به دلیل اختصاص تا حدودی مقادیر دلخواه برای میان وعده غذایی است که آنچه ما انجام بهترین ما نیز نمیفهمد تحقیق داستان نیاز بسیار کمی کار می کنند. بازدید توله. به دست آوردن و خوردن نرخهای پایین. بازدید بالا Tater وب سایت. به دست آوردن و سنتز اطلاعات در مورد چگونگی و زمانی که این نرخهای ایجاد شد.

اما سفر به بالا tater دات کام در جستجوی تاریخچه منجر به یک صفحه فرود درباره “افسانه” از میانه وعده اصلی. “داستان بالا Tater پیچیده است به” آن را می خواند. “صدها اگر نه هزاران نفر از از دست خطی (عمدتا چرم) احتمالا گذراند در آن تاریخ همه با متضاد حساب چگونه و چرا از آن به دست می آمد.”

هکتار خوب مطمئن شوید. چیزهای خنده دار از مردمی در بازاریابی است. اما به طور جدی: کجا بالا Tater آمده است ؟

رسیدن به دریافت حرکت شبیه چمچه زنی واقعی منجر به تنها در بیشتر رمز و راز است. “افسانه ممکن است 100 درصد دقیق, اما شما خواهد شد شگفت زده چقدر بالا Tater تاریخ از دست داده است و به زمان” مدیریت نام تجاری جاش براک گفت. “ما رئیس بازاریابی در Kemps شده در این شرکت برای بیش از 30 سال و با توجه به آن فقط همیشه بوده است.”

که… صدا ندارد ممکن است ؟ اما به سرعت واقعیت-چک کردن ادعای خود—گوگل ترکیبی از “بالا Tater تاریخ” و “بالا Tater مخترع”—روشن نیست تا هر گونه اطلاعات مفید یا, و بیشتر ما را گرسنه.

“متاسفانه archives از آن زمان غیر موجود” براک گفت. “همه که می گویند ما می تواند استفاده از تمام روزنامه نگاری تحقیقی به کمک ما می توانید دریافت کنید.”

[دستمال مرطوب تراشه خرده از پیراهن]

جاش…

[Snaps بند]

مهم نیست اگر ما انجام دهد.

***

مارک های اطراف پرتاب کلماتی مانند “یاد” و “فرقه های مورد علاقه” و بالا Tater متفاوت است. این کار جدی روزنامه نگار را به کسانی که ادعا می کند با یک سالم آید تپه از نمک. شاید یک مشت پیازچه.

اما اگر شما زندگی می کنند در مینه سوتا شما آن را می دانم درست باشد: بالا Tater یک شرط. آن را خوشمزه و همه جا یک جزء اصلی در cookouts و فارغ التحصیلی احزاب و سفر به داخل کابین (و اغلب سالگرد و دوش عروس و شکرگزاری شام).

“از هر Minnesotan در مورد نرخهای پایین و اولین کلمات را به احتمال زیاد خواهد شد ‘Kemps بالا Tater,'” شبکه غذایی نوشته در راهنمای خود را به بهترین شیب در هر دولت است. مزه جدول نیز به رسمیت شناخته بالا Tater—”خامه ترش freckled با پیازچه و پیاز (و کمی MSG)”—به عنوان دولت رسمی نمک و فلفل. (یک شیر بر اساس شیب با nary فلفل به شود. چه می تواند بیشتر Minnesotan?)

شما می توانید تصاویر مورد علاقه کمی وان بر روی همه چیز از یک فانی بسته به مورد تلفن و مردم را هر چند آنها نه محتوای آن را ترک که در آن. آیا شما تا کنون در نظر گرفته به عنوان مثال با چند استراتژیک پانچ سوراخ و طول ریسمان شما می توانید به نوبه خود بالا وان را به یک کیف پول ؟ یک زن بود.

پس از آن وجود دارد واقعا سطح بعدی فن رفتار خواهم که از Darys Bauman از Delano, مینه سوتا ساخته شده است که خشک بالا Tater برای یخچال-کمتر, قایقرانی, سفر در مرز آب. (او به ما می گوید آن را سخت به آمادگی خود حمل دوستانه میان وعده: “به سادگی گسترش هیبت نازک در نم سینی مجهز میوه چرم ورق به نوبه خود نم و اب چیزی را گرفتن تا زمانی که آن را به طور کامل خشک است.”) یا آنا جانسون که بسته بندی وان بالا Tater و یک کیسه از جنس هلندی, موج دار شدن چیپس برای استفاده به عنوان غرفه برای او نامزدی عکس.

