یک سوم تمام گونه های گیاهی و جانوری می تواند منقرض شده در 50 سال مطالعه هشدار

یک سوم از تمام حیوانات و گونه های گیاهی در این سیاره می تواند در صورت انقراض توسط 2070 با توجه به تغییر آب و هوا یک مطالعه جدید هشدار می دهد.

محققان در بررسی های اخیر انقراض از تغییر آب و هوا به برآورد که چگونه بسیاری از گونه های از دست رفته خواهد بود بیش از 50 سال آینده.

به طور خاص دانشمندان دانشگاه آریزونا مورد مطالعه قرار داده از 538 گونه در 581 سایت در سراسر جهان و با تمرکز بر گونه های گیاهی و جانوری که بررسی شد در همان سایت در طول زمان حداقل 10 سال از هم جدا.

“تجزیه و تحلیل تغییر در 19 آب و هوایی متغیر در هر سایت ما می تواند تعیین کند که متغیر درایو انقراض محلی و چقدر تغییر یک جمعیت می تواند تحمل کند بدون رفتن منقرض شده” گفت: Cristian رمان-پالاسیوس از دپارتمان بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی در دانشگاه آریزونا, در بیانیه ای.

“ما همچنین تخمین زده چگونه به سرعت جمعیت حرکت می کند را امتحان کنید و فرار رو به افزایش درجه حرارت.

“هنگامی که ما با قرار دادن همه این قطعه از اطلاعات هم برای هر یک از گونه های ما می آمد تا با دقیق برآورد جهانی نرخ انقراض صدها گونه های گیاهی و حیوانی.”

در سطح جهانی تا 1 میلیون گونه در معرض خطر انقراض به دلیل فعالیت های انسان بر اساس یک گزارش سازمان ملل متحد منتشر شده است. بسیاری از کارشناسان می گویند یک “جرم رویداد انقراض” – تنها ششم در نیم میلیارد سال است که در حال حاضر در جریان است.

این مطالعه نشان داد که حداکثر درجه حرارت سالانه – بالاترین اوج روزانه در تابستان – کلید متغیر است که بهترین توضیح می دهد که آیا یک گونه خواهد شد منقرض شده است.

مطالعات قبلی متمرکز مهاجرت به کولر زیستگاه به عنوان یک راه برای گونه به “فرار” از گرم شدن آب و هوای. این مطالعه نشان داد که اکثر گونه ها قادر نخواهد بود برای انجام این کار به سرعت به اندازه کافی برای جلوگیری از انقراض بر اساس گذشته خود نرخ از جنبش.

در عوض محققان دریافتند که بسیاری از گونه قادر به تحمل برخی از افزایش در حداکثر دمای اما تنها به یک نقطه.

آنها دریافتند که حدود 50 درصد از گونه های در حال انقراض محلی اگر حداکثر درجه حرارت افزایش بیش از 0.9 درجه فارنهایت و تا 95% اگر درجه حرارت افزایش بیش از 5.2 درجه فارنهایت است.

پیش بینی گونه از دست دادن بستگی به آب و هوا گرم خواهد شد در آینده.

“اگر ما چوب به توافق پاریس برای مبارزه با تغییر آب و هوا ممکن است ما از دست دادن کمتر از 2 نفر از هر 10 گونه های گیاهی و جانوری بر روی زمین توسط 2070” گفت: مطالعه همکاری نویسنده John J. wiens را از دانشگاه آریزونا.

“اما اگر انسان علت بزرگتر متوسط را افزایش می دهد ما می تواند از دست دادن بیش از یک سوم و یا حتی نیمی از حیوانات و گونه های گیاهی بر اساس نتايج.”

مطالعه منتشر شده در این هفته در کارشناسی مجله مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>