انسان ساخته شده که سوسیالیسم دوباره سرد

او عشق یا نفرت او برنی ساندرز به عنوان مسلم پیشتاز برای سال 2020 دموکراتیک نامزدی ریاست جمهوری.

ساندرز الهام بخش عظیم و پر انرژی زحمتکش و به شدت وفادار زیر تعیین می شود برای حمل او را به پیروزی در کنوانسیون ملی دموکرات ها در ماه جولای.

به تحریک بزرگ از رقبا و منتقدان ساندرز نشان داده خیره کننده محبوبیت در میان متنوع مقطع از رای دهندگان از جمله زنان لاتینی, سیاه, مسلمانان, اعضای اتحادیه و به خصوص افراد جوان است.

بارها تکرار شده استعاره از “برنی bro” ثابت کرده است که بیشتر اسطوره از واقعیت است. ساندرز’ سریع و افزایش چشمگیر به جلو-دونده وضعیت ارسال کرده است منتقدان خود را در حزب دموکرات به تمام عیار وحشت خود را آشکار ناتوانی در درک زمان لحظه تاریخی و لفظی قدرت ساندرز مبارزات انتخاباتی.

زنان از جمله زنان جوان از رنگ در میان کسانی که انرژی توسط ساندرز. حامیان دیده می شود در اینجا در کارولینای جنوبی است. (مت Rourke / AP)

چگونه آنها تعجب کرده ساندرز افزایش یافته است به بالا میشه ؟ دقیقا همان چیزی است که درخواست تجدید نظر خود را?

چرا جوان مردم از جمله زنان جوان از رنگ برای رفتن پیر مرد سفید?

شاید مهمتر از همه چرا بسیاری از رای دهندگان دموکرات گرم شدن به سوسیالیسم عنوان تضاد به آمریکا ،

به عنوان او در سال 2016 ساندرز در معرض یک شکاف عمیقی در حزب دموکرات بین خود میانه رو و مترقی بال.

راه سوم

این شکاف آنقدر نیست که یک درون خانواده اختلاف به عنوان یک رقابت دیرینه بین دو متمایز سیاسی سنت. برای اولین بار از این سنت است که به اصطلاح راه سوم برای اولین بار شرح داده شده توسط جامعه شناس Anthony Giddens در اوایل 1990s.

راه سوم تصور می شد پس از پایان جنگ سرد به عنوان یک جایگزین به چپ و راست. همچنین به عنوان شناخته شده “رادیکال مرکز” راه سوم رد هر دو قوی دولت مداخله و پشتیبانی توسط چپ و عدم تحمل و تعصب مادرزادی به سمت راست.

این به دنبال تغییر تدریجی در حالی که به شدت تایید سرمایه داری سفارش. بیل کلینتون اولین رئیس جمهور آمریکا برای قرار دادن راه سوم سیاست به عمل. راه سوم است و پس از تبدیل شدن به حاکم ارتدکسی از حزب دموکرات است. حتی باراک اوباما که مبارزات انتخاباتی در لفاظی های بلند از “امید و تغییر” اداره می شود به عنوان یک مصمم و unapologetic میانه بسیار به ناامیدی خود را مترقی پایه.

وارن نیز در تقابل با راه سوم است. (پاتریک Semansky / AP)

با استثنا از ساندرز و الیزابت وارن بقیه دموکراتیک زمینه می افتد در درون سنت راه سوم.

در حالی که راه سوم ثابت می شود یک سیاسی برجسته سیاست در طول 1990s آن از calcified به سفت و سخت و لجوج دگم. دیرینه عادت نادیده گرفتن فقرا جانبداری با ثروتمند و قدرتمند و تنها به دنبال تغییر تدریجی اجرا شده است تا در برابر یک دیوار آجری بی رحم واقعیت: طلاکاری شده سن-سطح نابرابری درآمد بالا رفتن سرسام آور بدهی های پزشکی US$1.5 تریلیون دلار در بدهی وام دانشجویی, یک نژادپرست سیستم عدالت کیفری و قریب الوقوع زیست محیطی سقوط.

‘شکست’

مجموعه ای در برابر این استارک تجربی واقعیت incrementalism به نظر می رسد به مراتب بیش از حد بسیاری از رای دهندگان به یک شکست بزرگ. و شرمندگی عادت پانسمان آن را در روپوش عملی ضرورت تبدیل شده است به یک نوع از الهیات سکولار: این خواسته ایمان به آینده ای بهتر است که آن را هرگز می تواند ارائه یک آینده فاقد جزئیات دقیق به دلیل آن را فاقد یک تعریف هدف است.

