ارائه جامعه رستوران شما را دعوت به آمدن به عنوان شما را به عنوان شما می توانید’

پس از سالها کار در رستوران ها و داوطلبانه در آشپزخانه سوپ و پناهگاه ارائه بنیانگذار و مدیر اجرایی آنا Wienke رویای ایجاد یک فضای است که می تواند ریشه در جامعه که در آن هر کسی می تواند در, نشستن به یک وعده غذایی خانه پخته شده و چت با فردی جدید همه بدون مانع از قیمت.

“من نمی تواند شخص اول به این فکر می کنم,” Wienke به خاطر فکر کردن. بنابراین او تحقیق و مشابه را پیدا کافه ها و رستوران ها در سراسر کشور—مهمترین نیوجرسی JBJ روح آشپزخانه یک رستوران جامعه اجرا شده توسط Jon Bon Jovi روح بنیاد (واصل دور تحت: یکی دیگر از دلایل به عشق Bon Jovi). پس از صحبت با JBJ کارکنان Wienke توسعه ایده خود را بیشتر. رستوران او پیش بینی نمی خواهد فقط یک مدل پرداخت آن خواهد بود “طراحی شده عمدا به تشویق [جامعه]: مجموعه ای از وعده های غذا اجتماعی, جداول, خانواده, سبک, سرویس, همه غذا خوردن این همان چیز است.”

ناهار خوری در ارائه احساس رفتن به خانه بزرگ از یک دوست عزیز که واقعا خوب در پخت و پز—دعوت کرده است و بیش از هر کس دیگری می دانند. آنها ممکن است مردم شما را ملاقات کردم اما بعد از یک ساعت در اطراف میز عبور صفحات و خدمت کاسه عقب و جلو شنیده اید داستان های خود را و شاید در مورد آموخته های خود را ترجیح رستوران تایلندی و یا خود را بالا پنج پیتزا های مورد علاقه ، در زمانی که شما راه رفتن از درب شما احساس انرژی و تجدید مبارک به گسترش دایره خود را از اتصال.

آه و غذاهای ارائه خدمت خوشمزه هستند, بیش از حد. در اخیر روز شنبه صبحانه ما جمع به فضل مواد غذایی قرار داده شده قبل از ما. وجود یک روح سفید تخم مرغ سوفله نکردم با گوجه فرنگی انگور کاملا تکمیل شده توسط یک سالاد از سادگی لباس پوشیدن و سبزی. یک سبد مناقصه scones ساخته شده توسط یک داوطلب که با این نسخهها کار برای Rustica به دنبال آن است که زوج را به زیبایی با بهترین سیب من—عطر و رنگ و لعاب با دارچین. گرد کردن چیزهایی بودند صبحانه پوتین ساخته شده از سیب زمینی ترد و قشنگ سس کدو ماکارونی carbonara یک جو و حبوبات و نوار و یک بشقاب رنگارنگ, ترشیجات, ترشی.

ترشی و شور و carbonara در حال شواهد ارائه کار به منظور کاهش ضایعات غذایی در هر زمان ممکن است: چه چیزی برای انجام با هجوم تولید ؟ ترشی آن است. چه چیزی برای انجام با یک ظرف ورق از کدو ماکارونی مانده از شب گذشته شام ؟ یک صبحانه carbonara.

حدود 90 درصد از تامین مواد تشکیل دهنده آمده از سازمان های همکار مانند Rustica, Sysco, Wildflyer قهوه, شهرهای دوقلو Co-op شرکای محلی و مزارع. “هر روز متفاوت است می گوید:” Wienke. داوطلب سرآشپزها می رسند چند ساعت قبل از وعده های غذا به دیدن آنچه در آمده و آنچه را که آنها می توانید طبخ از آن است. این به این معنی هیچ دو بازدیدکننده داشته است به ارائه هستند—به جز شاید برای کسانی که ترشی و سیب—و گاهی اوقات آنها ممکن است چیزهای کوچک شما می خواهم انتظار از رستوران ها مانند گفتن قهوه بدون کافئین و یا چای.

