پورت از آخرین تماس

“شب زنده داری: هنگ کنگ در آستانه”
خرید در بازار Truthdig

برای چند دهه, هنگ کنگ — جهان وطنی در اختیار داشتن یک اقتصاد آزاد و استراتژیک واقع خدمت به چین چهره به غرب است. این جای تعجب نیست که پس از تحویل آن به چین در سال 1997 بسیاری بر این باور بودند که این شهر را به وضعیت منحصر به فرد را قادر می سازد هنگ Kongers به ادامه بهره گیری از, برای 50 سال آینده آزادی ها و حقوق در دسترس نیست در سرزمین اصلی تحت عنوان “یک کشور دو سیستم” چارچوب است. علاوه بر این وجود دارد که انتظار گسترده است که این حقوق خواهد بود گسترش یافت و در زمان مقتضی و هنگ Kongers در نهایت می تواند بر اساس حق انتخاب خود را رئیس اجرایی و دیگر حقوق دموکراتیک جامعه مدنی قبل از هنگ کنگ ویژه وضعیت منقضی می شود در 2047.

به جای دو دهه گذشته را احساس انقباض — محکم کردن کنترل از پکن بیش از خاک که منجر به تظاهرات متعدد بیش از ترس که چین reneging در وعده خود برای اعطای این مستعمره سابق بریتانیا به درجه بالایی از استقلال وعده داده شده در آن قانون اساسی و یا مینی اساسی است.

های اخیر موجی از تظاهرات آغاز شد و در ماه ژوئن سال 2019 است و ادامه دارد تقریبا همیشه پس از صرفه جویی برای یک دوره کوتاه زمانی که خیابان های خالی با توجه به افزایش coronavirus بحران در ژانویه. فوری کاتالیست پیشنهاد ضد استرداد قانون است که اجازه می دهد چین سعی کنید کیفری متهمان در سرزمین اصلی است. اما این اعتراضات نیز ایدئولوژیک وارثان بسیاری از دموکراسی حرکات که قبل از آنها در این سرزمین است. آنها متفاوت است اما هر دو در مقیاس (بیش از یک چهارم از شهر 7.4 میلیون نفر نشان داده شده در ژوئن 16, ساخت آن را بزرگترین تظاهرات در هنگ کنگ تاریخ) و در درجه ای از ناآرامی و خشونت است که roiling شهرستان برای ماه.

اهمیت این لحظه های پر سر و صدا در هنگ کنگ تاریخچه موضوع شب زنده داری: هنگ کنگ در آستانه توسط جفری Wasserstrom یک استاد چینی مدرن تاریخ در دانشگاه کالیفرنیا ایروین یک متخصص در تظاهرات دانشجویی و دیرین ناظر از هنگ کنگ. در این باریک حجم غنی در این نوع حکایات و مشاهدات شخصی که قرض دادن آن احساس یک گزارش از زمین Wasserstrom ما به ارمغان می آورد به جهان از هنگ کنگ در حالی که فعالان توضیح زمان و بافت تاریخی و زمینه ای را ایجاد کند. آن است که هیچ شاهکار آسان برای انتقال یک حس برای منتشر ماهیت جنبش اما او موفق است. و او توضیح می دهد راه هایی که تفاوت ها به طور فزاینده ای مات بین خاک و سرزمین اصلی مات می بیند افزایش در هر سفر او به خاک است.

“حماسه دیوید و جالوت مبارزه در حال حاضر در جریان است در هنگ کنگ” او می نویسد: “می توان در بخشی به عنوان ریشه در تقابل با دیدگاه معنا و اهمیت مرزها و چه اتفاقی می افتد به آنها محو یا ناپدید می شوند.” برخی از ساکنان خوش آمدید این تاری پیدا کردن آن اجتناب ناپذیر عملی یا راحت است; دیگران مخالفت با آن ترس از دست دادن پر جنب و جوش جامعه مدنی و استقلال از پکن است که هنگ کنگ پس متمایز است.