در منطق سوم راه تغییر تدریجی می شود به خودی خود یک: تغییر به خاطر خود.

مشکل این ظریف بالا-سیم عمل می کنند — موعظه افزایشی تغییر در چهره نمایی مشکلات اجتماعی و بحران های محیطی — است که آن را تبدیل به غیر ممکن است به جلو و متقاعد کننده. صحبت از تغییر تدریجی صدا بسیار امیدوار کننده یا تشویق هنگامی که سیاره در آتش و آب و هوا دانشمندان به ما داده اند بسیار کوتاه پنجره به عمل می کنند.

در مقابل ساندرز مادام العمر بوده است مدافع دموکراتیک سوسیالیسم یک سنت که اصل اساسی این است که دموکراسی باید گسترش یافته از سیاست به محل کار — حوزه زندگی که در آن ما صرف بخش عمده ای از بیداری ما زندگی می کند.

دموکراتیک سوسیالیسم فراتر از صرف دموکراسی اجتماعی — فراتر از برنامه هایی مانند مراقبت های بهداشتی جهانی و حقوق بازنشستگی — دعوت برای یک تغییر اساسی در روابط بین مدیران و کارگران است.

آن را نگه می دارد که کارگران نیز باید قدرت تصمیم گیری از جمله بیش از چگونه درآمد توزیع شده است و چگونه آنها پرداخت می شود.

عمیق ساختاری تغییر

دموکراتیک سوسیالیست می خواهید محل کار به ساختار دموکراتیک نه مانند کره شمالی که در آن مدیران اجرائی قانون مانند ظالم. سوسیالیست دیدن سرمایه داری و بهره کشی از مردم و سیاره به عنوان ریشه بی عدالتی است. از این رو آنها حمایت نمی افزایشی اما عمیق ساختاری تغییر دهید.

دلیل ساندرز بوده است بنابراین به لحاظ سیاسی با توسل به متنوع ائتلاف رای دهندگان است چرا که او ارائه می دهد قدرتمند توضیحی کلیدی برای ساخت حس از بحران حاضر است.

او indicts نه فقط افراد خاص مانند دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مایکل بلومبرگ و جف بزوس اما سیستم: سیاسی ساختار اقتصادی است که در آن فوق العاده غنی انباشته اند فوق العاده مبالغ ثروت در هزینه از هر کس دیگری و سیاره مشترک ما.

ساندرز دیده است صحبت کردن با یک سرریز جمعیت در یک سوپر باول, سازمان دیده بان حزب کمپین رویداد on Feb. 2, 2020, در Des Moines, Iowa. (جان Locher / AP)

ساندرز لفظی نابغه است که مرتبط با انواع بی عدالتی مانند نابرابری درآمد نژادی و نابرابری نابرابری جنسیتی و شکست محیط زیست از طریق یک قاب: حرص و آز شرکت های بزرگ.

این رای دهندگان را قادر می سازد برای دیدن بی عدالتی در تصویر بزرگ از نظر. ساندرز مجهز به پایه خود را با یک انقلاب سیاسی واژگان برای بیان احساس خود را از بی عدالتی و همچنین به عنوان یک زبان مشترک مبارزه با یک ساختار است که رشد در بهره برداری. همبستگی معلوم فوق العاده توانمند سازی.

ظهور یک سیاست جدید

راه سوم دموکرات ها را درهم برای درک ساندرز انقلاب است.

آنها را رد کرد و او را به عنوان یک پیر مرد فریاد ابرها و مار-روغن فروشنده ارائه نادرست وعده “چیزهای رایگان است.” بدتر, آنها مجبور شده اند برای انجام بی دست و پا رقص ادعا گوشته progressivism در حالی که disavowing محبوب مترقی پیشنهادات و “انقلاب سیاست است.”

این الهام لفظی لقب مانند کابوی بحث و بی معنی platitudes که بیرحمانه هجو آنلاین. از جان گذشته تبدیل به دشمنی و gimmickry به شدت نشان می دهد سقوط از راه سوم و ظهور سیاست های جدید برای حزب دموکرات است.

دموکراتیک سوسیالیسم ممکن است فقط در مورد به آن لحظه در امریکا است.


Jason Hannan نویسنده اخلاق تحت سرمایه: مک اینتایر, ارتباطات و فرهنگ جنگ (بلومزبری 2020). خواندن مقدمه در اینجا.

Jason Hannan, دانشیار از لفاظی و ارتباطات دانشگاه وینیپگ

این مقاله چاپ از مکالمه تحت Creative Commons. خواندن این مقاله.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>