Lucy Hawthorne

لوسی Hawthorne

هر چند من احساس می کنم پشتیبانی شده توسط خود من قوی جامعه آن را احساس مغذی برای دیدار با افراد جدید در اطراف یک جدول. یک مرد گفت که او بازدیدکننده داشته است ارائه هر شنبه هنگامی که او رفت و آمد نیست. یک پدر و دختر زندگی می کنند که در چند بلوک دورتر نیز راه می رفت برای اولین دیدار خود را پس از دیدن ساخت و ساز در اطراف این فضا بیش از سال گذشته است. هنوز هم یکی دیگر از زن و شوهر منتقل شده بود به شهرهای دوقلو در ماه اوت به مطالعه ناامنی غذایی در دانشگاه مینه سوتا است. در طول دوره از غذا, گفتگو حول غذا اغلب به اشتراک گذاری مکان های مورد علاقه به ناهار خوردن در شهرهای دوقلو.

ما بسیار ممتاز صحبت کنید. هر کس معنی و یا توانایی به بیرون رفتن برای خوردن چیزی Wienke در نظر گرفته که در حال توسعه ارائه شده است. برای او بیرون رفتن برای غذا خوردن است “که مردم در جهان با دیگران است و باید از این فرصت برای تعامل.” او می خواست ارائه به ارائه که فرصتی برای همه است.

رستوران ادبیات اشاره می کند که 40 درصد از مواد غذایی در آمریکا به هدر می رود در حالی که یک ششم مردم می رود گرسنه است. این رستوران کار می کند به عنوان یک نوع از شبکه ابتلا به برخی از مواد غذایی و به اشتراک گذاری آن را با کسانی که ممکن است گرسنه—جسمی یا عاطفی.

“هر کسی می تواند در مشکلات” Wienke توضیح می دهد. “هر کسی می تواند نیاز به بودن در کنار مردم است.”

شانس به شرکت همین حالا شروع و پایان با رستوران. فراتر از آن خانواده-وعده های غذایی سبک ارائه می دهد خود را در آشپزخانه به عنوان یک فضای تجاری برای جوانه زدن مواد غذایی کسب و کار. Wienke فراهم می کند هدایت و نظارت بر همه چیز را از کاهش ضایعات مواد غذایی به مرور نوار قرمز اداری. “من دوست دارم چیزی بیش از پرورش کسی اعتقاد خود را,” او می گوید. منطقه ناهار خوری به میزبانی سازمان های دیگر مانند Southside خدمات کاهش آسیب مینیاپولیس بحران مهد کودک و پروژه برای غرور در زندگی و همچنین به عنوان یک باشگاه کتاب. “ما فقط در ادامه به باز کردن به ایده ها و راه ما می تواند شریک و حمایت از دیگران که در حال تلاش برای انجام آنچه آنها می تواند در راه خود را برای ساختن جامعه بهتر” او می گوید.

به عنوان مهمان نوازی جهانی دستخوش برخی از تغییرات سریع Wienke می بیند ارائه به عنوان حمایت از این رشد و حرکت با اشاره به سازمان هایی که در حال نزدیک شدن به چیز متفاوت مانند تمام مربع های محلی و سازمان های غیر انتفاعی رستوران است که پشتیبانی که قبلا زندانی افراد است. نام ارائه آمد و پس از همه از فکر کردن در مورد هر شخصی ارائه—چیزی که آنها می تواند ارائه به جوامع خود. Wienke امیدوار است با ارائه قرار دهند و سازمان های خدمت خواهد کرد به عنوان مثال برای کسب و کار سنتی: “چگونه می تواند برای سود کسب و کار تبدیل شدن به اجتماعی آگاهانه و سعی کنید به استفاده از قدرت خود را برای خوب است ؟ چرا شما نمی توانید به نوبه خود سود و همچنین حمایت از جامعه در راه های متعدد به طوری که شما نه فقط در مورد پول است؟”

