رابرت رایش: بلومبرگ می خواهد به خرید ما دموکراسی

به اندازه کافی بد است که یک مستبد است و از بین بردن دموکراسی آمریکایی. در حال حاضر oligarch در تلاش است برای خرید در انتخابات ریاست جمهوری.

مایکل بلومبرگ خالص ارزش بیش از 60 میلیارد دلار. سالانه بازگشت بر 60 میلیارد دلار است که حداقل 2 میلیارد دلار – است که آنچه بلومبرگ می گوید او را پور به خرید به بالاترین مقام در زمین.

من نمی گویم که ثروت بزرگ باید رد صلاحیت شما را از تبدیل شدن به رئیس جمهور است. امریکا تا به حال برخی از استعداد و توانایی رئیس جمهور بودند که فوق العاده ثروتمند – Franklin D. Roosevelt, تدی روزولت, John F. Kennedy, به عنوان مثال.

مشکل نهفته است در این پیوند ثروت و قدرت که در آن کسانی که با ثروت بزرگ از آن استفاده کنید برای به دست آوردن قدرت های بزرگ است. این است چگونه الیگارشی دموکراسی از بین می برد.

تا کنون بلومبرگ صرف بیش از $380 میلیون در کمپین های تبلیغاتی. که بیش از هیلاری کلینتون صرف تبلیغات در کل ریاست جمهوری اجرا شود. این تقسیم عددی بر مضرب از آنچه دیگر نامزدهای دموکرات صرف کرده اند از جمله میلیاردر تام Steyer.

تشویق تیره نتیجه از آیووا قفقاز و نیوهمپشایر مقدماتی بلومبرگ دو برابر شده است خود را صرف در آگهی های بازرگانی تلویزیون در هر بازار که در آن او در حال حاضر تبلیغات و گسترش مبارزات انتخاباتی خود را در زمینه کارکنان به بیش از 2000.

که نه تنها راه او با استفاده از میلیاردها خود را برای همکاری انتخاب کردن انتخابات. او شده است تایید شده توسط آمریکا و دموکراتیک شهرداران که بهره مند از ثروت خود را در طول مبارزات انتخاباتی خود را. او همچنین پرداخت های اجتماعی-رسانه ای “اثرگذارندهها” با موارد زیر به ترویج مبارزات انتخاباتی خود.

خود را پرداخت کارکنان است که در حال حاضر سه بار به عنوان بزرگ به عنوان برگ برنده را پنج بار جو بایدن ، او با استفاده از ثروت خود را برای خواستگاری کارکنان دور از مبارزات دیگر.

در همین حال کمیته ملی حزب دموکرات قرار دادن رادیو فردا بر روی بحث مرحله با رها کردن فرد اهدا کننده آستانه که از آن استفاده می شود برای اولین بار هشت بحث احتمالا به دلیل بلومبرگ – خود-بودجه میلیاردر – نمی کشد کمک های مالی.

برای شرکت در Feb. 19 بحث در لاس وگاس دموکراتیک نامزدهای نیاز به نشان می دهد حداقل 10 درصد حمایت در چهار نظر سنجی های ملی. بلومبرگ دیوار-به-دیوار تبلیغات باعث می شود که تقریبا اجتناب ناپذیر است. او به تازگی در مقام سوم در یک صبح مشورت ردیابی نظرسنجی, پشت فقط ساندرز و بایدن. و او را در چهار صفحه در بسیاری از سوپر شنبه متحده است.

بلومبرگ برخی از جذاب سیاست ایده های در مورد کنترل اسلحه, محیط زیست و مترقی مالیات.

اما او همچنین یک قهرمان وال استریت. او مبارزه در برابر اصلاحات پس از نزدیک بحران از خیابان در سال 2008. خود را از ثروت شخصی است که هر بیت به عنوان مات به عنوان مغلوب ساختن پیشی جستن. خود را از طریق ده سال به عنوان شهردار نیویورک او حاضر به افشای خود را مالیات فدرال. حتی به عنوان یک نامزد برای ریاست جمهوری او هنوز هم داده نشده است, و یک تاریخ برای انتشار.

و چون او گرفته فرد کمک های مالی نیست به نظر می رسد در بحث مرحله و پایگاه های خود را در تمام مبارزات انتخاباتی در تبلیغات تلویزیونی او نیست که پاسخگو برای خود نفرت رکورد در مسابقه و عدالت کیفری – تبعیض آمیز توقف-و-frisk سیاست او به اجرا در زمانی که او شهردار و یا دفاع از خود از پوشش.

و به یاد داشته باشید او را در تلاش برای خرید در انتخابات ریاست جمهوری.

کلمه “الیگارشی” می آید از کلمه یونانی oligarkhes معنی “چند قانون یا فرمان.” آن را اشاره به یک دولت و چند بسیار غنی مردم است.

از سال 1980 سهم از ثروت متعلق به ثروتمندترین چهار صد آمریکایی ها تا چهار برابر شده در حالی که سهم متعلق به کل پایین نیمی از امریکا کاهش یافته است.

ثروتمندترین 130,000 خانواده ها در حال حاضر خود را تقریبا به همان اندازه به عنوان پایین 90 درصد – 117 میلیون خانواده – ترکیب شده است. سه ثروتمندترین آمریکایی ها خود را به عنوان آنجا که نیمه پایین. مایکل بلومبرگ هشتمین ثروتمند.

پول بزرگ به ناچار بلعد سیاست به همین دلیل است که یک تعداد انگشت شماری از بسیار غنی مردم مانند بلومبرگ تاثیر بیشتری از هر گونه مقایسه گروه پس دزد بارون از اوایل قرن 20th.

بر خلاف درآمد و یا ثروت و قدرت است که یک بازی با حاصل جمع صفر. بیشتر از آن را در بالا کمتر از آن در هر نقطه دیگری است. و به قدرت و ثروت را نقل مکان کرد به بالا هر کس دیگری تبدیل شده است dis-توانمند. امروز بزرگ تقسیم نیست بین چپ و راست. آن را بین دموکراسی و الیگارشی.

بلومبرگ است که بی شک بخشی از این الیگارشی.

اگر تنها راه ما می تواند خلاص شدن از شر sociopathic مستبد به نام تهمت با یک میلیاردر به نام بلومبرگ ما خواهد بود مجبور به انتخاب oligarch.

اما اجازه دهید امیدوارم که آن را نمی آمده است. حکومت معدودی از ثروتمندان بهتر است از ظلم و ستم. اما نه به عنوان خوب به عنوان دموکراسی است.

رابرت رایش

نویسندگان

رابرت رایش است که صدراعظم را استاد سیاست عمومی در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و عضو ارشد در Blum مرکز برای اقتصادهای در حال توسعه. او به عنوان وزیر کار در…

Robert Reich

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im