Reality bites. دیدار سی و شش کافه دنیای فانتزی از سوفله ماکارونی?

اینکه یک فرد بزرگسال در سن COVID-19 به معنای انجام همه از بالا, از آنجا که ما همواره یکدیگر پاسداران در راه است که هیچ مرزهای نامرئی می باشد.

که گفت: (نه به سال 1994 وینونا رایدر در همه) واقعیت های نیمه گزش در حال حاضر. درخواست تجدید نظر از رگرسیون (و یا خروج از مقام يا) به کمی فانتزی و فرار از واقعیات است که همیشه جذاب و دلیل خوب است. مسئولانه تصرف لکه های نور نیز مهم است در طول زندگی, حتی اگر آن را به همان اندازه دشوار است به عنوان بالا.

و این است که چرا ما امروز در اینجا جمع آوری کرده ایم: ما می خواهیم به صحبت شما در مورد ماکارونی.

به عنوان (بیشتر) عملکرد بزرگسالان ما فقط صحبت کردن در هر پن کیک. ما هرگز به شما ارسال به IHOP $4.99 همه شما می توانید خوردن معامله/کلاهبرداری است که رفتار ما مانند ما نمی دانیم که این صبحانه مواد غذایی عجیب و غریب توانایی باز و پر کردن معده خود را به سرعت مهم نیست که چقدر شما را خورده ام. “ده دقیقه در شما کامل: کلوچه داستان است.”

بلکه ما پیشنهاد شامل مراجعه به حاکم ملکه Flapjacks در طول این زمان از فیزیکی و معنوی در خطر است. او پادشاهی اشغال یک جیب کوچک از frippery و لذت در Grand Avenue, در, St. Paul به نام سی و شش کافه. شهرت خود را وجود دارد به همان اندازه برای خدمت به چه اعتقاد بر این است سوتا تنها سوفله ماکارونی (با نام مستعار خوراکی ابرها) به عنوان اثیری خود محیط است که حمل و نقل مهمانان به یک حالت آرام تر. به این دلایل ما می توانیم فکر می کنم بهتر از هیچ فرصتی برای بازدید از سی و شش کافه از اینجا و اکنون.

زمان در کافه حرکت در سرعت به طور مستقیم در مقابل به اخبار 24 ساعته چرخه. رنگین کمان تصویب بیش از جدول خود را به علامت گذشت زمان است. این است که نمی فاحش مبالغه; روی پانل کافه ویندوز جایگزین شد با یک ماده که refracts نور مانند یک منشور. وجود واقعی مهاجرت رنگین کمان در سراسر کافه.

Macy Lee DIY'd the shop's oft-photographed floral elements by hand, using silk flowers from craft stores across the metro.

میسی لی DIY می خواهم مغازه را بارها عکس گل توسط عناصر تجزيه و گل ابریشم از فروشگاه های صنایع دستی در سراسر مترو. آلما گوزمان

با توجه به این فضای شناور رقابت برای جداول می تواند سفت به عنوان یک مورد ضرب و شتم سفیده تخم مرغ به خصوص در تعطیلات آخر هفته. هنگامی که سی و شش برای اولین بار باز مشتریان شناخته شده بودند به صبر کنید تا دو ساعت برای کافه امضا پنکیک. (آنها به سادگی 15 دقیقه حداقل به یکبار و جدید آشپزخانه کوچک رو مشغول است ؟ هست.) جز بر خلاف بسیاری از رستوران ها این تمدید منتظر نمی دفن محل.

بسیار تعجب از میسی لی سی و شش کافه صاحب کاربران در حال قرار دادن محتوای خود را به روز نگه دارید به نفع موجود در فضا او ساخته شده است. مورد در نقطه: زمانی که این کافه برای اولین بار در ماه نوامبر افتتاح شد, Lee خریداری رزرو غذای آماده فنجان قهوه او پیش بینی ممکن است آخرین سه هفته. به عنوان از مطبوعات زمان او هنوز به اجرا.

“مردم در آینده و به دلیل فضای دکور و کافه مردم به سختی و مصرف نوشیدنی های خود را به,” او می گوید: یک اشاره از کفر در صدای او است. “همه ناهار خوری در آنها در حال تجربه این آنها در حال گرفتن عکس آنها در حال حلق آویز کردن است.”

آره سوفله ماکارونی و زمان انتظار برای دریافت آنها کوتاه تر از آنها یک بار بود حتی اگر این کافه هنوز هم بسته بندی شده هر آخر هفته و در طول اوج کلوچه ساعت (PPH). اما همچنین: بسیاری از مردم نه در عجله به عجله بازگشت به واقعیت از مهلت سی و شش فراهم می کند.

فوق العاده, Lee افتتاح کافه با تجربه در دنیای قهوه, پخت, طراحی داخلی و یا آشنائی اثرگذارندهها رسانه های اجتماعی. او می خواهم به یک حرفه ای در قانون کار و تجاری املاک و مستغلات تا چندی پیش. لی چشم انداز آغاز به سادگی به اندازه کافی: متحد کردن مردم از تمام طبقات جامعه از طریق قهوه و یک جو راحت. سوفله ماکارونی (و کافه جای خواب مورد, تایلندی, عسل, نان تست) تقریبا یک چاره اندیشی موقت اضافه شده به او قهوه خانه یک مزیت رقابتی است.

