پاپ اجتناب سوال از کشیش ازدواج در آمازون

شهر واتیکان — پاپ فرانسیس رد شنبه به تصویب هماهنگی از مردان متاهل به آدرس کمبود کشیش در آمازون sidestepping یک پر مسئله است که تحت سلطه بحث در کلیسای کاتولیک و حتی درگیر بازنشسته پاپ بندیکت شانزدهم.

فرانسیس در یک مشتاقانه در انتظار سند نیست اشاره به توصیه های آمازون اسقف در نظر گرفتن هماهنگی از مردان متاهل به عنوان کشیش و یا زنان به عنوان deacons. نه پاپ خواست اسقف به دعا برای بیشتر مشاغل روحانی و به ارسال مبلغان به یک منطقه که در آن مؤمنان کاتولیک ها در مناطق دور افتاده می تواند ماه ها یا حتی سال ها بدون جرم است.

پاپ طفره رفتن نا امید ترقی خواهان که امیدوار بود او را در حداقل قرار داده و هر دو پرسش به مطالعه بیشتر. آن خشم لیبرال کاتولیک گروه زنان. و آن را رها محافظه کاران استفاده می شود که بحث بر تجرد روحانی برای بالا بردن مخالفان به پاپ و او را دیدم اجتناب از این مسئله به عنوان یک پیروزی است.

فرانسیس’ سند “محبوب آمازون” است و به جای آن یک عشق نامه ای به جنگل باران آمازون و آن مردمان بومی به قلم تاریخچه برای اولین بار در آمریکای لاتین پاپ. فرانسیس مدت طولانی است که مورد خشونت بهره برداری از آمازون زمین آن اهمیت حیاتی به اکوسیستم جهانی و بی عدالتی علیه مردم آن.

به نقل از شعر به عنوان اغلب به عنوان گذشته پاپ آموزه های فرانسیس خطاب سند به تمام مردم جهان “برای کمک به بیدار کردن محبت خود را و نگرانی که برای زمین است که هم ما و به دعوت آنها به ارزش آن و اذعان به آن را به عنوان یک رمز و راز مقدس.”

فرانسیس گفت که او تا چهار رویاهای برای آمازون: که حقوق فقرا محترم هستند که خود را فرهنگی ثروت جشن هستند که آمازون زیبایی طبیعی و زندگی حفظ شود و که آن جوامع مسیحی نشان می دهد آمازون ویژگی های.

فرانسیس برگزار شده بود اسقف از آمازون نه کشور برای یک هفته سه جلسه در ماه اکتبر به بحث راه های کلیسا می تواند کمک به حفظ اکوسیستم ظریف از گرمایش جهانی و وزیر بهتر به این منطقه مردم بسیاری از آنها زندگی در جوامع جدا و یا در فقر در شهرستانها.

آرژانتین یسوعیون شده است حساس به گرفتاری های آمازون که در آن پروتستان و کلیساهای پنطیکاستی در حال wooing دور کاتولیک روح در غیاب پر جنب و جوش کاتولیک جوامع که در آن جرم را می توان به طور منظم را جشن گرفتند.

با توجه به دکترین کاتولیک تنها یک کشیش می تقدیس Eucharistic میزبان توزیع در جمعی که وفادار به اعتقاد بدن مسیح است. با توجه به کشیش کمبود برخی از جوامع از راه دور در آمازون تنها دیدن یک کشیش و حضور در یک توده یک بار در هر چند ماه یا سال. برای کاتولیک جوامع در آمازون که برخی از تاریخ از زمان استعمار اسپانیایی از آمریکا ادامه کشیش کمبود همراه با گسترش کلیساهای پروتستان خطرات بسیار کاتولیک طبیعت جوامع خود.

در سند نهایی در پایان ماه اکتبر کلیسایی اکثریت اسقف به نام برای استقرار معیارهای طوری که “احترام” ازدواج مردان در جوامع خود که در حال حاضر به عنوان deacons دائمی مقرر شود به عنوان کشیش.

