فرمانده می گوید رنجر که از گروه های راست دور حمایت می کرد تا ظرف چند هفته از ذخایر رها شوند

سرباز ارشد این کشور به CBC News می گوید تا پاییز دیر خواهد شد قبل از اینکه ارتش بتواند روابط خود را با یک رنجر کانادایی که آشکارا از دو گروه راست دور حمایت می کرد و نخست وزیر را در رسانه های اجتماعی «حرامزاده خیانتکار» نامید، به طور کامل قطع کند.

ستوان وین ایر، فرمانده ارتش کانادا، گفت اریک میگلند باید پس از تلاش این سرویس به مدت یک سال برای آزادی او، به طور رسمی از خدمت خارج شود.

وی گفت ارتش قادر به پیگیری اقدام انضباطی خاصی علیه رسروریست نیست زیرا هم سخنان او در رسانه های اجتماعی و هم دخالت او با جنبش سه درصدی و سربازان اودین در زمان خودش صورت گرفت.

ایر می گوید: «یک ر سرویست در سرویس پاره وقت مشمول کد انضباط خدماتی نیست در حالی که در حال انجام وظیفه نیست.»

وی تصریح کرد: یک ر سرویست تنها مشمول کد انضباط خدماتی است در حالی که وظیفه را انجام می دهد. اما برای اینکه در این مورد بسیار روشن باشیم، انتظار داریم افراد ما چه تمام وقت باشند و چه پاره وقت، ارزش های سازمان ما را در آغوش بگیرند. و آن ارزش ها از طریق رفتار شان چه در وظیفه و چه خارج از وظیفه بیان می شوند.»

من می خواهم این افراد را که بی آبرو را به صفوف ما در اسرع وقت بیرون بیاورید. اونا اينجا جايي نداره . – ستوان- ژنرال- وین ایر

اما یک کارشناس حقوقی نظامی با ادعای ایر مبنی بر گره خورده بودن دست ارتش موضوع را مطرح می کند.

ممنوعیت علیه یک عضو نظامی انتقاد از دولت مدفون در دستورات اداری دفاع و در قانون وجود دارد — به طور خاص بخش 129 از قانون دفاع ملی — که می تواند اساس اتهامات تحت شرایط خاص را تشکیل می دهند ، گفت : ستوان بازنشسته – سرهنگ روری فاولر.

صرف نظر از اینکه آیا یک سرباز در حال انجام وظیفه است و یا پرداخت می شود، وجود دارد “انواع شرایط که در آن نظم و انضباط کد خدمات را به یکی از اعضای نیروی ذخیره اعمال می شود” تا زمانی که ارتش می تواند ثابت کند که صلاحیت دارد، گفت: فاولر، که به عنوان یک وکیل نظامی قبل از حرکت به عمل خصوصی خدمت کرده است.

عکس فیس بوک از اریک Myggland در اوت 24, 2019 با پوشیدن یک وصله سه درصد. (فیس بوک / CBC اخبار)

وی گفت: خطابه های ضد دولتی را می توان پیش قضاوتی برای نظم و انضباط خوب در صفوف تلقی کرد.

ارتش تحقیقات خلاصه ای را پس از آن آغاز کرد که یک تحقیق CBC News گزارش داد که شاخه ضد اطلاعات نظامی کانادا با میگلند در مورد وابستگی هایش مصاحبه کرده اما به او اجازه ادامه خدمت داده است.

Myggland طرفدار آنلاین پرکار از ایدئولوژی سه درصد — در اصل یک جنبش مبتنی بر ایالات متحده ساخته شده در اطراف حقوق مالکیت اسلحه و آموزش بقا بود. این گروه ادعا می کند که نژادپرستانه نیست یا با سازمان های سفیدپوست در ارتباط است.

در همين حال سربازان اودين يک گروه ضد مهاجر و سفيدپوست است که پنج سال پيش در فنلاند تاسيد شد. از آن زمان به اروپا و آمریکای شمالی گسترش یافته است. اولین فصل کانادایی آن در گیملی، مانیتوبا تأسیس شد؛ پس از واکنش اولیه، گروه تلاش کرده است تا خود را به عنوان یک سازمان جامعه دوباره نام تجاری کند.

گروه رنجر در حال بررسی

CBC News بارها به میگلند رسیده اما پاسخی دریافت کرده است.

ایر گفت: فعالیت افسران ضد اطلاعات – که وظایف آنها شامل نظارت بر تهدیدات داخلی برای نیروهای مسلح است – در محدوده ارتش نیست. وی افزود اگر کاوشگر ارتش خلاف کاری یا فعالیت مجرمانه را کشف کند، پرونده بلافاصله به پلیس نظامی تحویل داده خواهد شد.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de