آتش نشانان روز شنبه از یک استراحت خوش آمد گویی در آب و هوای گرم و خشک استفاده کردند تا دستاوردهایی در برابر آتش سوزی های عظیم در سراسر سه ایالت غربی به دست آورند چرا که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت برای دیدن ویرانی های دست اول به کالیفرنیا سفر خواهد کرد.

شعله های آتش هزاران خانه و دست کم نیم دوجین شهر کوچک را در آخرین شیوع آتش سوزی هایی که تابستان امسال در سراسر غرب ایالات متحده شدت گرفته اند، ویران کرده و به طور دسته جمعی چشم انداز به اندازه نیوجرسی را سوزانده و از اوایل ماه اوت دست کم ۲۶ نفر را کشته اند.

اما پس از چهار روز آب و هوای خیانتکارانه گرم و بادخیز، درخشش امید به شکل بادهای آرام تری رسید که از اقیانوس می وزد و شرایط خنک تر و مرطوب تری را به همراه داشت که به آتش نشانان کمک می کرد تا در برابر فروغ هایی که در اوایل هفته تا حد زیادی بدون چک سوخته بودند، پیش بروند.

به گزارش وب سايت رديابی آتش سوزی اين ايالت، دست کم شش نفر در اين هفته در اورگن کشته شده اند و دولت کيت براون هشدار داده است که گزارش شده است ده ها نفر در سه شهرستان مفقود شده اند.

به گزارش وزارت جنگلداری و حفاظت از آتش سوزی کالیفرنیا، در کالیفرنیا، ده ها هزار آتش نشان تا صبح روز شنبه در حال مبارزه با 28 آتش سوزی بزرگ بودند.

اين يه اورژانس لعنتي آب و هواست

کاخ سفيد گفت ترامپ، جمهوريخواه، روز دوشنبه پس از سفر به نوادا برای جمع آوری کمک های مالی و يک جفت تجمع برای انتخاب مجدد مبارزات انتخاباتی اش در ماه نوامبر، با مقامات محلی و فدرال در پارک مک کللن در نزديکی پايتخت ايالت کاليفرنيا در ساکرامنتو ملاقات خواهد کرد. او در گذشته به دلیل اجازه دادن به شرایطی که به گفته او اجازه آتش سوزی را می دهد، به شدت منتقد کالیفرنیا بوده است.

جو بايدن، حريف دمکرات او، روز شنبه پرچمداري ها را به تغييرات آب و هوايی مرتبط ساخت و نظراتی را که يک روز پيش از آن از سوی دولت کاليفرنيا گاوين نيوزوم مطرح شده بود، انعکاس داد.

“این یک وضعیت اضطراری آب و هوایی لعنتی است. این واقعی است و این اتفاق می افتد. این طوفان کامل است.» نیوزوم روز جمعه از یک کوه سوخته در نزدیکی اوروویل، کالیفرنیا به خبرنگاران گفت.

سازمان دیده بان | چگونه تغییرات آب و هوایی در حال بدتر شدن آتش سوزی ساحل غربی است:

جان آباتزوگلو دانشمند آب و هوا می گوید اگرچه تغییرات آب و هوایی باعث امواج گرمایی یا آتش سوزی نمی شود، اما صحنه را طوری تنظیم می کند که وقتی شرایط رسیده است، همان طور که در حال حاضر هستند، امواج گرمایی شدیدتر هستند و آتش سوزی ها شدیدتر می سوزانند. 7:01

شمال غربی اقیانوس آرام به عنوان یک کل از حمله آتش زا است که در اطراف روز کار آغاز شد، تیره آسمان با دود و خاکستر است که شمال کالیفرنیا، اورگن و واشنگتن با برخی از بدترین سطح کیفیت هوا در جهان آغاز شده است.

بهشت، شهری که توسط مرگبارترین آتش سوزی کالیفرنیا در سال ۲۰۱۸ مورد انفجار قرار گرفت، بدترین خواندن شاخص کیفیت هوا در جهان را در ۵۹۲ منتشر کرد، به گزارش سایت نظارت بر PurpleAir، به عنوان دو تا از بزرگترین فروغ های این ایالت در دو طرف آن سوزانده شد.

بیش از ۴۰۰۰ خانه و سازه های دیگر تنها در کالیفرنیا در طول سه هفته گذشته سوزانده شده اند.

در جنوب اورگن، صحنه ای آخرالزمانی از زیرمجموعه های مسکونی سوخته و پارک های تریلر که به مدت کیلومترها در امتداد بزرگراه ۹۹ جنوب مدفورد از طریق شهرهای همجوار فینینز و استعداد، یکی از ویران شده ترین مناطق کشیده شده بود.

یکی از ساکنان از طریق اموال خود را راه می رود، که توسط آتش سوزی در میل سیتی، اور، در روز شنبه نابود شد. (جان لوچر/آسوشیتدپرس)

اداره آتش نشانی این شهر می گوید ملالا، جامعه ای در حدود ۴۰ کیلومتری جنوب مرکز شهر پورتلند، پس از آن که به بیش از ۹۰۰۰ نفر از ساکنان آن گفته شد تخلیه کنند، یک شهر شبح پوشیده از خاکستر بود که تنها ۳۰ نفر از خروج خودداری کردند.

شهر ورود به سیستم در خط مقدم یک منطقه تخلیه گسترده بود که به سمت شمال تا ۴٫۸ کیلومتری مرکز شهر پورتلند کشیده شده بود. کلانتر در حومه شهرستان Clackamas تعیین 10 بعد از ظهر منع رفت و آمد برای بازدارندگی “ممکن است افزایش فعالیت های جنایی است.”

در پورتلند، کلانتر شهرستان Multnomah تعقیب ساکنان که آن را بر خود گرفته بود به راه اندازی های بازرسی و متوقف کردن اتومبیل پس از تئوری های توطئه گسترش یافته است که فعالان چپ که مخالف ترامپ در حال شروع برخی از فروغ، ادعا مقامات محلی می گویند بی اساس است.

دولت براون در یک کنفرانس خبری گفت بیش از ۵۰۰ هزار نفر تحت یکی از سه سطح هشدار تخلیه قرار دارند و به آنها توصیه می کنند که بسته بندی کنند و هوشیار باشند، در یک لحظه آماده فرار باشند یا بلافاصله آنجا را ترک کنند. حدود ۴۰٬۰۰۰ نفر از آن ها از قبل دستور خروج داده شده بودند.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de