آخرین:

مقام ارشد پزشکی این کشور روز سه شنبه گفت کانادا در حالی که مدارس سراسر کشور شروع به بازگشایی می کنند، شاهد افزایش نگران کننده تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا است.

دکتر ترزا تام، مدیر ارشد بهداشت عمومی گفت به طور متوسط روزانه ۵۴۵ مورد جدید در طول هفته گذشته گزارش شده است که از حدود ۳۰۰ مورد در ماه ژوئیه افزایش یافته است.

او در یک جلسه توجیهی گفت: «این در مورد آن است و من می خواهم تاکید کنم که وقتی پرونده ها رخ می دهد، از جمله در مدارس، بازتابی در مورد آنچه در جامعه اتفاق می افتد است.» “این هفته یک هفته واقعا بحرانی است.”

چند استان از 10 استان شروع به بازگشایی مدارس در این هفته برای یادگیری فردی برای اولین بار از ماه مارس پس از سرمایه گذاری میلیون ها نفر در حفاظت های اضافه شده است. کبک که ماه گذشته از دانش آموزان پشت استقبال کرد، هم اکنون تعدادی از موارد را در مدارس گزارش کرده است.

تام اشاره کرد که افزایش عفونت ها در میان بزرگسالان جوان تر متمرکز شده و به خطر ناشی از عملکردهای خصوصی و گردهمایی های خانوادگی استناد کرده است.

سازمان دیده بان | افزایش موارد یک روند، نه یک لب، متخصص بیماری های عفونی می گوید:

دکتر آیزاک بوگوچ می گوید کانادا نیاز به ‘دست و پنجه نرم کردن’ با ابتکارات هدفمند بهداشت عمومی در حال حاضر برای جلوگیری از رشد جدید موارد ویروس کرونا. 2:24

داگ فورد، نخست وزیر انتاریو، روز سه شنبه در یک جلسه توجیهی جداگانه علیه جوانان و دانشجویانی که به گفته او احزاب غیرمجاز برگزار می کنند، ریل زد و به آنها هشدار داد که می خواهد پلیس در صورت لزوم اتهاماتی را مطرح کند.

“ديگس مهموني نداريم” من فقط نمی توانم به اندازه کافی استرس داشته باشم.» انتاریو از تعلیق یک ماهه تلاش ها برای لغو محدودیت های باقی مانده ای که برای مبارزه با شیوع بیماری اعمال شده بود، خبر داد.

سازمان دیده بان | انتاریو قرار می دهد ‘مکث’ در سست شدن بیشتر از اقدامات بهداشت عمومی:

کریستین الیوت، وزیر بهداشت می گوید انتاریو به عنوان بخشی از تلاش برای پایین نگه داشتن انتقال جامعه COVID-19، مکث چهار هفته ای را در گشایش های بیشتر، یا آرامش بخش اقدامات بهداشتی قرار می دهد. 3:19

شماره تولید مثل کروناویروس که نشان می دهد چند نفر مبتلا به COVID-19 آلوده هستند، به بالای یک نفر افزایش یافته است، نشانه ای که نشان می دهد ویروس در حال گسترش است.

تام گفت: این نشانه خوبی نیست.

همچنین روز سه شنبه کبک از یک سیستم هشدار چهار مرحله ای برای اقداماتی برای مهار COVID-19 پرده برداری کرد که محدودیت هایی مانند محدود کردن تعداد افراد مجاز به جمع آوری بسته به خطر انتقال را معرفی خواهد کرد.

سازمان دیده بان | کبک اعلام کرد رنگ کد سیستم هشدار منطقه ای برای COVID-19:

کريستين دوبله وزير بهداشت کبک می گويد سيستم جديد تعداد دقيق موارد در هر منطقه از استان را منتقل خواهد کرد تا گام هایی برای کمک به مهار افزايش اعداد برداشته شود. 1:14

این سیستم که از «هوشیاری (سبز)» تا «حداکثر هشدار (قرمز)» در نظر گرفته شده است، برای کمک به مردم برای درک سطح فعلی خطر بلکه در صورت شیوع جدی چه اقداماتی انجام خواهد شد.

کريستين دوبه وزير بهداشت گفت اين ارزيابی به صورت هفتگی و بر اساس وضعيت اپيدميولوژيک، ميزان انتقال و ظرفيت سيستم مراقبت های بهداشتی به روز خواهد شد.

چه اتفاق دیگری با کروناویروس در کانادا می افتد

تا ساعت ۵ بعد از ظهر ET در روز سه شنبه، کانادا ۱۳۲٬۵۱۵ مورد کروناویروس تأیید شده و فرضی داشت. استان ها و سرزمین ها ۱۱۶٬۹۳۸ نفر از کسانی را که بهبود یافته یا حل و فصل شده بودند، ذکر کردند. CBC News tally of deaths based on provincial reports, regional health information and CBC’s reporting stood at 9,186.

پتی حاجدو، وزیر بهداشت، در واکنش به ادعاهای برخی دانشمندان مبنی بر نادیده گرفتن یا ناکافی بودن هشدارهای اولیه آنها در مورد تهدید COVID-19، دستور بررسی مستقل شبکه جهانی اطلاعات بهداشت عمومی (GPHIN) را صادر کرده است.

این شبکه که یک واحد نظارت و تحلیل دولتی فدرال است، با تدوین گزارش های رسانه ای و دیگر اطلاعات در مورد شیوع بیماری ها، مقامات ارشد را به خطرات بهداشتی در سراسر جهان هشدار می دهد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de