SEIDMAN: هنرستان دانش آموزان شارژ Asolo با نژادپرستی

به شدت دقت نامه ای به رهبران Asolo Reportory تئاتر و آن FSU/Asolo هنرستان برای بازیگران آموزش اتهامات این سازمان با یک غفلت از نمایشنامه نویسان و نویسندگان و مدیران و اعضای هیات علمی و آموزش و کوردلی به دانشجويان نگرانی.

تنها چند روز پس از مرگ جورج فلوید در حالی که در بازداشت پلیس مینیاپولیس ، Asolo مجموعه تئاتر صدور بیانیه ای در رسانه های اجتماعی گفت: “ما ایستاده در همبستگی با کسانی که متعهد به مبارزه با ظلم و نژادپرستی و نفرت است.”

این هفته در یک شدت دقت نامه خطاب به رهبران تئاتر و آن FSU/Asolo هنرستان برای بازیگر آموزش پنج زمان سیاه و دانش آموزان هنرستان به نام ادعا می کنند که به عنوان “نه تنها نادرست” اما “توهین آمیز” در حالی که مستند طولانی غفلت از نمایشنامه نویسان و نویسندگان و مدیران دانشکده, آموزش و برنامه های درسی در هر دو سازمان است.

“شما در حال ایستاده در برابر نژاد پرستی — موسسات خود نمونه بسیار تعریف نژادپرستی نهادی” می خواند “فراخوانی برای اقدام” است که امضا شده توسط, حال و سابق هنرستان دانش آموزان و بیش از 200 متحدان. “شما نمی توانید ادعا می کنند که نژاد پرستی هیچ جایی در موسسات خود را هنگامی که شما به طور سیستماتیک حاضر به نمایندگی سیاه, صدای.”

هنرستان ویژه خاص برای انتقادهای تند به عنوان مدیر آن گرگ Leaming که نویسندگان توجه داشته باشید هرگز تولید یک بازی با یک نمایشنامه نویس در 15 سال در راس برنامه های آموزشی.

از 91 پخش هنرستان نمایشنامه تولید شده از 1999-2000 فصل نامه متحده none نوشته شده توسط سیاه و سفید نویسان و فقط یکی بود به کارگردانی یک کارگردان است. علاوه بر اين درصد از دانش آموزانی که فارغ التحصیل از بازیگر برنامه های آموزشی بیش از همان 21 سال است که فقط 6%; برنامه درسی شامل فقط دو سیاه نویسندگان (یکی اضافه شده فقط در سال گذشته) و پس از آغاز به کار آن در سال 1974 هنرستان استخدام فقط یک عضو هیات علمی برای یک دوره دو ساله از یک دهه پیش.

بیش از مدت مشابه در این نامه جزئیات, سیاه نویسان اختصاص تنها 2 درصد از 187 نشان می دهد تولید در Asolo مجموعه تئاتر (با چهار نوشته شده توسط سه نویسنده) و فقط سه, سیاه, مدیران بکار گرفته شده است.

شاید محکم ترین دانش آموزان توجه داشته باشید که از زمان آغاز آن در سال 1958 به Asolo رهبری — از جمله مدیران اجرایی, مدیریت مدیران و هنری مدیران — شده است به طور انحصاری سفید.

اعضای Asolo مدیریت کاهش یافته و درخواست مصاحبه منتشر شد اما این بیانیه به شرح زیر:

“ما دریافت کرده اند شجاع و بی ریا حرف از تعدادی از FSU/Asolo هنرستان دانش آموزان است. ما در حال ملاقات با آنها را به عنوان به زودی به عنوان ممکن است به بحث در مورد مسائل فوری. این مهم است که ما در دیدار با دانشجویان قبل از اینکه ما صحبت با مطبوعات است.”

همچنین نویسندگان این نامه همچنین کاهش یافته است مصاحبه با هرالد تریبون و گفت: “ما در حال حاضر علاقه مند در ساخت هر گونه اظهارات فراتر از آنچه ما بیان شده در نامه ما. ما تنها علاقه مند به برنامه اقدام نهادهای ما باید خطاب.”

علاوه بر تهیه اسناد و مدارک از این قحط و غلا از صدای ارائه شده در Asolo و هنرستان تولیدات دانش آموزان — Nydira Adams, Daniel Ajak, Ptah Garvin, بود پول و بنیتا جکسون ترنر — بررسی سیاه و فارغ التحصیلان هنرستان هنرهای زیبا از سال 1996 برای ارزیابی تجارب خود را در برنامه. اکثر آنها می گویند گزارش داد که آنها هم احساس نمی دانشکده بودند عامل در منافع خود را به عنوان دانش آموزان سیاه پوست و یا آن که یک منطقه از نگرانی برای آنها.

این فارغ التحصیلان در این نامه می گوید: گزارش “گسترده microagressions نژادی تعصبات و تبعیض” علیه دانش آموزان سیاه پوست در برنامه است. در میان نمونه اشاره کرد: حادثه زمانی که پنج دانش آموزان سیاه پوست بودند “رژه” در مقابل اعضای جامعه در یک catered رویداد برای اهدا کنندگان بدون اینکه به صورت جداگانه معرفی شده به منظور نشان دادن برنامه های “نژادی پیشرفت” و دیگری زمانی که دو نفر berated Leaming برای لباس خود در مقابل همکلاسی قبل از یک نمایشگاه در شهر نیویورک است.

