روسیه و ترکیه اعلام آتش بس در سوریه

مسکو — روسای جمهور روسیه و ترکیه گفت: آنها توافق آتش بس به اثر را در نیمه شب پنج شنبه در شمال غربی سوریه که در آن افزایش مبارزه با تهدید کرده بود برای قرار دادن نیروهای خود از این دو کشور به یک درگیری نظامی مستقیم.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان همچنین گفت: این توافق همچنین به دنبال راه اندازی یک امنیت راهرو در امتداد یک بزرگراه استراتژیک در استان ادلب.

پوتین ابراز امید معامله را به عنوان یک “مبنای خوبی برای پایان دادن به جنگ در ادلب د-تشدید تنش در منطقه برای پایان دادن به رنج مردم عادی و شامل رشد بحران انسانی.”

اردوغان گفت که او و پوتین توافق برای کمک به پناهندگان بازگشت به خانه های خود. بیش از 900 ، 000 نفر آواره شده اند و توسط از نیروهای رئیس جمهور سوریه بشار اسد حمله در ماه دسامبر.

هر دو رهبران تاکید بر نیاز به رسیدن به توافق در شروع مذاکرات کرملین که به طول انجامید بیش از شش ساعت است. یک هدف بوده است برای جلوگیری از آسیب به روابط دو جانبه و شکوفایی روسیه-ترکیه تجارت است.

روسی و ترکی وزیران امور خارجه گفت: توافق شامل یک آتش بس است که باید اجرا شود شروع در نیمه شب همراه موجود در خطوط نبرد. این معامله همچنین پیش بینی راه اندازی 12 کیلومتر (7 مایل) گسترده امنیتی راهرو امتداد بزرگراه M4. راهرو خواهد گشت مشترک توسط روسیه و نیروهای ترکیه شروع 15 مارس.

تا زمانی که آخرین بحران پوتین و اردوغان موفق شده بود برای هماهنگ کردن منافع خود در سوریه حتی اگر مسکو در حمایت از بشار اسد در حالی که آنکارا به حمایت از دولت را دشمنان در سراسر سوریه نه سال جنگ. روسیه و ترکیه مشتاق بودند برای جلوگیری از مرحله نهایی مسابقات اما به شدت منافع متضاد در استان ادلب در آن را دشوار برای مذاکره مورد قبول دو طرف سازش.

روسیه از حمایت سوریه توهین آمیز به دست آوردن مجدد کنترل بر ادلب — آخرین اپوزیسیون کنترل منطقه در این کشور منجر به ترکیه ارسال هزاران نفر از نیروهای خود را به ادلب را دفع ارتش سوریه. درگیری در زمین و در هوا را ترک کرده اند و ده ها تن مرده در هر دو طرف. روسیه کمک کرده است که اسد در اصلاح بسیاری از قلمرو این کشور است نشانه های آن را نمی خواهد نشستن در حالی که ترکیه ويروس سربازان خود را در حال حاضر.

مبارزه نیز تحت فشار قرار دادند و نزدیک به 1 میلیون شهروندان سوری به سوی ترکیه است. اردوغان در پاسخ با باز کردن ترکیه دروازه ورود به اروپا در آشکار تلاش برای متقاعد کردن غرب برای ارائه پشتیبانی بیشتر به آنکارا.

فقط قبل از نشستن با اردوغان و پوتین در مورد وضعیت در ادلب با شورای اروپا سر چارلز میشل که ملاقات رئیس جمهور ترکیه در آنکارا در روز چهارشنبه. کرملین گفت: Michel مطلع پوتین در مورد اتحادیه اروپا را به تلاش برای جلوگیری از جریان مهاجران.

پوتین پیشنهاد اردوغان تسلیت خود را بیش ترکی زیان در سوریه حمله هوایی اما اشاره کرد که سوریه نیز متحمل تلفات سنگین. یکی دیگر از ترکیه سرباز کشته شد و در حمله ای در ادلب پنج شنبه, بالا بردن تعداد سرباز ترک کشته از آغاز ماه فوریه به 59.

“چشم جهان بر ما” اردوغان گفته بود. “مراحل ما را به تصمیم گیری درست ما را امروز در اینجا کمک خواهد کرد که سهولت (گان) منطقه و کشورهای ما.”

