ساراسوتا هیئت مدیره مدرسه به بحث بازگشایی مجدد سرپرست جستجو

ساراسوتا هیئت مدیره مدرسه مورد بحث در روز سه شنبه چگونه به بازگشایی مدارس در پاییز.

ساراسوتا کانتی هیئت مدیره مدرسه اتحاد سنگین تابستان به انجام لیست.

استخدام سرپرست جدید و بدانند چگونه به بازگشایی مدارس برای اولین بار از ماه مارس هستند در بالای این لیست و در روز سه شنبه هیئت مدیره دیدار خواهد کرد به بحث در مورد هر دو مسائل در علاوه بر این به بررسی منطقه سهام سیاست های زیر عمده آزار و اذیت جنسی رسوایی سال گذشته است.

بازگشایی مدارس

این منطقه در اوایل این ماه نوشته شده در دو مقدماتی طرح برای بازگشایی مدارس – یکی در مورد هیئت مدیره می تواند بازگشایی مدارس در ظرفیت و اگر یکی از دانش آموزان تا به حال به گسترش اجتماعی را حفظ فاصله.

هفته گذشته رژیم صهیونیستی. ران DeSantis منتشر شد توصیه هایی برای بازگشایی مدارس که مجاز به بازگشایی مدارس در ظرفیت کامل در ماه اوت است.

در حالی که هر یک مدرسه محلی مدیره دارای اختیارات لازم برای بازگشایی مدارس به بهترین آن را مناسب می داند فرماندار خواست ولسوالی به گام به “ایجاد محلی امن و مدارس و برنامه ریزی برای حفظ فرد در یادگیری است که بهترین روش آموزش و پرورش تحویل برای دانش آموزان است.”

#apolloLink{color:#000;background-color:#F4BE11;text-shadow: none;padding: 8px 15px 10px;font-family: ‘Roboto’, sans-serif;font-weight: 600;border-radius:10px;}

به اشتراک گذاری افکار خود را با پیوستن به هرالد تریبون را ساراسوتا و گاو دریایی مدارس Facebook, گروه

پس از فرماندار اعلام هیئت مدیره را به تمرکز بر روی بازگشایی مدارس در ظرفیت به جای شدید اجتماعی-دورى پیشنهاد که شامل امکان نگه داشتن دانش آموزان بزرگتر در آموزش از راه دور در خانه به طوری که دانش آموزان جوان می تواند در سراسر منطقه ابتدایی, مدارس متوسط و بالا.

منطقه برداشته اجتماعی-فاصله طرح از وب سایت خود را در روز دوشنبه و در این طرح گنجانده شده در دستور کار هیئت مدیره برای پنج شنبه است برای عملیاتی مدارس در ظرفیت.

#apolloLink{color:#000;background-color:#F4BE11;text-shadow: none;padding: 8px 15px 10px;font-family: ‘Roboto’, sans-serif;font-weight: 600;border-radius:10px;}

ادامه مطلب آموزش داستان

این طرح در حال حاضر خواهد موسسه اقدامات ایمنی در مدارس توسط احتمالا تنظیم زنگ برنامه برای محدود کردن تحولات تشویق معلمان به حرکت در کلاس های درس خود را در خارج از منزل در صورت امکان استفاده از سالن های غذاخوری و سالن های ورزشی به عنوان کلاس درس تجهیز کلاس های درس و اتوبوس با ضد عفونی کننده دست و احتمالا نیاز دانش آموزان و کارکنان به پوشیدن ماسک.

اعضای هیئت مدیره به اتفاق آرا miffed که آنها به حال شده است از جمله در عمق بازگشایی بحث قبل به منطقه آزاد قصد دارد در ژوئن 4, و روز سه شنبه در کارگاه آموزشی خواهد بود خود را در اولین نگاه در این منطقه طرح های خاص.

سرپرست جستجو

مدرسه هیئت مدیره بررسی خواهد شد یک لیست از توصیه می شود فینالیست فرستاده شده توسط شهروندان کمیته مشورتی 25-عضو هیئت مدیره-منصوب بدن که بررسی متقاضیان و حل و فصل در پنج نامزد آنها می خواهم برای دیدن مصاحبه.

کمیته توصیه می شود: Brennan Asplen III, معاون سرپرست, St. Johns مدارس شهرستان; Marie Izquierdo ارشد علمی افسر Miami-Dade County Public Schools; Gonzalo S. La Cava, رئیس منابع انسانی, Palm Beach County School District; Peter لیکتا منطقه, سرپرست, Palm Beach County School District; و کیت اسوالد معاون سرپرست Palm Beach County School District.