در این راستا ارائه میزبان ماهانه یکی “پایداری شام” که در آن یک آشپز مهمان از شهرهای دوقلو رستوران آماده یک وعده غذایی و میزبان گفتگو در مورد این بی پروا مفاهیم. ماه گذشته بود Pajarito را Tyge نلسون. مارس شام خواهد شد که توسط لینا Goh و جان Ng ذن جعبه Izakaya در حالی که مه را پیدا خواهد کرد تیم McKee از قلو Fishbar ظاهر در ارائه. شام به خدمت برای متحد کردن مردم برای یک وعده غذایی خاص در حالی که حمایت از پایداری ارائه خود را.

“آن نیز می شود مردم در فضای” Wienke یادداشت که مفید بوده پس یکی از چالش های اصلی بوده است و توضیح داد که دقیقا چه چیزی ارائه… است.

“به ما چه ؟ ما از مواد غذایی قفسه ما یک وعده غذایی برنامه ما و نه فانتزی آشپزخانه سوپ,” او توضیح می دهد. “این یک چیز متفاوت است. من تا به حال هیچ ایده چگونه به چالش کشیدن آن خواهد بود تا مردم به درک. تا زمانی که شما می آیند شما واقعا لازم نیست.”

ارائه چیزی است که از یک مفهوم غیر معمول به خصوص اگر شما استفاده می شود به رقص ناهار خوری: استقبال شود در درب منجر به یک جدول خصوصی تحویل یک منو که در آن شما را انتخاب کنید چه چیزی برای خوردن. رستوران هیچ یک از موارد فوق است. آن را-به-شما-می توانید مدل گسترش از کاربران به داوطلبان. کاربران ممکن است یک کمک مالی در درب زمانی که آنها وارد کنند اما هیچ یک solicits کسانی که کمک های مالی و کمی وجود دارد علامت در مورد آن. “حتی حضور خود را در جدول و تعامل با افراد دیگر است دادن” Wienke توضیح می دهد. که گفت: Wienke محاسبه شده است که اگر 12 نفر به 20 دلار در هر روز ارائه خواهد بود در جامد مالی را رعایت کرد. داوطلب وقت خود را با شاخص های مواد غذایی, راه اندازی اتاق ناهار خوری bussing, ظروف و—فضا اجازه—نشستن با مراجعان به چت.

Lucy Hawthorne

لوسی Hawthorne

با نگاه به آینده Wienke و ارائه به هیئت مدیره تصور دیگر رستوران—مکان آنها سراغ سنت پل شمالی مینیاپولیس و سورد/فیلیپس/Powderhorn و راه اندازی برداشت برنامه که جفت مربیان و mentees بر اساس بیان و مهارت نیاز دارد. در حال حاضر هر چند Wienke است که با تمرکز بر گرفتن افراد در درب به طور منظم ایجاد و گسترش این کلمه در مورد کار آنها در حال انجام است.

برای رسیدن به این هدف ارائه همچنان در خدمت شام سه شب در هفته و صبحانه هر روز صبح شنبه. آنها همچنین میزبانی جمع آوری کمک در مارس 16 در چوب ارز مرکز به مناسبت شش ماه در عملیات. فردریک برنت صاحب دلقک مفاهیم رستوران و تهیه عضو هیئت مدیره اختصاص داده است 1 درصد از فروش مارس از همه از رستوران خود را برای حمایت از ارائه.

در ارائه وجود دارد یک صندلی برای هر کس در جدول بدون در نظر گرفتن پس زمینه. “آن نگاه مانند مسئولیت اجتماعی یا اجتماعی آگاهانه ناهارخوری” Wienke می گوید.

به عنوان شما هستند. به عنوان شما می توانید. همه در تدارک خواهد بود خوشحال فقط برای دیدن شما.

اینجا را کلیک کنید برای مشاهده عکس نمایش به صورت اسلاید از ارائه

ارائه جامعه رستوران
2940 هریت Ave. S. مینیاپولیس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>