طوفان راهنمای 2020: حقیقت سخت درباره ‘اسپاگتی’ مدل

طوفان راهنمای 2020: اسپاگتی مدل بگویم پیش بینی چیزهای مختلف خیلی تکیه می کنند در یک پیچ یا تاب خوردن برای اطلاعات.

Divining یک طوفان در راه است و به دور از ساده است: آن را شامل به طور منظم تغذیه از 85 میلیارد سرنخ برای ابر رایانه ها — اطلاعات در مورد همه چیز از کوچکترین قطرات باران به rowdiest رعد و برق وزش نسیم دریا به درخت سرنگونی gales گرما از سطح اقیانوس به سطح زیرین فضا.

تعداد crunched و voila یک “اسپاگتی” مدل خدمت کرده است.

رسانه های اجتماعی و چهار سال متوالی از overachieving طوفان داده اند وضعیت مشهور به برخی اسپاگتی مدل اجرا می شود — به طور منظم ایجاد حفره یورو در برابر یک souped تا مدل آمریکایی در میز شام پچ پچ.

“من یک دوست کاملا با وسواس این چیزها و همسر خود را همیشه گفتن او را به لطفا به صحبت من در مورد یورو مدل دوباره گفت:” هیو Gladwin بازنشسته دانشگاه بین المللی فلوریدا محقق و انسان شناس. “وجود دارد یک میل به صورت انتزاعی است که مردم در این, اما آن را نیز تغذیه به ترس و ما فقط باید به غربال کردن از طریق آن ما می توانیم.”

کارشناسان هشدار می دهند آن را گمراه کننده به طور مداوم مشتری جلب کردن یک مدل بیش از دیگر چون whacked کردن رنگین کمان نیست همیشه آنچه به نظر می رسد. مدل های مختلف اهداف و چگونه آنها می رسند در نتیجه نهایی این است که از طریق یک با دقت انتخاب مجموعه ای از معادلات که متفاوت است با توجه به برنامه نویس.

“اگر یک مدل بهتر از همه ما می خواهم ترک در حال اجرا تمام مدل های دیگر گفت:” برایان McNoldy ارشد دانشیار پژوهشی در دانشگاه میامی Rosenstiel دانشکده علوم دریایی و جوی علم است. “من به طور کلی آرزو اسپاگتی توطئه نیست نشان داده شده مانند آنها هستند زیرا همه از آن خطوط با هم برابر هستند.”

مدل های آماری از جمله آنهایی که به نام XTRP و CLP5 نیست در نظر بگیرید چه اتفاقی می افتد در جو در تمام پایگاه های خود را در مسیرهای تنها در چگونه گذشته طوفان در همان محل و زمان عمل کرده اند.

یک مدل کانادا, که اغلب می تواند بر روی اسپاگتی مدل قطعه به عنوان CMC یا CEMN نیست با توجه رتبه های بالا توسط جیمز فرانکلین سابق رئیس پیش بینی عملیات در National Hurricane Center.

“طوفان گرمسیری فقط یک مشکل نیست که آنها صرف مقدار زیادی از منابع به,” او گفت:.

قطعی مدل های در حال اجرا تنها یک مدل خاص را نشان دهد تا به عنوان یک جامد خط های رنگی بر روی نقشه. هر مدل اجرای پرواری با معادلات آن را به حساب میلیاردها جوی نقاط داده از همه شیوه ای از سیستم های اندازه گیری از جمله آب و هوا, بالن, اقیانوس شناورها و کشتی ها در دریا حیاط خلوت ایستگاه های آب و هوا و ماهواره.

می توانید آن را چند ساعت به اجرای یک مدل. برخی از برجسته مدل عبارتند از: نیروی دریایی NVGM این طوفان آب و هوا تحقیقات و پیش بینی سیستم HWRF انگلستان ملاقات در دفتر جهانی مدل یا UKMET و طوفان در مقیاس چند اقیانوس-همراه غیر هیدرواستاتیک که بهتر است به عنوان شناخته شده HMON.

محبوب یورو (ECMWF) و جدید مدل آمریکایی که همچنین به نام جهانی هوا سیستم یا GFS و نشان می دهد تا بر روی اسپاگتی مدل به عنوان AVNO دو تا از رهبران قطعی ،

“کاربر گاه به گاه ممکن است بدانید که HMON است یک نام تجاری جدید مدل تحت توسعه است و رفتن را از طریق بسیاری از دردهای در حال رشد اما این رسم وجود دارد با هر چیز دیگری” فرانکلین گفت. “شما می توانید برخی از نادرست نتیجه گیری اگر شما نمی دانید که جزئیات است.”