Though coffee was central to Lee's concept for bringing people together, beauty touches everything at the cafe.

هر چند قهوه مرکزی بود برای لی مفهوم برای گرد هم آوردن مردم و لمس زیبایی همه چیز در کافه. آلما گوزمان

“من واقعا تا به حال بدون اعتماد به نفس و فکر نمی کنم این سوفله ماکارونی را خاموش راه که آنها می گوید:” لی. “هیچ دیگر کافه ها یا کافی شاپ ها عرضه آن تا شاید که می تواند چیزی است که ما را مجموعه جدا.”

قبل از سی و شش افتتاح شد, او می پخت از طریق شب افزایش سرعت او را دستور العمل کلوچه در ساعت 1 صبح و پاپ خانه در طول ناهار از او و نه پنج مخفیانه به شلاق تا یک quick batch. هیچ کس نمی دانست او مرده بود-مجموعه در معرفی مینه سوتا به devilishly دشوار به کارشناسی کارشناسی ارشد ظرف است که تا به حال جاروب هر دو سواحل’ مواد غذایی ،

“از همه صدها نفر از مردم که سعی کردم آن را تنها یک نفر در واقع می دانستم که آنچه که من در خدمت آنها” لی به یاد می آورد آشکار است که او می خواهم تغذیه او دسته تست مستقیم از یخچال. “من می دانستم که اگر مردم می تواند داشته باشد آن را گرم و آنها آن را دوست دارم اما اگر آنها آن را دوست داشت سرد آنها آن را دوست دارم حتی بیشتر به عنوان یک گرم خدمت.” کارآمد و زرنگ و دانا سرد کلوچه حرکت کمک Lee ایجاد اعتماد به نفس به عنوان او تماس گرفته شده در این دستور غذا را در حالی که نگه داشتن او طرح نهایی یک راز است. “هیچ کس می دانست که آنها سوفله ماکارونی و گفت: من هرگز یک کلمه…. مردم تا به حال هرگز قبل از آن هیچ معیار. من کمی عصبی است.”

همه که زمان فرار از کار به خمیر بریزید و خوراک دوستان به مبلغ یک درمان است که به معنای لذت نمی scarfed. قوی نزدیک به دو اینچ بالا هر کدام این eggy بالش آمده در تریو با تغییرات مانند موز پرورش و شیر تغلیظ شده شیرین و قلب-توت فرنگی آراسته کلاسیک گزینه است. آنها بهترین لذت می برد پس از یک خوب اهسته تکان دادن و ogle تنها غواصی در بی پروا پس از ارسال پیامک یک دوست در مورد آنها اواسط ماه سوم نیش می زنند.

سی و شش مردد برای مخالف امروز ده rigeur قهوه-فروشگاه پرنیان که متمایل به قهوه ای و طراحی صنعتی. وجود دارد بارها عکس گل صد تومانی دیوار—پر بسته بندی شده با صدها نفر از مصنوعی شکوفه—به علاوه یک آبشار گل لوستر. یک رژگونه غرفه اجرا می شود طول کافه با گل های صورتی و مخملی پرتاب بالش. لی می گوید: تبادل نظر و عمل گرایی منجر به طراحی یک فضا که او و دوست دختر خود را خواهد راحت احساس می کنید در. داده او را بخشید و حداکثر 20 روز به نوبه خود در اطراف کافه او به سادگی ساخته شده بیشتر از آنچه که در اختیار او.

The cafe's exterior doesn't betray a hint of what's hidden inside.

کافه خارجی خیانت نمی یک اشاره از آنچه پنهان در داخل. آلما گوزمان

“من تا به حال یک چشم انداز از تمایل آن به یک گل فضایی, اما من تا به حال هیچ ایده چگونه آن را از رفتن به نوبه خود از” لی می گوید: بازگویی کلاسیک کوچک-کسب و کار-صاحب داستان ساخت انجام و خنده در مورد آنچه در آن زمان برای ساخت چیزی است که می تواند به راحتی اشتباه برای یک حرفه ای از قطعه کار. “من به هر مایکل در شهر خریداری هر ابریشم, گل, گران ترین گل ابریشم به نقطه ای که من تا به حال سر و کله زدن با هر مدیر فروشگاه به می گویند, “هی, شما در حال گرفتن این رقیب کوپن’ به آنها را به حداکثر رساندن تخفیف.”

شما هرگز نمی یک از شرکت کنندگان در این جهان اما بازدید از سی و شش کافه superimposes یک نزدیک خود را در زمان. به عنوان منشوری رقص نور در پا و نوک انگشتان که در آن گل در همه طرف مبهم سفال-y کوه خاکستر و شن ذوب در محدودیت خارج شرکت احساس می کند بیشتر شبیه به یک انتخاب است.

این است که چرا من یک بار دیگر درخواست شما به خوردن این سوفله ماکارونی.

و برای جلوگیری از دست زدن به صورت خود را در حال حاضر. در حال حاضر به شستن دست های خود را.

سی و شش کافه
949 Grand Ave. St. Paul
651-493-0163

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>