برای حفظ کارکنان ما و جامعه امن” می خواند بخشی از پیام ارسال شده به والت رسانه های اجتماعی در اواخر جمعه. “در طول این مدت از کار افتادگی ما خواهد بود با تجدید قوا و teaming تا با COVID-19 شرکت مشاوره. همه کارکنان ما خواهد شد تست قبل از بازگشت به کار برای اطمینان از یک محیط امن برای مشتریان و کارکنان. علاوه بر این ما خواهد بود با چک کردن درجه حرارت و نظارت بر کارکنان به صورت روزانه بعد از بازگشایی.”

هلندی دره رستوران نیز در جنوب تمیمی نوین در ساراسوتا به طور موقت بسته شده در روز شنبه و پس از اعلام در رسانه های اجتماعی که یکی از کارکنان آن آزمایش مثبت برای COVID-19.

“ما به زودی بازگشایی خواهد شد نگه داشتن شما به روز شده در اینجا” می خواند بخشی از پیام ارسال شده در شنبه بعد از ظهر. “هلندی دره رستوران متعهد است تا با استفاده از همه توصیه CDC پروتکل است که کلیدی برای جلوگیری از گسترش COVID-19. ما یک شرکت در آینده به پاکسازی کل رستوران و همه کارکنان خواهد شد تست قبل از ما بازگشایی شده است. هلندی دره ادامه خواهد داد برای رفتن بالا و فراتر از آن برای محافظت از مشتریان و کارکنان. با تشکر از شما برای درک.”

روز یکشنبه دارل رستوران در ونیز اعلام کرد آن را نیز به طور موقت بسته شدن پس از یک کارمند آزمایش مثبت برای COVID-19.

“ما در حال گرفتن هر اقدام احتیاطی برای اطمینان از ایمنی کارکنان ما و جامعه” می خواند بیانیه ای به رسانه های اجتماعی. “هر کارمند تست خواهد شد. فقط کسانی که نتایج منفی داشته باشد و نشانه ای رایگان خواهد بود و مجاز به بازگشت به کار. ما قدردانی از همه درک و حمایت از طریق این زمان دشوار است. ما می خواهیم شما را به می دانم که ما در حال انجام همه چیز ما می توانیم به لحاظ اجتماعی احترام و مسئول است.”

Mattison را Riverwalk پنجره مشبک در برادنتون بخشی از آشپز پل Mattion را زنجیره ای از رستوران ها که همچنین شامل دو ساراسوتا مکان اطلاع هرالد تریبیون در روز دوشنبه که یکی از کارکنان خود را در Mattison را Riverwalk آزمایش مثبت برای COVID-19 بعد از جشن تولد در سنت پترزبورگ.

“در Mattison را Riverwalk ما به تازگی دریافت اخبار از یک کارمند تست مثبت همراه (non-کارمند) دوست که هر دو را در خیابان پیت در جشن تولد” Mattison گفت: در یک ایمیل. “آنها هر دو احساس بد کارمند در بیمار نامیده می شود به کار می کنند و هر دو آنها رفت و به آزمایش می شود. طبق پروتکل های ما اگر کارکنان احساس می کند هر گونه علائم آنها به ماندن در خانه آزمایش و ارائه یک منفی نتیجه آزمون قبل از بازگشت به کار.

“من صحبت کرد به کارمند. (آنها) خفیف شرایط و (هستند) جدا برای 14 روز خواهد شد و پس از آن بود برسد. کارمند نبوده است در محل کار در 11 روز و دیگر کارکنان را توسعه داده اند هیچ نشانه ای.”

Mattison گفت: آنها همچنان به تمیز کردن و پاکسازی و همچنین بررسی درجه حرارت از تمام کارکنان و مشتریان ورود به خواص در حالی که نیاز به کارکنان به پوشیدن ماسک. او همچنین گفت که آنها به تازگی اضافه شده چهره سپر خود را به تجهیزات حفاظت شخصی.

همانطور که قبلا گزارش شد در حالی که فلوریدا وزارت بهداشت در ساراسوتا کانتی گزارش مشکلات بی شمار در رستوران ها از جمله مواد غذایی کارگران خدمات تست مثبت برای هپاتیت A, آن را نمی خواهد ارائه نام رستوران که در آن COVID-19-مثبت کارکنان شناسایی شده اند.

“یک فرد فرصت را به معرض COVID-19 در این زمان بالا است در همه جا در جامعه” گفت: G. استیو houston press, اطلاعات عمومی افسر فلوریدا وزارت بهداشت در ساراسوتا کانتی در اواسط ماه مه ایمیل توضیح سیاست.

“شناسایی رستوران های خاص که تا به حال COVID-19 مثبت کارکنان را حذف نمی کند خطر قرار گرفتن در معرض و نه لزوما خود را شناسایی قرار گرفتن در معرض اگر آنها آلوده شوند. با یک دوره کمون است که می تواند به عنوان طولانی 14 روز از آن می شود بسیار دشوار است برای شناسایی دقیق منبع از قرار گرفتن در معرض.”

Houston press افزود: “به همین دلیل است که ضروری است برای افراد به ادامه فاصله اجتماعی عمل خوب بهداشت دست در خانه بمانند زمانی که آنها بیمار هستند و پوشیدن ماسک در هنگام مناسب است.”

#apolloLink{color:#000;background-color:#F4BE11;text-shadow: none;padding: 8px 15px 10px;font-family: ‘Roboto’, sans-serif;font-weight: 600;border-radius:10px;}

ادامه مطلب داستان توسط وید Tatangelo

#apolloLink{color:#000;background-color:#F4BE11;text-shadow: none;padding: 8px 15px 10px;font-family: ‘Roboto’, sans-serif;font-weight: 600;border-radius:10px;}

ببینید همه ما ساراسوتا-گاو دریایی, رستوران, اخبار

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>