اعتراضات و جشن های علامت گذاری روز زن با وجود تهدیدات

نیویورک — از خیابان های مانیل به میدان سانتیاگو, شیلی, مردم در سراسر جهان مشخص شده روز بین المللی زنان روز یکشنبه با تماس برای پایان دادن به استثمار و افزایش برابری.

اما تنش خدشه دار برخی از جشن ها با پلیس گزارش با استفاده از گاز اشک آور برای متفرق کردن تظاهرات هزاران نفر از زنان در ترکیه و نیروهای امنیتی در دستگیری تظاهر کنندگان در یک تظاهرات در قرقیزستان.

“در بسیاری از راه های مختلف و یا فرم زنان هستند که مورد بهره برداری قرار گرفته و با استفاده از” Arlene Brosas نماینده یک فیلیپینی, گروه حمایت گفت: در طول یک رالی به خود جلب کرد که صدها نفر به منطقه ای در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری. معترضان خواستار پرداخت بالاتر و امنیت شغلی و خواستار آن شدند که رئیس جمهور رودریگو Duterte احترام به حقوق زنان.

پلیس ضد شورش ترکیه با گاز اشکآور برای پراکنده کردن هزاران نفر از تظاهر کنندگان که در سرپیچی از ممنوعیت دولت سعی مارس در امتداد اصلی استانبول عابر پیاده در خیابان به مناسبت روز جهانی زن گزارش های رسانه ها گفت.

مقامات ترکیه اعلام Istiklal خیابان اصلی استانبول میدان تقسیم خارج از محدوده و گفت: برنامه ریزی شده در مارس پایین خیابان بود و غیر مجاز. هزاران نفر از تظاهر کنندگان که اکثر آنها زنان و جمع آوری نزدیک Istiklal بدون در نظر گرفتن و تلاش برای شکستن از طریق پلیس موانع برای رسیدن به آن با توجه به مخالفت Cumhuriyet روزنامه ها و دیگر رسانه ها.

مستقل T24 وب سایت خبری گفت: پلیس نیز اخراج شاهد جمعیت را پراکنده کنند.

چند تن از تظاهر کنندگان بازداشت شدند, با توجه به Cumhuriyet.

مقامات ترکیه را محدود کرده اند تظاهرات در این کشور در سال های اخیر با استناد به امنیت. پلیس تا به حال راه اندازی سنگر در تمام خیابان های منتهی به Istiklal و بسته کردن نزدیکترین مترو متوقف شود.

در پاکستان, اما, زنان موفق به تجمع در شهرستانها در سراسر کشور با وجود دادخواست در دادگاه به دنبال متوقف کردن آنها را. مخالفان هم زده شد با اختلاف بیش از یک شعار استفاده می شود در سال گذشته مارس: “بدن من است انتخاب من است.”

برخی از محافظه کار گروه تهدید کرده بود برای جلوگیری از این سال راه پیمایی توسط نیروی. اما مقامات پاکستانی متعهد به اعتراض راهپیمایان. تظاهرات قابل توجه در یک محافظه کار کشور که در آن زنان اغلب احساس نمی امن در اماکن عمومی به دلیل باز کردن آزار و اذیت. اصلی اسلامی, حزب سیاسی, Jamaat-e-Islami, سازمان خود را در تظاهرات به مقابله مارس.

یکی از بزرگترین تظاهرات در شیلی رخ داده است که در آن جمعیت هزاران نفر آب گرفتگی خیابان های پایتخت با, رقص و موسیقی و عصبانی تقاضا برای برابری جنسیتی و پایان دادن به خشونت علیه زنان است.

“آنها ما را بکشند آنها تجاوز به عنف آمریکا و هیچ کس چیزی” برخی شعار می دادند.

پلیس ملی برآورد 125,000 در پایتخت و نزدیک به 35000 نفر در دیگر شهرهای اما سازمان دهندگان گفت: این جمعیت به مراتب بزرگتر است. پراکنده درگیری آغاز شد و در نقاط زمانی که تظاهرکنندگان با پرتاب سنگ در پلیس که در پاسخ با توپ آب.

بسیاری از معترضان خواستار آن شدند که قانون اساسی پیشنهادی تقویت حقوق زنان و هزاران تن روسری سبز در حمایت از فعالان در همسایه آرژانتین است که با توجه به پیشنهاد قانونی انتخابی سقط جنین.

دهها هزار نفر از زنان نیز در راهپیمایی پاریس inveighing در برابر “ویروس از مردسالاری.”

“مصونیت از مجازات به اندازه کافی!” شعار برخی از فعالان که متمرکز در فرانسه غیر منتظره ای بالا از سایر زنان کشته شده توسط شوهران خود. سال گذشته یک زن کشته شد و هر دو یا سه روز یک زمان و یا شریک زندگی سابق و دولت در حال افزایش است تلاش برای سرکوب خشونت خانگی.

“آنها باید ارائه منابع برای پناهگاه برای زنان قربانی خشونت واقعی منابع و منابع انسانی و همچنین برنامه های پیشگیری از خشونت مردان” اتحادیه فعال جولیا Parbotin گفت.

هزاران نفر از زنان نیز راهپیمایی در مادرید و دیگر شهرستانها اسپانیایی با وجود نگرانی از گسترش این کروناویروس جدید.

یک بنر خواندن, “با حقوق و بدون موانع. فمینیست بدون مرز” در اسپانیایی انجام شد در مقابل مارس در پایتخت.

اسپانیایی مقامات بهداشت گفت: قرار نیست هر گونه محدودیت در مارس اما توصیه می شود که هر کسی با علائم مشابه به کسانی که از coronavirus در خانه بمانند.

در یک مدرسه در شرق لندن در ضمن دوشس Sussex, Meghan Markle, پیوست دانش آموزان در گوش دادن به سخنرانی در مورد زنان و فعالان کارگری و خواست هر دو دختران و پسران به احترام مشارکت زنان هر روز از سال.

“برای مردان جوان … شما مادران, خواهران, دختر, دوستان در زندگی شما — محافظت از آنها. مطمئن شوید که آنها احساس ارزش و امن” او گفت: دانش آموزان است.

اما ایمنی در تامین کوتاه مدت در برخی از وقایع به مناسبت روز است.

انفجار مواد منفجره باعث ترس و وحشت در یک مراسم در بمندا یک انگلیسی زبان شهر در شمال غربی کامرون است. سوء ظن با تمرکز بر تجزیه طلبان که عهد کرده بود به اخلال در حوادث. هیچ یک از کشته و یا زخمی شدند.

پلیس در Bishek شهر پایتخت قرقیزستان بازداشت حدود 60 نفر بعد از یک گروه از مردان ناشناس را شکست تا چه مقامات به نام غیر مجاز رالی.

تظاهرکنندگان جمع شده بودند در این شهر میدان اصلی برای ابراز حمایت خود از زنان و حقوق کودکان. اما مرد ناشناس barged به جمع آوری. پلیس گفت: مردم از هر دو طرف بازداشت شدند اما گزارش های خبری گفت: آنها در درجه اول زنان است. آنها منتشر شد و چند ساعت بعد پس از حدود 10 شده بود به اتهام مقاومت در برابر پلیس Akipress گزارش خبرگزاری به نقل از یک وکیل.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>