طناب دار قرار داده شده در ویسکانسین آبجوسازی تیرانداز قفل در 2015

MADISON, Wis. — کسی قرار داده و یک طناب دار چند سال پیش در قفل یک ویسکانسین آبجوسازی کارمند که هفته گذشته افتتاح شد آتش سوزی در کارگران شرکت آبجوسازی اپراتور گفت: تایید حداقل یک نمونه از نژادی و آزار و اذیت علیه تیرانداز به عنوان پلیس در ادامه به قطعه با هم خود انگیزه.

آنتونی Ferrill برق گسترده در Molson Coors آبجوسازی در میلواکی به ضرب گلوله کشته و پنج همکاران قبل از کشتن خودش در پردیس در هفته گذشته. او انگیزه ناشناخته باقی مانده است. میلواکی پلیس می گویند آنها هنوز هم در حال بررسی و منتشر کرده اند و تقریبا هیچ اطلاعاتی در مورد جزئیات این حادثه گذشته از شناسایی تیرانداز و قربانیان.

“در این زمان آن نامشخص است اگر مسابقه برگزار عامل در این حادثه” گروهبان. Sheronda اعطای یک سخنگوی گفت.

رسانه های محلی گزارش داده اند که بیش از چند روز حدس و گمان است که این حمله با انگیزه نژادی, مصاحبه فعلی و سابق Molson Coors کارکنان ناشناس شکایت در مورد دیرینه تبعیض علیه سیاه کارگران است. Ferrill سیاه بود. چهار نفر از قربانیان تیراندازی ، پنجم شد و لاتین.

این شرکت در روز چهارشنبه تایید کرد که یک طناب دار قرار داده شد در Ferrill قفل در 2015. Ferrill کار نبود که بعد اما گفته شد در مورد آن این شرکت اعلام کرد.

Molson Coors سخنگوی Adam Collins گفت: این شرکت مورد بررسی قرار گرفته اما هیچ امنیتی نظارت تصویری نشان میدهد که قرار طناب دار در قفسه. این شرکت توضیح داد که به کارکنان که چنین نیست قابل قبول و مشترک کانال برای پر کردن تبعیض یا آزار و اذیت شکایت. او گفت: هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان می دهد هر یک از قربانیان تیراندازی بودند طناب دار حادثه است.

کالینز به نام حادثه “نفرت انگیز” اما گفت: هیچ سابقه ای از Ferrill پر کردن هر گونه شکایت با شرکت و یا فدرال کمیسیون فرصت های شغلی برابر.

کریستین Saah Nazer یک EEOC سخنگو گفت: در یک ایمیل که محرمانه بودن قوانین ميانگين دفتر نمی تواند تایید یا رد شکایت مگر اینکه EEOC فایل های کت و شلوار در برابر کارفرما “که معمولا آخرین چاره است.” هیچ به نظر می رسد با توجه به واصل شده اند مورد Ferrill, او گفت:.

پیام های سمت چپ توسط آسوشیتد پرس با شرکت حقوقی به نمایندگی از Ferrill خانواده نبودند بلافاصله چهارشنبه.

Nooses می تواند موجب لینچ اوباش که هدفمند مردم سیاه و سفید در جنوب بین بازسازی و اواسط قرن 20th.

میلر Brewing Co., که Molson Coors در زمان بیش از در سال 2008 پرداخت معادل 2.7 میلیون دلار برای حل و فصل یک دعوی در دادگاه توسط کارکنان که ادعا شده که نژادی و آزار و اذیت زد بدون کنترل در آن Volney نیویورک گیاه. در میان سیاه و سفید کارگران شکايت nooses یافت در کارخانه دروازه.

کالینز گفت: Molson Coors است “مقدار زیادی از کار را به انجام به ساخت باز استقبال و فراگیر فرهنگ این شرکت ارزش. ما در حال حاضر آغاز شده و برخی از آن کار را با گوش دادن به کارکنان در طول چند روز گذشته.”

او از مردم خواست تا صبور باشید در حالی که پلیس به بررسی.

“این قابل فهم در غیاب حقایق شایعاتی وجود دارد خارج وجود دارد,” او گفت:. “اما ما باید همان نوع از سوالات هر کس دیگری می کند.”

دو سابق آبجوسازی کارکنان رابرت پاول و Lonnie کارل جونز گفت: Milwaukee Journal Sentinel برای یک داستان شنبه منتشر شده است که چند ماه پس از طناب دار شد, چند نژادپرستانه یادداشت شد خورد به Ferrill را قفل.

پرسید: اگر او می تواند تایید کند که آیا هر کسی قرار داده نژادپرستانه یادداشت در Ferrill را قفل Collins دوباره گفت: شرکت آگاه نیست هر گونه شکایت Ferrill ممکن است زمینه با EEOC مدیران خود یا Molson Coors’ منابع انسانی مورد تبعیض یا آزار و اذیت.

جونز گفت: AP در یک مصاحبه تلفنی که او در آبجوسازی از سال 2013 تا 2019. او گفت: Ferrill ذکر شده به او که کسی تا به حال قرار داده شده یک آس پیک کارت بازی در قفل خود را در سال 2016 یا 2017.

“ما می دانستیم که آنچه که به معنای” جونز گفت. “این تماس شما سیاه مثل بیل.”

او گفت: کارگران از نژادهای مختلف خوشه با هم در آمد ، او متوجه نژادپرستانه نقاشی های دیواری به کارگردانی نسبت به سیاه پوستان در اصطبل و گفت: هیسپانیک کارمند حاضر به او آموزش دهد که چگونه به استفاده از یک دستگاه که پر از بطری های آبجو زیرا او سیاه و سفید است. او هرگز ثبت هر گونه شکایت رسمی با پرسنل منابع انسانی, او گفت:, اما او شکایت شفاهی به آنها. هیچ چیز انجام شد, او گفت:.

جونز گفت: فرهنگ آنقدر سمی است که آن را راند او را به دود ماری جوانا و شکست تست مواد مخدر و در نتیجه خود را شلیک در 2019.

“من هنوز هم دیوانه در مورد آن را به این روز” جونز گفت. “چه می تواند شما را? بگویید HR گفتند: ما به آن نگاه کنید.’ من نمی تواند اجرا شود به HR 10 بار در روز. … آنها تا به حال بد دانه و آنها هرگز سعی کردم به آنها را علف هرز.”

او در توصیف Ferrill به عنوان یک مرد آرام بود که با تمرکز بر کار خود را. او هرگز فریب خورده در اطراف چون او نمی خواست به مدیران خود را به هر دلیلی به آتش او جونز گفت.

“که مرد بود یک مرد خوب,” جونز گفت. “او دیوانه است. او عادی بود مثل بقیه. آنها (فقط) تحت فشار قرار دادند تونی بیش از حد.”

پیام AP سمت چپ بر روی سایت های رسانه های اجتماعی برای پاول روز چهارشنبه نبودند بلافاصله بازگشت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>