مقامات می گویند افراد مسلح کشتن 32 در مراسم در پایتخت افغانستان

افغانستان — افراد مسلح آتش گشودند جمعه در یک مراسم در کابل پایتخت با حضور برجسته سیاسی رهبران کشته شدن حداقل 32 نفر و زخمی شدن ده ها تن بیشتر قبل از این دو حمله کشته شده توسط پلیس و مقامات گفت.

گروه دولت اسلامی مسئولیت این حمله در بیانیه ای در وب سایت خود را.

شبه نظامیان از این است که جنگ در افغانستان شیعیان و بسیاری از کسانی که در این مراسم بودند از اقلیت شیعه فرقه. مراسم بزرگداشت سال 1995 و قتل عبدالعلی مزاری رهبر افغانستان قومی هزاره ها که عمدتا شیعه و مسلمانان است.

طالبان گفت: آنها درگیر شدند در این حمله که در آمد کمتر از یک هفته پس از ایالات متحده و گروه امضا بلند پروازانه صلح معامله ای که می گذارد از یک مسیر برای خروج نیروهای آمریکایی از این کشور است.

وزارت کشور سخنگوی شناسنامهها گفت: 32 نفر کشته و 81 زخمی در حمله در داشت-e-Barchi محله از کابل. وزارت بهداشت به همان تلفات اما گفت: 58 زخمی شدند. همه از تلفات غیرنظامیان بودند Rahimi گفت.

رهبر مخالفان عبدالله عبدالله است که در کشور اجرایی شد و یک مدعی در سال گذشته انتخابات ریاست جمهوری بود که در میان چندین برجسته و مقامات سیاسی که در این مراسم حضور داشتند اما در سمت چپ قبل از حمله و شد شد ،

چندین تلویزیون و روزنامه نگاران شد پوشش مراسم در داخل دیواره مرکب هنگامی که افراد مسلح شروع به تیراندازی و یک خبرنگار و تصویربردار برای یک محلی پخش شد و در میان زخمی شدند.

کریم خلیلی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان از شورای عالی صلح شد ارائه یک سخنرانی که تیراندازی او را قطع کرد. او صدمه دیده است و بعد از آن رفت و در تلویزیون به محکوم کردن خشونت است.

چند تن از شاهدان گفت که در میان وحشت از اعضای نیروهای امنیتی در این رویداد تا به حال شلیک به غیرنظامیان در جمعیت.

“افراد با لباس نظامی بودند و با وجود هدفمند مردم وجود دارد تلفات کشته و زخمی” گفت: شاهد غلام محمد به گفته آسوشیتد پرس تصویری.

یکی دیگر از بازمانده نور محمد گفت: “هر کس در حال اجرا بود. سه کشته بودند بر روی زمین در مقابل من. من فرار از وجود دارد به صرفه جویی در زندگی من است.”

پس از باز کردن آتش دو تن از پناه در یک نیمه به پایان رسید آپارتمان ساختمان منجر به پنج دقیقه ” با نیروهای امنیتی. آنها در نهایت کشته شدند و نیروهای امنیتی پاک ساختمان رحیمی گفت. این منطقه محاصره شده توسط ده ها تن از نیروهای امنیتی.

U. N. دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ را محکوم کرد خشونت و تصریح کرد: “این حملات علیه غیرنظامیان را غیر قابل قبول هستند و کسانی که در انجام این گونه جنایات باید پاسخگو باشند” با توجه به U. N. سخنگوی استفان نواز.

“سازمان ملل متحد می ایستد با تمام افغان ها در همبستگی و متعهد به یک پروسه صلح به رهبری افغانها است که پایان جنگ” نواز گفت.

گروه دولت اسلامی مسئولیت این مرگبارترین حمله در کابل در سال گذشته زمانی که یک بمب گذار انتحاری کشته و 63 نفر و زخمی شدن 182 در یک عروسی. همه بودند از شیعیان هزاره جامعه است.

هر متحده آمریکا خروج نیروهای نظامی از افغانستان خواهد بود بسته به وعده های پاکستان برای مبارزه با تروریسم است. در هنگام خروج ایالات متحده خواهد حفظ حق خود را ادامه مبارزه با تروریسم عملیات در کشور است.

طالبان شده است به مبارزه با داعش در مقر خود در شرق افغانستان ، ارتش آمریکا گفته است که تخریب به دلیل ایالات متحده و افغانستان بلکه توسط طالبان به ضرب و جرح. یک وزارت دفاع ایالات متحده گفت: با توجه به AP که آنها نگران است به گسترش رد پای آن به ولایت کنر که در آن طالبان می داند که زمین و می تواند یک دارایی در ردیابی کردن است.

___

آسوشیتد پرس نویسنده ادیت M. Lederer در سازمان ملل متحد کمک کرده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>