یک 2019 ریاست جمهوری گرد و غبار تا بیش از یک اسپاگتی مدل نقشه بازمی گردد رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در برابر خدمات ملی آب و هوا پیش بینی.

مغلوب ساختن پیشی جستن توییتی که در آلاباما بود ضربه توسط دوریان روز پس از مدل گرفته بود دولت برای خروج از بازی و وزش زمان ورود نقشه تا به حال تنها یک دوره نقرهای جنوب شرقی آلاباما به عنوان داشتن هر گونه شانس از احساس طوفان گرمسیری-نیروی gales.

این اصل پیش بینی مسیر طوفان در مراحل اولیه آن. همانطور که می بینید تقریبا همه مدل های پیش بینی آن از طریق فلوریدا نیز ضربه جورجیا و آلاباما. من قبول جعلی اخبار عذر خواهی! pic.twitter.com/0uCT0Qvyo6

— Donald J. Trump (realDonaldTrump) 4 سپتامبر 2019

هنگامی که یک آلاباما NWS دفتر توییتی در پاسخ که دولت احساس می کنید هیچ اثر از دوریان رئیس جمهور توییتی عکس اسپاگتی مدل از چهار روز قبل که نشان داد یک تار عنکبوت از خطوط رسیده است که در یک مورد تمام راه را به غرب لوئیزیانا.

این نقشه شامل خطوط جامد از قطعی مدل, بلکه خود گروه اجرا می شود که می تواند نشان می دهد تا در تن سبکتر و یا در رنگ های مختلف. گروه اجازه می دهد پیش بینی برای دیدن طیف وسیعی از نتایج به طوری که آنها بهتر می تواند ارزیابی عدم قطعیت با افزایش سرعت شرایط اولیه کمی برای دیدن نتایج.

یک تکان خوردن در مدل واکنش نشانه آن است که تغییرات جزئی در جو می تواند یک تغییر عمده در هوا. GFS گروه 20 اجرا می شود در حالی که یورو است 50.

“هر کسی که به دنبال در این اسپاگتی مدل می تواند قفل کردن بر روی هر یک از آنها می خواهید و ببینید راه حل این است که آنها می خواهم برای دیدن و یا تمرکز بر روی آنچه نزدیک به آنها گفت:” جاناتان Belles دیجیتال یک هواشناس با Weather.com یک آی بی ام کسب و کار. “وجود دارد نمی شود یک مدل است که برنده کل سال است. یک مدل می تواند انجام دهد بسیار خوبی در برخی از طوفان بود اما زباله بر روی یک بعدی.”

در 2019 در GFS (جدید مدل آمریکایی) رو ارتقا معادل جایگزین کردن موتور خودرو — عمده افزایش نزدیک به 40 سال است که اضافه شدن حجم محدود نبات-حوزه هسته دینامیکی یا FV3.

آن است که در حال اجرا بر روی یک ابر رایانه است که یک چند دلار تقویت مغز پس از Superstorm شنی را ویران شرقی در اکتبر سال 2012 در معرض محدودیت های مدل GFS. GFS underperformed در مقایسه با یورو که به درستی پیش بینی سندی آهنگ سوی ساحل شرقی است.

اجماع مدل — زمانی که پیش بینی طول می کشد بالا انجام مدل و میانگین آنها — معمولا بهتر یورو فرانکلین گفت.

Belles از Weather.com گفت: 2018 فصل طوفان به پایان رسید با یورو داشتن بهترین مسیر پیش بینی با GFS و HWRF نه چندان دور در پشت.

“من می خواهم بگویم به طور کلی یورو می کند بهترین ها را برای آهنگ نه همیشه و به همین دلیل است که شما فقط نمی تواند مستقیما استفاده از آن را در سراسر هیئت مدیره” McNoldy گفت.

Gladwin گفت: معلوم نیست چرا برخی از افراد متمرکز بر روی آهنگ مدل قطعات حتی زمانی که آنها هنوز مطمئن شوید که چه همه خط خطی چیست.

“مردم می خواهند به احساس می کنید مطمئن شوید که در مورد همه چیز. آنها می خواهند به فکر می کنم که علم همیشه راست” Gladwin گفت. “هنگامی که مردم مطمئن نیستید در مورد چیزهایی که در تازه ترین رویداد و گرفتن بر روی آمار و اعداد.”

[email protected]

@Kmillerweather

این داستان در اصل منتشر شده به palmbeachpost.com و به اشتراک گذاشته شده به دیگر فلوریدا روزنامه ها در ایالات متحده آمریکا امروز شبکه – فلوریدا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>