After introducing Top the Tater to her fiancé, Tanner, Anna Johnson brought a tub to their engagement shoot.

پس از معرفی بالا Tater به نامزد تنر آنا جانسون به ارمغان آورده است وان به نامزدی خود را شلیک کنید. Krista Pascoe عکاسی

“من همیشه با رشد بالا Tater در خانه. همیشه” او می گوید. “من معرفی نامزد من به آن من معرفی دوستان خود را به آن را بیش از حد…. وجود دارد تنها دو نفر از ما در خانه اما ما همیشه به اندازه خانواده.”

در حال حاضر شیب خوب است. این که ما می دانیم. یکی از شهرستان صفحات نویسنده علنا اعلام کرد به پایین برای بالا Tater; دیگری معتقد است با توجه به زمان کافی و آشپزخانه تست دسترسی به آن را منطقی می تواند تبدیل به یک سرویس مرزه بستنی.

به همین دلیل این خیلی خوب است ؟

برای شروع TTT ساخته شده است و با خامه ترش—تعداد زیادی از نرخهای وجود دارد مبتنی بر نفت. “آن را پر سربی, اگر شما خواهد شد می گوید:” راشل Kyllo معاون ارشد رئیس جمهور از رشد و نوآوری در Kemps. آن پیاز-y کوهی-y لگد از همان ترکیب اختصاصی از ادویه جات ترشی جات, آنها استفاده کرده اید پس از یک روز یک دستور نگهبانی تقریبا به عنوان نزدیک به عنوان کوکا کولا فرمول.

“این چنین یک کمی خنده دار, محصول,” او می گوید. “این بسیار اعتیاد آور و آن را درست کردم این شخصیت.”

که شخصیت بخشی از محبوبیت خود را بیش از حد. را وان خود را: تقریبا توهین آمیز, سایه, سبز, آرم که به نظر می رسد مستقیما از ’70s, کارتن بلندتر از آن است که گسترده شبیه هیچ دیگر شیب در بازار—حصول اطمینان از شما دریافت goo بیش از همه پنجه های خود را به عنوان شما خراش تراشه های گذشته نیمه تمام نقطه است. چیزی در مورد آن احساس راحت واسوده و واقعی—وجود یک ادعا راحتی مانند شما در حال کشیدن آن را از مادر بزرگ خود را یخچال در هر زمان.

“ما می دانیم: آیا نمی ظروف سرباز یا مسافر با چیزی که شکسته است می گوید:” کایل Punton, “مدیر فرو بردن” برای TTT. “اصل سبز بالا Tater وان با مسخره شکل… آن را می سازد هیچ حس اما مردم آن را دوست دارم. ما در حال تغییر آن است.” آنها حتی قرار دادن Kemps آرم در آن وجود دارد آنقدر بزرگ است که به نگرانی در مورد messing با موفقیت.

“با نام تجاری نیست سعی کنید بیش از حد سخت مناسب است؟” Punton می گوید. “این فقط احساس میانه به ریشه های آن است.”

***

اگر شما عادت به دیدن بالا Tater بعدی به خامه ترش در لبنیات راهرو, شما ممکن است می دانم که شما یکی از خوش شانس گروهی از dippers: TTT بسیار زیبا تنها به فروش می رسد در غرب میانه بالا.

“من شرط می بندم که بسیاری از مردم حتی دیوانه tater سر نمی دانم که آن را ساخته شده در مینه سوتا” Punton می گوید. هیچ چیز وجود دارد که فریاد مینه سوتا در مورد آن “اما آن است که یک ایالت مینه سوتا با نام تجاری.”

Kyllo می گوید که در حالی که آنها شده اند قادر به تعیین دقیقا در زمانی که آن را راه اندازی آنها می دانند که آن را ایجاد یک مینه سوتا مبتنی بر تعاونی لبنی (اساسا یک دسته از کشاورزان که آمد با هم به عنوان یک گروه) به نام Mid-America Dairy Farms. تعاونی به بازار عرضه یک دسته از محصولات لبنی تحت این نام در اوایل دهه 1970 و در ’80s, Kemps آمد به خود بالا Tater زمانی که آنها خریداری فارمینگتون کارخانه که در آن ساخته شده بود.