روز سه شنبه اعضای هیئت مدیره می تواند به محدود کردن این لیست بیشتر اضافه کردن نامزد یا تایید آن را به عنوان است.

هنگامی که هیئت مدیره حل و فصل است نامزدها اعضا می خواهم به مصاحبه فلوریدا انجمن انجمن ارسال خواهد شد سه سوال برای هر متقاضی به پاسخ در فرمت های تصویری و دو سوال به پاسخ در نوشتن. هیئت مدیره انجام خواهد شد در شخص مصاحبه خواهد مورد نظر خود را فینالیست بین 30 ژوئن و جولای 2.

#apolloLink{color:#000;background-color:#F4BE11;text-shadow: none;padding: 8px 15px 10px;font-family: ‘Roboto’, sans-serif;font-weight: 600;border-radius:10px;}

ادامه مطلب داستان های رایان مک کینون

سهام سیاست های نقد و بررسی

هیئت مدیره مدرسه را نیز بررسی تغییرات توصیه به منطقه سهام سیاست است که تعیین می کند چگونه مقامات منطقه بررسی شکایات در مورد هر گونه تبعیض یا آزار و اذیت.

هیئت مدیره استخدام Kroll یک فیلادلفیا امنیتی مبتنی بر مدیریت ریسک شرکت, بررسی سیاست های پس از رسوایی آزار و اذیت جنسی در سال گذشته که منجر به استعفای رئیس سابق افسر عملیات جف Maultsby سابق و سرپرست تاد Bowden.

خارج محقق به این نتیجه رسیدند که Bowden پاسخ نداده مناسب زمانی که او و رئیس هیئت مدیره مدرسه کارولین Zucker آموخته است که Maultsby شده است اذیت و آزار جنسی و تهدید خود را معاون اداری Cheraina بونر.

تحقیقات نشان داده است که Bowden در زمان اقدام برای اولین بار پس از شنیدن در مورد بونر نگرانی در مارس سال گذشته به جز برای گفتن Maultsby جزئیات از او شکایت. او گزارش این حادثه به منابع انسانی برای حدود یک ماه و هنگامی که او آغاز تحقیقات او منصوب کرد و خود را رهبر این تحقیقات داخلی کمیته وجود ندارد آموزش به برگزاری آن نقش.

زمانی که بونر شکایت شد, مکان عمومی, Bowden دفاع پاسخ خود را در بخش بر اساس منطقه سهام سیاست.

این سیاست های کنونی نیاز به یک شکایت به صورت کتبی ارائه چیزی بونر را نمی خواهد انجام دهد زیرا این منطقه شکایت اشکال را شامل نمی شود یک گزینه به گزارش “آزار جنسی” و یا “کار دشمن محیط زیست است.”

Bowden در نهایت مذاکره متقابل جدایی توافق با منطقه و پا را در ماه دسامبر.

کرول گزارش شناسایی نقاط ضعف متعدد در منطقه فعلی سیاست اگر چه این وزن در اینکه آیا Bowden به دنبال گام های درست.

در میان یافته های این گزارش:

– دستورالعمل های کنونی فاقد تعاریف در مورد انواع آزار و اذیت و تبعیض است که وجود دارد.

– این روش در حال حاضر نیاز به شکایت به صورت کتبی ارائه به صاحبان سهام هماهنگ کننده. “این عمل مطابق با بهترین شیوه های است که اجازه می دهد تا شکایت به گزارش در انواع مختلف از راه” در این گزارش آمده.

– رویه را ارائه راهنمایی در مورد چگونگی رسیدگی به شکایات باید مورد بررسی قرار گرفت.

– منطقه هیچ آشنایی خشونت و سوء استفاده سیاست است که تخطی از قانون ایالتی فلوریدا.

– منطقه ندارد یک فرایند برای آموزش پرسنل در روش مناسب برای بررسی شکایت.

این شرکت توصیه می شود تغییرات به سیاست کنونی پرداختن به مسائل عمده در نتايج. هیئت مدیره را مورد بحث این گزارش در آن ساعت 8 صبح در کارگاه و رای در تبلیغات پیشنهاد تغییر سیاست در طول 3 بعد از ظهر جلسه روز سه شنبه.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>