ناظران مختلف و مقامات بی نام و نشان هفته گذشته را صرف نگرانی با صدای بلند در مورد اینکه دولت لیبرال چقدر ممکن است در حال آماده شدن برای اجرا باشد – و سپس رهبر جدید حزب محافظه کار کم و بیش هر گونه علاقه به ایجاد تعادل در بودجه را منصرف کرد.

ارین اوتول به گلوب و میل گفت: «رشد اقتصادی به اندازه کنترل هزینه ها مهم است.» ارین اوتول به گلوب و میل گفت که هدف او این خواهد بود که بودجه را در طول یک «دهه یا بیشتر» متعادل ببیند.

رهبر محافظه کار در سال ۲۰۲۰ به نظر می رسد که جاستین ژوستاین در سال ۲۰۱۵ این کار را انجام داد، زمانی که رهبر تازه کار لیبرال با ارتدوکس سیاسی کانادا شکست و گفت که دولتی به رهبری او یک سری کسری سالانه را برای تأمین بودجه هزینه های جدید اجرا خواهد کرد. آن را به عنوان نشانه دیگری از اینکه چگونه به طور کامل همه گیر جهان را بالا گرفته است.

اما همچنین می تواند نشان دهد که این what گفتگو در حال حاضر نیاز به تمرکز how much به همان اندازه بر روی آنچه که یک دولت صرف پول قرض گرفته شده به عنوان آن را در چقدر پول قرض گرفته شده آن را قصد دارد به صرف.

ضرب الاجل کسری بیشتر شدن

هنگامی که اندرو شایر در سال ۲۰۱۷ به دنبال رهبری محافظه کار بود، عهد کرد که دولتی به رهبری او در صورت به قدرت رسید پس از انتخابات سال ۲۰۱۹ بودجه را تا دو سال دیگر متعادل خواهد کرد. تا زمانی که انتخابات به دور هم غلتید، شایر هدف خود را به پنج سال تغییر داده بود.

بسته به اینکه او چگونه «یک دهه یا بیشتر» را تعریف می کند، اوتول می تواند آنقدر به آینده ریخته شود که برای انجام بازگشت موعودش به تعادل نیاز به پیروزی در سه انتخابات داشته باشد.

O’Toole است بدون شک مشتاق به سوال سیاسی خطرناک از کاهش بودجه کردن جدول — و یا حداقل به کوچک کردن کاهش در هزینه های او ممکن است مجبور به توضیح در مبارزات انتخاباتی بعدی پس از حسابداری برای هر گونه وعده برای کاهش مالیات. محافظه کاران به احتمال زیاد هنوز زمان بیشتری را صرف صحبت کردن در مورد نیاز به خویشتن داری خواهند کرد. آنها همچنین ممکن است سعی کنند التماس کنند که همه گیر، همراه با عدم انضباط از طرف دولت لیبرال، وضعیتی را ایجاد کرده است که حل و فصل آن یک دهه طول خواهد کشید.

هنگامی که ‘چقدر’ اهمیت کمتر از ‘چرا’

اما پیام ضمنی این است که متعادل کردن بودجه همه و پایان حکمرانی معتبر نیست. و این درگیری به طور مستقیم با آنچه محافظه کاران در مورد دولت واشینگتن در طول پنج سال گذشته گفته اند.

نگرانی در مورد اندازه کسری و شکل مسیر مالی به طور کامل بدون حکم نیست. جزئیات واقعی طرح لیبرال هنوز حل و فصل نشده است – اما حتی اگر شش ماه گذشته تصورات ما را کشیده اند که کسری فدرال چقدر می تواند بزرگ باشد، احتمالا هنوز محدودیت های گسترده ای در مورد اینکه یک دولت چقدر می تواند به طور معتبر صرف وجود دارد. دولت واشینگتن باید نظرات بازارهای اوراق قرضه، سازمان های رتبه بندی و رای دهندگان را به ذهن داشته باشد. بدهی حامل خطر و بدهی خدمات اتهامات می تواند تبدیل به یک نگرانی دوباره.

لیبرال ها ممکن است بخواهید توسط “لنگر مالی” در حال حاضر گره خورده است — اما آنها ممکن است قادر به دور با ریخته گری کردن تمام بند ، یا. آنها ممکن است نیاز به نشان دادن، به عنوان مثال، که کسری و نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی در سال های پیش رو کاهش خواهد یافت. آنها همچنین می توانند هدف برای حفظ هزینه های کوتاه مدت خود را در راستای آنچه دیگر کشورهای G7 انجام می دهند.