پس از ترکیه به قطع چندین سوریه جت مسکو هشدار داد آنکارا که آن هواپیما ناامن خواهد بود اگر آنها وارد حریم هوایی سوریه یک تهدید محجبه به شرکت روسی دارایی های نظامی در سوریه است.

روسی جنگنده های مستقر در سوریه را ارائه پوشش هوایی به یمن را توهین آمیز در یمن است.

مخالفت فعالان در ادلب سرزنش هواپیمای روسی برای روز پنجشنبه اعتصاب در تهران برگزار می شود ایجاد کرد که از آنها گفت: کشته شدن 15 نفر از جمله کودکان و زخمی شدن چندین نفر دیگر. ارتش روسیه تا به حال هیچ اظهار نظر فوری در این ادعا اما آن را قاطعانه رد مشابه قبلی ادعا اصرار آن نشده هدفمند مناطق مسکونی.

جنگ در ادلب شدید ترین آزمون از روسیه و ترکیه روابط پس از بحران باعث ترکیه سقوط یک هواپیمای جنگی در نزدیکی مرز سوریه در ماه نوامبر 2015. روسیه پاسخ داد و سپس با یک آرایه گسترده تحریم های اقتصادی و برش و جریان آن گردشگران را به ترکیه و ممنوعیت بسیاری ترکی صادرات یک مجازات است که در نهایت ترکیه مجبور به عقب نشینی و ارائه عذر خواهی.

ترکیه نمی تواند یک پخش که هزینه بحران به مراتب کمتر از یک درگیری نظامی با یک قدرت هسته ای است, اما آن را به یک موقعیت قوی برای معامله با. نیازهای مسکو و آنکارا به عنوان یک شریک در سوریه حل و فصل و روسیه عرضه مسیرهای نیروهای خود را در سوریه دروغ از طریق تنگه های ترکیه.

مسکو همچنین امیدوار به استفاده از آنکارا در آن بن بست با غرب است. در سال گذشته ترکیه شد اولین ناتو کشور را تحویل پیشرفته روسیه موشک دفاع هوایی و سیستم عصبی, ایالات متحده است. ترکیه قرار است در آن استقرار در خود نگه دارد اما در میان بحران در یمن است.

مذاکرات در مسکو علامت 10 جلسه فقط در بیش از یک سال و بین پوتین و اردوغان که یکدیگر را “دوست عزیز” و جلا خوب هنر چانه زنی.

در ماه اکتبر آنها توافق برای استقرار نیروهای خود را در سراسر سوریه و شمال شرقی مرز برای پر کردن جای خالی سمت چپ توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن خروج ناگهانی نیروهای ایالات متحده. قبل از آن آنها مذاکره کرده بود یک سری از توافق که دیدم اپوزیسیون سوریه از مناطق مختلف در سوریه و حرکت به ادلب و در سال 2018 حک شده د-تشدید تنش در منطقه ادلب.

آنها سرزنش یکدیگر برای سقوط ادلب مقابله با مسکو برگزاری آنکارا مسئول برای اجازه دادن به القاعده مرتبط داعش حملات از منطقه و ترکیه را متهم کرده که مسکو از عدم مهار اسد.

دوشنبه معامله را اجازه می دهد اسد برای تضمین کنترل استراتژیک کلیدی M4 و M5 بزرگراه پوشا سوریه که نیروهای خود ادعا کرد که در آخرین حمله. این M5 لینک دمشق با حلب پایتخت تجاری این کشور در حالی که M4 عبور از ایران برای رسیدن به دریای مدیترانه در استان لاذقیه که روسیه در آن پایگاه اصلی. بزرگراه ضروری برای اسد برای تحکیم حکومت خود را.

در نشانه آن است که کرملین بصورتی پایدار و محکم در نظر دارد برای تضمین کنترل جاده ها در اوایل این هفته, روسی, پلیس نظامی اعزام به شهر استراتژیک Saraqeb, نشستن روی تقاطع دو بزرگراه برای دفع هر گونه تلاش ترکیه برای بازپس گرفتن آن است.

در بازگشت پوتین به نظر می رسد به قبول حضور ترکیه مورد حمایت نظامیان در این مناطق در کنار مرز قرار داده و ترمز در حال حاضر در سوریه را تلاش برای ادعا می کنند کنترل کامل بر یمن است.

___

فریزر گزارش از در آنکارا ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>