علاوه بر این اسقف به نام برای واتیکان به بازگشایی یک مطالعه کمیسیون ordaining زنان به عنوان deacons یک نوع از وزارت در کلیسا است که اجازه می دهد تا برای موعظه جشن عروسی و تعمید اما نه consecrating عشای ربانی. فرانسیس حال ایجاد یک کمیسیون در سال 2016 در اصرار مذهبی خواهران که می خواهید بیشتر می گویند و نقش کلیسا حکومت و وزارت اما این گروه به پایان رسید کار خود را بدون رسیدن به اجماع.

فرانسیس اشاره نکرد یا پیشنهاد در “محبوب آمازون” و نمی استناد کلیسایی نهایی سند در متن خود و یا در یک پاورقی. اما او می گویند او در مقدمه ای که او می خواست به “رسما در حال حاضر” شورای کلیسایی کار و خواست مؤمنان به خواندن سند نهایی به طور کامل نشان می دهد که او ارزش ورودی.

کاردینال مایکل Czerny یکی از کلیسایی سازمان گفت: طرح های پیشنهادی خود را “باقی می ماند روی میز” و خود را “برخی اقتدار اخلاقی.” اما واقعیت این است که پاپ نیست به صراحت تصویب نهایی سند و تنها ارائه آن به این معنی است که این طرح نه بخشی از رسمی خود را آموزش گفت: کمک های مالی دیگر کنفرانس سازمان.

انجام فرانسیس اکو برخی از کلیسایی توصیه های تماس برای بیشتر دراز مشارکت در زندگی کلیسا و گفت: آموزش از کشیش در آمازون باید به بازرسی و نگهداری به طوری که آنها قادر به وزیر برای مردم بومی است. او گفت: “هر تلاش ساخته شده باید” به مؤمنان دسترسی به عشای ربانی.

“این نیاز فوری به آگهی های من به اصرار همه اسقف ها به خصوص کسانی که در آمریکای لاتین نه تنها به ترویج نماز برای مشاغل روحانی بلکه به بیشتر سخاوتمندانه در تشویق کسانی که نمایش یک مبلغ حرفه ای برای انتخاب کردن منطقه آمازون,” او نوشت.

فرانسیس رد پیشنهادات است که ordaining زنان به هر وزارت را در خدمت آنها و یا کلیسا. پذیرفتند که زنان باید بیشتر تصمیم گیری و حکومت نقش فرانسیس استدلال کرد که آنها باید در پیدا کردن “اشکال دیگر از خدمات و charisms که مناسب برای زنان است.”

گروه هایی که برای حمایت از زنان هماهنگی و زنان بیشتر نقش در کلیسا لعنتی سند است. فرانسیس توجیه امتناع خود را به نظر مقرر وزارت امور زنان به عنوان مقدار کمی از آنها را از خطر “clericalized” و یا قرار داده شده بر روی یک پایه.

“این یک dereliction از وظیفه خود به عنوان یک رهبر با قدرت برای ایجاد تغییر مثبت و به چالش کشیدن تبعیض” گفت: میریام Duignan از Wijngaards موسسه کاتولیک تحقیق انگلیسی-بر اساس مترقی کاتولیک فکر می کنم تانک.

کیت McElwee مدیر اجرایی زنان هماهنگی کنفرانس گفت: سند خیانت زنان در آمازون و جاهای دیگر که انجام سهم شیر از کلیسا کار تصویب ایمان از نسل به نسل و در عین حال لذت بردن از بدون به رسمیت شناختن رسمی و یا قدرت.

“شناخت زنان کار با diaconal هماهنگی خواهد بود اولین و اساسی ترین گام به سوی ایستادن اشتباه نهادی جنسیتی که hobbles کلیسای ما آن را به عنوان تلاش برای پاسخ به بحران اخلاقی در زمان ما” McElwee در بیانیه ای گفت.