سازمان دیده بان: برنامه های هزینه های همه گیر دولت نیوجرسی

نخست وزیر جاستین ژوستاین چشم انداز برای تعمیرات اساسی عمده ای از اقتصاد کانادا زمانی که او ارائه سخنرانی از تاج و تخت در تاریخ 23 سپتامبر. لیبرال ها علامت داده اند که طرح آنها شامل هزینه های کسری حتی بیشتر به منظور پاسخ به چالش های ناشی از همه گیر کروناویروس خواهد بود. 9:18

دستور کار رشد

اما انتخاب دولت لیبرال از اهداف برای هزینه های کسری نیز مهم خواهد بود — شاید به همان اندازه به اندازه کسری کل خود را.

ربکا یانگ، مدیر اقتصاد مالی و استانی با اسکوشیابانک می گوید: «من فکر می کنم ترکیب مسئله بزرگی است.» دائمی هزینه های اجتماعی جدید است که بعید است برای افزایش رشد اقتصادی ممکن است آژانس های رتبه بندی نگران ، او گفت ، در حالی که تعمیرات اساسی از مشوق های سرمایه گذاری کسب و کار ممکن است در مطلوب نگاه کرد.

یانگ گفت: «اگر قرار باشد سرمایه گذاری بیشتری انجام دهیم، باید در چیزهایی باشد که در واقع رشد [در طول دو تا سه سال آینده] را تقویت خواهد کرد.» “پنجره ای برای انجام این سرمایه گذاری های بزرگتر وجود دارد، اما من فکر می کنم خطر این است که آنها بیشتر در سمت مخارج اعلام می کنند که در حال انجام است و در سمت درآمد ما راهی برای پرداخت هزینه های آن ندارد و آن را تبدیل به یک عدم تعادل ساختاری می کند.”

پیگیری رشد می تواند شامل هزینه های اجتماعی جدید باشد. افزایش بودجه برای مراقبت از کودکان، به عنوان مثال، می تواند رشد اقتصادی را با آسان تر کردن آن برای والدین بیشتر – به ویژه زنان – به کار افزایش دهد.

‘کیفیت’ بیش از کمیت

در مقاله ارسال شده در آنلاین این آخر هفته گذشته ، مایک Moffatt ، اقتصاددان در موسسه رفاه هوشمند و استاد در مدرسه کسب و کار ایوی ، گسترش یافته در این تلقی از آنچه که هزینه های کسری ارزشمند را تشکیل می دهند. موفات استدلال کرد که هر گونه هزینه کسری جدید باید بر یکی از پنج چالش بلند مدت پیش روی کانادا تمرکز کند: مبارزه با تغییرات آب و هوایی، برخورد با جمعیت پیری، افزایش رشد اقتصادی و بهره وری، از بین بردن موانع مشارکت در اقتصاد و مقرون به صرفه تر کردن مسکن.

موفات توضیح داد: «وقتی صحبت از گرفتن بدهی بیشتر (یا کاهش بدهی) می شود، معتقدم باید روی کیفیت مخارج تمرکز کنیم تا کمیت بدهی های موجود.»

اوتول که این هفته با رادیو CBC The Current صحبت می کرد، یادداشت مشابهی را زده است.

اوتول گفت: «ما باید مطمئن شویم که اگر اساساً به فرزندانمان بدهکار هستیم، این کار را به دلایل استراتژیک و هوشمندانه انجام می دهیم.» اوتول به طور منظم تأکید پیش از همه گیر حزب محافظه کار بر صرفه جویی و چرخش پس از همه گیر آن به سمت سرمایه گذاری را به هم گره می زد.

“اگر آن را در مورد گرفتن مردم به کار است، [اگر] آن را در مورد کمک به آسیب پذیران، تقویت برخی از خانه های مراقبت بلند مدت، کار با شرکای استانی ما برای آماده شدن برای موج دوم، که بزرگ است.”

این طور نیست که بودجه های فدرال به طور معمول مورد بحث قرار می گیرند. در زمان های اخیر وجود کسری ها و اندازه های نسبی آن ها محور اولیه انتقاد مخالفان و تفسیر سیاسی بوده است. این سوال که آن پول صرف چه چیزی می شود تمایل به آمدن یک ثانیه دور، به جز زمانی که برخی از سوء استفاده از بودجه کشف شده است.

این سوال که آیا بودجه مازاد است یا کسری هرگز بی ربط نخواهد بود. اما کسری تمایل به سیفون توجه به دور از پرسش های بزرگتر و جالب تر در مورد چگونگی هدایت و استفاده از صندوق های عمومی داشته است.

اگر برخی از توافق عمومی در سال 2020 وجود دارد که هیچ نیاز سخت گیرانه به عجله به بودجه متعادل وجود دارد — و اگر لیبرال ها می توانند هزینه های پیشنهادی خود را در برخی از محدوده مبهم قابل قبول نگه دارید — پس از آن بهبود ممکن است در حال حاضر توسط بحث بسیار بهتری در مورد آنچه اقتصاد پس از همه گیر باید به نظر می رسد قاب ، و چگونه دولت فدرال می تواند آن را ممکن است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de