گونه جدید از tiny ‘پرنده-دایناسور’ کشف به دام افتاده در 99 میلیون سال کهربا

یک گونه جدید پرنده مانند دایناسور که زندگی 99 میلیون سال پیش شناسایی شده است از یک فسیل جمجمه به دام افتاده در یک بلوک از کهربا مطالعه گفت.

حتی tinier از یک مرغ مگس خوار آن را در میان کوچکترین دایناسورها از Mesozoic دوران هنوز یافت می شود. آن را نیز یکی از کهن ترین پرندگان تا کنون گزارش شده است.

“هنگامی که من برای اولین بار آن را دیدم من دور منفجر شد,” Jingmai اوکانر دیرین شناس از آکادمی چینی علوم و نویسنده سرب از مطالعه به خبرگزاری فرانسه گفت.

“کهربا حفظ مهره داران نادر است و این ما را فراهم می کند یک پنجره را به جهان از دایناسورها در کمترین پایان بدن-اندازه طیف” گفت: مطالعه همکاری نویسنده لارس اشمیت, یک زیست شناس در W. M. کک وزارت علوم در کالیفرنیا, در بیانیه ای.

جمجمه نمونه که کشف شد در یک معدن در شمال میانمار است که تنها در حدود 1/2 اینچ به طول. کل پرنده با وزن کمتر از یک دهم از یک اونس دانشمندان تخمین می زنند.

حیوانی نام علمی داده شد Oculudentavis khaungraae. Oculudentavis به معنای “دندان چشم پرنده” منعکس کننده ویژگی های قابل توجه است که به نکات را چگونه حیوانات زندگی می کردند.

مخلوق جمجمه توسط بزرگ سوکت چشم که شبیه به مدرن مارمولک چشم. سوکت چشم تا باز باریک و تنها اجازه می دهد تا در یک مقدار کوچک از نور به این معنی که Oculudentavis بود مناسب برای فعال بودن در شرایط نور روز.

خود را بالا و پایین فک حاوی تعداد زیادی از دندان های تیز و نویسندگان این مطالعه برآورد هر فک را به حال 29 تا 30 دندان در کل.

با وجود اندازه کوچک آن این یافته نشان می دهد Oculudentavis بود درنده و به احتمال زیاد خوردند بندپایان کوچک و یا بی مهرگان بر خلاف مشابه-اندازه مدرن پرندگان که هیچ دندان و تغذیه در شهد.

“این واقعا یکی از کمیاب ترین و دیدنی ترین نرخ می یابد!” دانشگاه مرکزی فلوریدا شناس Ryan کارنی که نبودم درگیر با مطالعه گفت: National Geographic. “مانند گرفتن کرتاسه رعد و برق را در یک بطری این کهربا حفظ بی سابقه ای عکس فوری از یک مینیاتور جمجمه دایناسور با ویژگی های جدید هیجان انگیز.”

محققان به این نتیجه رسیدند که نمونه کوچک اندازه و فرم غیر معمول نشان می دهد هرگز قبل دیده می شود ترکیبی از ویژگی های.

“این کشف به ما نشان می دهد که ما فقط یک نگاه اجمالی از آنچه در مهره داران کوچک مانند نگاه در عصر دایناسورها” Schmitz گفت.

مطالعه منتشر شده در کارشناسی, مجله طبیعت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>