این شهر در خدمت, در میان چیزهای دیگر به عنوان بارومتر — منادی میزان سیاسی بودن و یا فقدان آن است که ممکن است دیده می شود در سرزمین اصلی. آن را در خدمت به عنوان یک آزمون مورد برای یک کشور و دو نظام چارچوب طولانی در نظر گرفته شده توسط پکن به عنوان یک مدل برای آوردن تایوان بریزید. اما این منحصر به فرد بار. چه چیزی باعث این لحظه مشخص نیست فقط ترس است که پکن به طور فزاینده ای بی پروایی نشان دادن در اعمال کنترل بر قلمرو اما این اعتراضات در حال رهبری یک نسل جوان از مردم زندگی در یک منحصر به فرد حاضر در هنگ کنگ ، این نسل که هیچ حافظه از تیان آن من این نوع از حافظه که ممکن است خلق و خوی خود شور در چهره پلیس تجاوز. این افراد هرگز تجربه آنچه در آن احساس می کند مانند “شهروندان درجه دوم در بریتانیا مستعمره” و نه آنها مربوط به کسانی که از یک نسل قدیمی تر که احساس وفاداری نسبت به چین از داشتن سود از آن اقتصادی افزایش یابد. وفاداری خود را به کنگ Hong خود را.

این افراد جوان هستند که Wasserstrom به ما می گوید, دیدن آینده خود را به عنوان ترسناک که در صورت عدم اطمینان اقتصادی در یکی از مهمترین نابرابر شهرستانها در جهان که در حال ورشکستگی در یک افسردگی پس از آنچه احساس شکست از گذشته عمده دموکراسی در سال 2014. این آخرین اعتراضات به آنها داده دلیل جدید به خود را اختصاص به یک علت بزرگتر از خودشان است.

اما این هم یک نسل تحمل ضربه روانی عشق به میهن است که خرس یک زمان. در یکی از تلخ بخش از کتاب Wasserstrom مصاحبه تعدادی از هنگ Kongers می پرسد و آنها را به نام یک فیلم یا کتاب است که آنها باور دارند که بهترین قطاری از وضعیت فعلی هنگ کنگ.

Hana Meihan دیویس 21 ساله دانش آموز است که انتخاب گرسنگی سری طول می کشد توجه داشته باشید از “همه یا هیچ احساس ناامیدی” در شخصیت های که احساس می کنید که یک “راه زندگی آنها ارزشمند ناپدید شد.” Dystopian حق رای دادن است که الهام بخش یادآوری از آنچه است که شامل در “دادن تمام خود را برای یک علت از دست رفته.” (یکی از محوری گریه می کند در طول تابستان گذشته تظاهرات یک نقل قول مستقیم از بازی گرسنگی: “اگر ما رایت, رایت با ما.”)

دیدی کیرستن Tatlow یک خبرنگار متولد و بزرگ شده در هنگ کنگ را انتخاب فیلم In the Mood for Love , وونگ کار وای چرا که “آن تداعی حس رویاهای است که نمی تواند تحقق یابد.” Wasserstrom توضیح می دهد که “او با اشاره به این احساس به عنوان یک نوستالژی برای آینده’ اشتیاق برای غیر ممکن است.” آن دقیقا این است که “احساس چیزی تقریبا در درک اما پس از آن برای همیشه از رسیدن به” — که به نظر می رسد روانی معضل نسل معترض امروز.

