فرانسوا لگو، نخست وزیر کبک می گوید پلیس تحویل جریمه به هر کسی را که ماسک نمی پوشد، در صورت نیاز بر اساس دستورالعمل های بهداشت عمومی آغاز خواهد کرد.

جریمه ها در سراسر استان اعمال خواهد شد، اما لگو گفت مقامات مناطق طبقه بندی شده به عنوان “زرد” تحت سیستم هشدار جدید دولت با کد رنگی COVID-19 را هدف قرار خواهند داد.

لگو امروز صبح گفت: روندی وجود دارد که ما از اینجا خوشمون نمیاد. “ما نمی توانیم بپذیریم که چند فرد غیرمسئولانه کل جمعیت کبک را در معرض خطر قرار داده اند.”

اقدامات اجرای جدید روز شنبه به اجرا در می آید. مردم در صورتی جریمه خواهند شد که در فضاهای عمومی سرپوشیده ماسک نپوشند که دوری در آن ها امکان پذیر نیست.

در حالی که صاحبان کسب و کار در حال حاضر در صورتی با جریمه مواجه بودند که مقررات ماسک دولت را به درستی اجرا نمی کردند، افراد در صورت امتناع از پوشیدن یکی تا به حال با هیچ نتیجه ای مواجه نشدند.

لگو گفت دولت این مجازات های سخت گیرانه تر را به دلیل افزایش اخیر در موارد اجرا می کند.

این استان چندین روز متوالی شاهد میانگین متحرک هفت روزه بالای 20 مورد در میلیون بوده است، آستانه ای که دولت گفته است نمی خواهد عبوری را ببیند.

فدراسيون مستقل کسب و کار کانادا روز پنجشنبه در انتشاری گفت از جریمه های جديد استقبال می کند، چرا که به اين معناست که اونوس ديتر به طور کامل در مورد صاحبان کسب و کار نيست.

این فدراسیون گفت: برای صاحبان کسب و کار این یک تسکین است چرا که بهداشت عمومی در درجه اول کسب و کار همه است.

سطح هشدار یک منطقه بر سه معیار استوار است: وضعیت اپیدمیولوژیک، میزان انتقال و ظرفیت سیستم مراقبت های بهداشتی منطقه.

در حال حاضر چهار منطقه در ردیف زرد وجود دارد: شهر کبک، شهرستان های شرقی، Outaouais و Laval. مناطق دیگر این استان از جمله مونترال در پایین ترین رده قرار دارند.

دکتر ميلین دروین، مدیر بهداشت عمومی مونترال، روز چهارشنبه گفت شهر او به زودی می تواند با توجه به افزایش موارد در هفته های اخیر، از «سبز» به «زرد» نیز نقل مکان کند.

انتظار می رود جریمه ها بین ۴۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار باشد اما مبلغ دقیق تنها زمانی تأیید خواهد شد که معاون نخست وزیر ژنویو گیلبو جزئیات بیشتری در مورد جریمه ها در روزهای آینده ارائه دهد.

در حالی که در حال حاضر جریمه ها محدود به کسانی است که ماسک نمی پوشند، کریستیان دوبه، وزیر بهداشت گفت دولت به احتمال تحمیل جریمه به دلیل عدم پیروی از دیگر توصیه های بهداشت عمومی مانند دوری فیزیکی نگاه خواهد کرد.

دوبی می گوید: «ما به کاری که می توانیم انجام دهیم نگاه خواهیم کرد.» “مداخله در یک عصر خصوصی بسیار دشوارتر از آن است که برای مثال در یک نوار یا در یک رستوران دخالت کنیم.”

دروين روز چهارشنبه گفت انتقال در گردهمائی ها با خانواده و دوستان يکی از بزرگترين نگرانی های اوست.

دکتر سیسیل ترمبلی، میکروبیولوژیست و متخصص بیماری های عفونی در CHUM در مصاحبه ای گفت: «چیزی که ما در هفته های اخیر شاهد آن بودیم این است که منبع بسیاری از این موارد از احزاب کوچک یا افرادی می آید که به دستورالعمل های اساسی احترام نمی گذارند.»

او گفت که مقررات جدید منطقی است آن را به عنوان ممکن است به کسانی که در حال حاضر احترام به دستورالعمل های بهداشت عمومی فشار اضافی برای انجام این کار.

او می گوید: «ما باید افرادی را هدف قرار دهیم که به دستورالعمل ها احترام نمی گذارد زیرا کسانی را که به آنها احترام می گذارد در معرض خطر قرار می دهد.»

ایو فرانکوور، رئیس اخوان پلیس مونترال در مصاحبه ای با رادیو-کانادا گفت افسران از قضاوت خود استفاده خواهند کرد تا مشخص کنند که آیا کسی عمدا ً مقررات مربوط به ماسک ها را بی اعتنایی می کند یا اینکه به سادگی پوشیدن یکی را فراموش کرده اند.

فرانکوور می گوید: «صدور جریمه صدها دلار خوشایند نیست، اما متاسفانه فکر می کنم به جایی رسیدیم که باید مردم غیرمسئولانه را بفهمیم که اقدامات شان برای بقیه جامعه خطرناک است.»

امکان حبس

لگو روز پنجشنبه گفت انتظار تعطیلی دیگری در این استان را ندارد، حتی اگر اعداد موردی بدتر شود.

«ما مثل آنچه در بهار دیدیم به سمت حبس نمی رویم. بیایید در این مورد خیلی روشن باشیم.»

مناطق در سطح هشدار زرد، با این حال، ممکن است برخی از محدودیت در انواع فعالیت های فوق برنامه مجاز زمانی که آنها قرار است در تاریخ 14 سپتامبر از سر گرفته داشته باشد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de