گزارش: هدف مطرح شده پرداخت اما کاهش برنامه ها و مزایای

اما چندین کارکنان گفت: نگهبان که حتی اگر دستمزد خود را می رویم تا خود را پرداخت و مزایای به نظر می رسد کاهش. دلیلش این است که این افزایش اغلب همراه با کاهش برنامه.

“من هفته ای دوبار چک می کند و حتی پرداخت اجاره بها” ماساچوست کارگر مت فونل گفت. او گفت: نگهبان تمام وقت خود را بیش از 30 ساعت در هفته برنامه قطع شده بود به کمتر از 10 ساعت در هفته در آغاز سال است. او از دست دادن سلامت خود و بیمه “سایر مزایا” عنوان شد شرکت خود کارگران است.

“من بالاتر یو پی اس هنوز انتظار ما برای به دست آوردن همان مقدار کار انجام شده در کسری از زمان” او گفت:.

این یک آشنا شکایت. در سال گذشته کسب و کار خودی رفت و عمیق در این شرکت در سال 2018 “طرح نوسازی” که قرار بود به وصله پینه کردن چگونه فروشگاه در حال اجرا است. پس از صحبت با ده ها تن از کارگران و بررسی اسناد انتشار گزارش بخشی از این طرح بود و پوسته پوسته شدن پشت و یا حتی از بین بردن موقعیت خود را در فروشگاه’ backrooms.

هدف کارگر دهندگان فکر کردم آن ممکن است تلاش برای رقابت با آمازون بازار-خرد کن مدل کسب و کار, اما گفت که ساخت خود stockrooms به شلوغ ناامن “کابوس است.” در بالا از آن هیچ کمتر از 13 کارمندان فعلی و سابق گفت: کسب و کار خودی خود ساعت شده بود به شدت کاهش در سال گذشته مجبور کارکنان برای تکمیل حجم کار سنگین در یک مقدار کوتاه از زمان.

“من در شارژ از 32 راهرو توسط خودم و گریه کردم دو بار در اتاق برگشت چون من احساس من غرق شدن در کار” آریزونا کارمند گفت.

هدف از انتشار گفت که درست نیست و گفت که سرمایه گذاری بیش از همیشه به حقوق و دستمزد ، کاهش یافته است به ارائه شماره های خاص.

در ضمن روحیه نیست به دنبال بزرگ. هدف کارگران متحد کارمند وکالت (گروه هدف بدنام ضد اتحادیه) به تازگی خواسته 500 هدف کارگران در بیش از 380 فروشگاه و 44 کشورهای مختلف در مورد زندگی خود و کار خود را شرایط.

تنها 12.7 درصد از کارگران که در پاسخ گفت: آنها می تواند زنده ماندن در حقوق و دستمزد از هدف به تنهایی و 56 درصد گزارش شده تلاش برای پرداخت هزینه مواد غذایی در حالی که مشغول به کار وجود دارد. یکی دیگر از 12.8 درصد گفت: آنها بوده ام بی خانمان.

بیش از نیمی از پاسخ دهندگان گزارش دادند که مدیریت گفته است آنها را به بحث در مورد حقوق و دستمزد با دیگر کارگران است. نزدیک به 42 درصد گفت: آنها می شده است مواخذه برای صحبت کردن در مورد مسائل مربوط به محل کار در فروشگاه و یا در رسانه های اجتماعی.

تنها 16 درصد احساس انتظارات از مدیریت شد “واقع بینانه و قابل دسترسی” در مقایسه با 72 درصد است که احساس آنها نیست.

هدف نمی پاسخ به درخواست مصاحبه اما این شرکت یک بار دیگر آن را انکار کرد مطالبات کارگران در بیانیه ای به نگهبان.

“هر سال ما بررسی صدها نفر از هزاران نفر از اعضای تیم و به طور مداوم شنیدن از تیم ما است که آنها راضی به پرداخت مزایا و تجارب آنها را از هدف” خواندن این شرکت در بیانیه ای. آن اضافه شده است که هدف یک “تعهد” به “صنعت پیشرو, دستمزد برنامه ریزی شیوه های که تعادل اعضای تیم ما در دسترس بودن با نیازهای کسب و کار و تعهد کارکنان است که به خوبی بالاتر از صنعت به طور متوسط.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>