کلیسای کاتولیک را حفظ روحانیت برای مردان, با این استدلال که مسیح و حواریون او مرد بودند. در حالی که شرقی مناسک شاخه کشیش ازدواج و کلیسای آنگلیکان و کشیش پروتستان تبدیل می شود ازدواج رومی مراسم کلیسا تا به حال یک سنت از تجرد روحانی پس از قرن 11th اعمال شده در بخش به دلایل مالی به اطمینان حاصل شود که کشیش دارایی تصویب به کلیسا نه به ورثه است.

در هفته منتهی به سند آزاد, سوال از مجرد روحانیت عناوین ساخته شده پس از انتشار یک کتاب به قلم بازنشسته پاپ بندیکت و محافظه کار رسمی واتیکان کاردینال رابرت سارا مجددا بر “ضرورت” از یک مجرد روحانیت.

بندیکت مشارکت در این کتاب برانگیخت از آن به نظر می رسد بازنشسته پاپ در تلاش بود تا از نفوذ این تفکر در حال حاضر با وجود وعده های خود را به باقی می ماند “از جهان” که او استعفا داد و هفت سال پیش.

سخنگوی واتیکان Matteo برونی اشاره کرد که فرانسیس به پایان رسید و این سند در ماه دسامبر قبل از این کتاب بیرون آمد ساخت روشن پاپ نیست تحت تأثیر بندیکت مداخله.

فرانسیس اجتناب در مجموع موضوع وقف به جای کل نیمه اول این سند به “بی عدالتی و جنایت” علیه آمازون مردم و محیط زیست آنها توسط دولت های محلی خارجی منافع شرکت های بزرگ و غیر قانونی استخراج معادن و استخراج صنایع.

“ما نمی توانیم اجازه می دهد جهانی شدن برای تبدیل شدن به یک نسخه جدید از استعمار” او نوشت.

او گفت: کلیسا در آمازون باید عدالت اجتماعی در خط مقدم آن معنویت و گفت وزارت است که با تمرکز بیش از حد بر نظم و انضباط و قوانین را دور هنگامی که در واقع آنها نیاز به “درک و آسایش و پذیرش است.”

کشاکش وبلاگ Rorate Caeli است که بسیار مهم از فرانسیس گفت که با بستن درب به ازدواج روحانیت و زن deacons سند بود “ممکن است بهترین سند ما می تواند برای امید در زمان امامت و در عصر فعلی.”

کلر دیکسون, آمریکای لاتین, ارشد, برای, انگلیسی, کاتولیک کمک آژانس CAFOD متمرکز در محیطی خوب آن را ممکن است انجام دهد در بحث جهانی در مورد چگونه برای مبارزه با تغییر آب و هوا.

“اما فرانسیس نیز درخواست ما را به گوش دادن به خرد مردم از آمازون اصرار دارد که ما یاد بگیرند که از این راه زندگی می کنند با محیط زیست و نه در رقابت با آن را,” او گفت:.

فرانسیس به نام برای کلیسا به ترکیب سنتهای بومی و فرهنگ به آن وزارت از جمله رقص و آواز اسطوره و جشنواره ها و خواست صبر و شکیبایی در هنگام مواجه با ظاهرا شیوه های بت پرست و نمادها.

این یک مرجع به جنجال که مربوط به شورای کلیسایی بر ظاهر در واتیکان از مجسمه های چوبی از یک زن باردار که منتقدان گفته بودند بت پرست بت. در یک نقطه و یک محافظه کار فعال به سرقت مجسمه ها از واتیکان-منطقه کلیسا و پرتاب آنها را در رودخانه Tiber در یک ضبط شیرین کاری که گالوانیزه سنتی مخالفت با فرانسیس و کلیسایی خود را.

نیکول WINFIELD . آسوشیتد پرس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>