Wasserstrom می پرسد: “آیا چین تا کنون واقعا نگه داشتن آن وعده اجرای واقعی دموکراسی در هنگ کنگ؟” او می نویسد و در هر صورت این سوال کنه. بلکه این است که آیا این مقاومت می تواند آهسته یا متوقف کردن “فرسایش” معشوق موسسات و امید و آرزو است که هنگ کنگ آنچه در آن است به خود مردم است. یکی ممکن است بپرسید اگر چه این همیشه باید ماندگار سوال در همه. انگلیسی ها تا به حال از یک قرن به پیشنهاد اجازه دهید به تنهایی موسسه اصلاحات سیاسی در هنگ کنگ و در عین حال منتظر ماند تا آنها در آستانه تحویل. چه شد انگیزه در پیشنهاد آنها را در لحظه خروج ؟ می تواند احتمالا از آن بود که چین در قلاب برای اصلاحات آن را هرگز به صراحت وعده داده شده به ارائه ؟ زمانی که Wasserstrom می نویسد که “آن را دشوار است به غلو چگونه عجیب و غریب و مبهم قانون اساسی هنگ کنگ است” یکی از آرزوهای وجود داشته است فضا برای کاملتر توضیح شرایط اطراف این پیش نویس از این نیز به عنوان توافق مشترک بین بریتانیا و چین است که از آن مشتق شده است. این است که در واقع مبهم و ابهام ساخته شده را به زبان خود توضیح می دهد که مبهم درک و مفروضات در مورد چین نیت آن به تفسیر باز است. هیچ روشن بیان در مورد آنچه اجازه داده می شود, چه خواهد بود خارج از محدوده وجود دارد تنها یک مبهم مبهم مجموعه ای از تعهدات.

با این وجود جنبش “قرار داده پکن در اطلاع” می نویسد: Wasserstrom “را به نشان می دهد که اگر هنگ کنگ استقلال است و پژمردگی بنابراین بیش از حد بزرگ آزمایش” یک کشور و دو سیستم.'” اما ممکن است که حفظ نما است نه یک اولویت بالا برای چین ندارد. هنگ کنگ منحصر به فرد — قابل توجه در سال 1997 — دارای مشکلاتی روبرو شد و رقیق. ظهور چین هنوز رخ داده است در زمان تحویل; شهرستانها چینی در سرزمین اصلی بودند و هنوز هم در کشورهای در حال توسعه. امروز وجود دارد بسیاری از کسب و کار مانند دیناموهای هنگ کنگ: شنژن و شانگهای و گوانگجو. آنها به خوبی ممکن است کاهش اهمیت هنگ کنگ پکن.

چه اتفاقی می افتد زمانی که سیاسی قوس از قلمرو خارج از سنکرون با آرمان های مردم خود را هنگامی که یک قلمرو از دست دادن یکی از بستگان خود اهمیت در همان زمان که جمعیت آن در حال گریه کردن برای بیشتر ؟ وجود دارد و در صورت لمس قطع ارتباط بین فعالان’ جاه طلبی های سیاسی و اقتصادی قوس کنگ Hong خود را. این مردم که آگاهی از خود و امید خود را برای شهرستان خود را به نظر می رسد رسیدن به یک قله فقط زمانی که دلار هنگ کنگ خود را پایانی اهمیت است.

یک دوست که می آموزد در یک دانشگاه در هنگ کنگ اخیرا به من یادآوری از آنچه که هر نویسنده در نوشتن یک داستان می داند: داستان بر خلاف در زندگی واقعی و در پایان مشخص می کند که کدام اقدامات شخصیت او را. تغییر و همه چیز در این داستان باید تغییر نیز هست. اما این یک زندگی واقعی به عنوان مثال که در آن شخصیت های اصلی در حال زندگی در یک روایت که در آن پایان — 2047 — در حال حاضر شناخته شده است.

Wasserstrom قدرت نهفته است که چگونه او قرار می دهد و یک چهره انسانی بر معترضان و باعث می شود heartbreakingly روشن خود معضل است. یکی سمت چپ احساس دلسوزی برای یک نسل است که احساس می کند محکوم است که بیدار شدن از خواب به آن هویت تنها به آن فروکش قبل از چشمان خود را بسیار در لحظه بیداری خود را.

این مقاله در ابتدا به نظر می رسد در لس آنجلس نقد و بررسی کتاب.

کریستین گروس-لوح است که نویسنده از پدر و مادر بدون مرز و همکاری نویسنده از مسیر: آنچه فیلسوفان چینی می تواند به ما در مورد زندگی خوب.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>