“فارغ التحصیلان ابراز کرده اند که زمانی که مسائل مطرح شده در مورد عدم وجود نمایندگی این مسائل بودند اغلب اخراج یا چپ حل نشده ترک چندین دانش آموزان سیاه پوست به احساس خاموش ناتوان و بدون یک مکان امن به ابراز نگرانی” نامه متحده است. “از فارغ التحصیلان اظهار داشت که اعضای هیات علمی و کارکنان نادان هستند در مورد پیچیدگی نژاد در جامعه ما جلوگیری از این دانشکده از دانستن چگونه به حمایت و توانمند سازی دانش آموزان سیاه پوست و هنری خود را رشد.”

عمل داشتن ثروتمند سفید اهدا کنندگان “حامی” هنرستان دانش آموزان شرکت در این برنامه می آید در زیر آتش. دانش آموزان اغلب احساس “تحت فشار” به “ارتباط با حامیان مالی که برای پرداخت ما به اینجا” برخی از فارغ التحصیلان گزارش تمرین حامیان پوشیدن دکمه چاپ با چهره “خود” دانشجو نیز به عنوان انتقاد توهین و تحقیرآمیز.

نویسندگان نتیجه گیری کرد که تنها چاره این است که “جامع سیستماتیک تغییر … نه فقط برای چند سال آینده اما برای مدت زمان از وجود خود نهاد.” به این منظور آنها با ارائه یک لیست از ده پیشنهاد برای Asolo مدیریت را در نظر بگیرید.

در میان آنها: ارائه ضد نژادپرستانه آموزش برای کارکنان; به طور فعال جذب دانش آموزان سیاه پوست ، افزایش استخدام از مردم از رنگ در سراسر هیئت مدیره از کارکنان تولید به رهبری; ارتکاب به طور منظم تولید کار توسط سیاه نویسان; بازسازی دانشجو-حامی رابطه و ارائه دانش آموزان یک تنوع ارتباط با آنها می توانید به آدرس نگرانی های بدون ترس از مجازات.

در علاوه بر این به دانشجویان فعلی در چهار صفحه نامه امضا شده است توسط بیش از 200 فارغ التحصیلان و متحدان از جمله لین Nottage یک برنده جایزه پولیتزر نمایشنامه نویس و براندن Jacobs Jenkins, برجسته, افزایش, سیاه, نمایشنامه نویس و پولیتزر فینالیست هر دو آنها را به حال خود کار تولید شده در mainstage از تئاتر است.

در یک ایمیل Nottage گفت: او امضا این نامه به دلیل “از آن صحبت می کند به تکان دهنده حذف و به حاشیه راندن Black voices, نه تنها در ارومیه بلکه در بدن دانش آموز, برنامه درسی, آموزش ها و تولیدات در مرحله اصلی تئاتر است.”

“وقت آن است که برای آوردن فشار به ما موسسات شده است که مقاوم در برابر و یا تغییر کند و اجازه دهید آنها را می دانیم که شیوه های نژادپرستانه آیا آگاهانه یا ناخودآگاه دیگر نمی خواهد تحمل,” او نوشت. “من کار کرده اند در Asolo است و لازم است تئاتر اما حقیقت این است که در جهت آن را به ماندن مربوطه باید آن را شناخت و در آغوش پیچیدگی و تنوع از ما ملت است.”

مرگ فلوید ارائه یک کاتالیزور برای نه فقط Asolo اما هر سازمان به بررسی تاریخچه آن, انتخاب, نادیده و تعصبات. این تئاتر است که به تقدیر می شود برای اندازه گیری پاسخ تنها قابل قبول گام اول در این وضعیت: به اذعان شجاعت و اعتقاد راسخ از دانش آموزان و موافقت با شرکت در بحث و گفتگو به دور از دخالت های التهابی گفتمان عمومی.

به همین ترتیب هنرستان دانش آموزان به تقدیر می شود برای ارائه به عنوان نامه آمده: “پیشنهادات خود را به جای مطالبات از آنجا که ما می خواهم به شما این فرصت را به زندگی می کنند تا خود را از اظهارات … چه تغییراتی خواهد شد شما را؟”

این Asolo را Facebook بیانیه “همبستگی” دو هفته پیش به این نتیجه رسیدند با این کلمات: “ما می توانیم بهتر انجام دهید. ما باید بهتر انجام دهید.”

بیایید امیدوار باشیم که نه تنها Asolo اما هر نهاد و سازمان و آژانس — و هر یک از ما — زندگی کردن که به دستور.

#apolloLink{color:#000;background-color:#F4BE11;text-shadow: none;padding: 8px 15px 10px;font-family: ‘Roboto’, sans-serif;font-weight: 600;border-radius:10px;}

ادامه مطلب داستان توسط کری Seidman

تماس نویس کری Seidman در [email protected] یا 941-361-4834. او در توییتر دنبال کنید @CarrieSeidman و Facebook در facebook.com/cseidman.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>