خداحافظی به سواحل: افزایش دریاها به تضعیف جهان در سواحل

در حال حاضر حدود یک سوم جهان را در خط ساحلی ساخته شده است از سواحل شنی و شنی که شیب به آرامی و نرمی به دریا. در پایان قرن این می تواند تنها یک ششم از مرز بین زمین و اقیانوس. افزایش سطح دریا رانده شده توسط گرمایش جهانی می تواند رفت و برگشت نیمی از آنها دور است.

سواحل طبیعت بافر بین فرسایش زمین و توفانی دریا: آنها حفاظت سواحل آنها ارائه منحصر به فرد زیستگاه برای حیات وحش و آنها را تبدیل به قدرتمند اجتماعی و اقتصادی منابع است.

اما بهشت برای خوانندگان در سراسر روشن استرالیا تقریبا قطعی است به کاهش در آینده بحران آب و هوا به عنوان امواج دامان همیشه بالاتر طوفان موج دور رفت و برگشت حجم وسیعی از شن و ماسه و دریا سیل کم ارتفاع سواحل. و – با توجه به جدید اروپایی تحقیقات در مجله Nature Climate Change – چه درست است برای استرالیا درست است برای خیلی از بقیه جهان.

چقدر ساحل از دست داده است و بستگی دارد که چگونه سازمان ملل در پاسخ به چالش تغییرات آب و هوا. اما در بدترین سناریو استرالیا و کانادا می تواند هر خداحافظی نزدیک به 15,000 کیلومتر از ساحل شنی توسط 2100. شیلی می تواند از دست دادن بیش از 6000 متر, مکزیک, چین و آمریکا بیش از 5000 متر و روسیه بیش از 4000 متر و آرژانتین بیش از 3000 متر.

“بسیاری از جهان را در ساحل در حال حاضر در حال فرسایش است که می تواند بدتر با افزایش سطح دریا”

و این که چشم انداز کشور با گسترده سواحل. برخی می تواند کرایه حتی بدتر است. گینه بیسائو و گامبیا در غرب آفریقا برای مثال می تواند از دست دادن 60 درصد از سواحل است.

این دانشمندان اروپایی نگاه بیش از 30 سال از داده های ماهواره ای در ساحلی تغییر – از سال 1984 تا سال 2015 – و 82 سال از آب و هوا و سطح دریا پیش بینی ها از طیف وسیعی از مدل های آب و هوا. آنها همچنین شبیه سازی شده 100 میلیون طوفان حوادث.

وجود دارد مقدار زیادی از شواهد که دریاهای جهان در پاسخ به تغییر آب و هوا; که سطح آب دریا در حال افزایش است در پاسخ به گرمتر جوی درجه حرارت رانده شده توسط بی بند و بار احتراق سوخت های فسیلی و ساحلی سیل است به احتمال زیاد برای تبدیل شدن به بیشتر شدید.

اما دقیق سوال باقی می ماند: دقیقا چگونه خواهد همیشه عالی جزر و مد دقیق عوارض خود را از تالاب حرا, جنگل, مصب, cliff چهره سنگی سواحل طوفان سواحل و تپه های شنی است که در خدمت به عنوان یک مانع بین دریایی شهرستانها و شهرهای جهان و آب شور? محققان دریافتند که حتی در بیشتر امیدوار حالات وجود دارد خواهد بود ضرر و زیان قابل توجه.

انگلستان پشت مطالعه

اما اگر سازمان ملل تحویل در وعده های ساخته شده در پاریس در سال 2015 – یک وعده است که هنوز هم به حمایت شود تا با اقدام فوری در مقیاس جهانی – شامل گرمایش جهانی به “زیر” حداکثر 2°C 2100 پس شاید 40 درصد از پیش بینی فرسایش سواحل می تواند متوقف.

سواحل ویژگی های طبیعی جزر و مدی مناظر: شن و ماسه جاروب دور توسط طوفان خشونت آمیز است که در نهایت به جای گل و لای اجرا پایین رودخانه به سواحل. خط ساحلی همیشه تغییر داد. اما تغییر شتاب گرفته است. دانشمندان در بریتانیا را تایید اروپایی مطالعه است.

“بسیاری از جهان را در ساحل در حال حاضر در حال فرسایش است که می تواند بدتر با افزایش سطح دریا” گفت: سالی براون از دانشگاه بورنموث. Bournemouth, معروف, انگلیسی, تفریحگاه ساحلی.

“ساختمان دفاعی کمک می کند تا حفظ موقعیت خط ساحلی اما دفاع شناخته شده برای کاهش ساحل عرض یا عمق بیش از چند دهه است. در پاسخ به افزایش سطح دریا به معنی به دنبال استراتژیک در چگونه و در کجا ما دفاع از سواحل امروز است که ممکن است به معنی حفاظت از تنها قسمت محدودی از ساحل.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>