مشغول موجود در آن و خط گسترده ای از محصولات لبنی مالک جدید پرداخت می شود تقریبا هیچ توجه به آن tater وان برای اولین بار در.

“بالا Tater بود فقط کمی از این محصول در بسته است که chugged در کنار رشد کمی در هر سال و کاملا رک و پوست کنده بود نوع پسر عموی دور” Kyllo می گوید.

اما فروش نگهداری می شود بی سر و صدا در حال رشد است. زمانی که Kemps را متوجه و به حفر اطلاعات آنها در بر داشت یک چند مینه سوتا شهرها—دلوت در منطقه خاص—که در آن فروش تقریبا اشتباه نامتناسبی بالا است. آنها گیج.

آن را نیز به نوعی به طور کامل روند اثبات است. در نظر گرفتن نام; بالا Tater ایجاد شد به بالا و سیب زمینی. تنها در طی 10 یا 15 سال آن در نظر گرفته شده است بیشتر از یک شیب. (“منظورم این است که می خورد و سیب زمینی پخته به صورت منظم کنه؟” Punton می خندد.)

TTT فروش ماند قوی از طریق ضد رژیم غذایی با چربی های صلیبی از اواخر دهه 90 و اوایل 2000s و آنها نمی شود در حال حاضر حتی به عنوان بیشتر و بیشتر آمریکایی ها رفتن گیاهی یا لبنی. Kyllo می گوید فقط وجود دارد هرگز یک شیب قابل توجهی (!) در فروش. در واقع با میان وعده مصرف راه لطف خاصی stay-در-خانه سفارش و خوردن در زمان های ذاتی آن ، “بالا Tater فروش سر به فلک کشید پس در مورد سنت پاتریک روز” Punton می گوید. “ماه گذشته بوده است کاملا موز است.”

در اینجا در مینه سوتا حداقل. Punton می گوید که شما دورتر و دورتر از Tater نقطه مبدا آن مبادرت به فروش کمتر و کمتر. مردم آن را نمی دانند و آنها کمتر به احتمال زیاد به آن را امتحان کنید. مورد در نقطه: آنا جانسون نامزد تنر است که از غرب ویسکانسین اما او و خانواده اش هرگز از آن شنیده می شود.)

تنها به تازگی فروش در ویسکانسین و Dakotas برداشت و هر چند آنها همچنان در حال گسترش در حال حرکت و نزدیک به شیکاگو و آیوا تا حد زیادی به لطف همکاری با Hy-Vee—محبوبیت هنوز هم نمی پررونق در جای دیگر. این بخشی از دلیل آن طعم های جدید در کوتاه تر غیرقانونی را کمتر 1970 به دنبال وان: ایده این است که اجازه دهید دیگران بدانند بصری “شما قرار است به شیب مسائل در من!”

در ضمن میانه شرح سر و صدا برای آن است. مردم پرواز با آن قاچاق در توشه خود را و یا عبور از خطوط دولت با 10 ظروف کهنه به کولر. آنها سیل بالا Tater به Facebook با درخواست برای آوردن شیب به خود شهر/استان/کشور شیب معادل “آمده به برزیل!” اما در حالی که آن را به طور خلاصه در دسترس برای تحویل در سراسر کشور با تشکر از محلی جعبه و حضور در Aldi فروشگاه های سراسر کشور در طول سال 2018 سوپر باول در حال حاضر آن را به طور گسترده در دسترس در مینه سوتا و ویسکانسین و Dakotas.

“ما آرزو می کنم همه این افرادی که بالای Tater و عشق آن را دریافت شغل در زنجیره مواد غذایی لبنی به عنوان خریداران” Punton خنده. “شما را به برخی از این مکان و زمانی که آن را در منطقه خود را به آن بوده است هرگز چیزی آنها شناخته شده, آن را سخت برای به دست آوردن توزیع است.”

تا زمانی که اتفاق می افتد به عنوان روشن و سبز با نام تجاری اغلب می گوید مشکل مردمی که سفر کردم به دور از ایالت مینه سوتا: می خواهم TTT? بهتر است حرکت به میانه.

***

So شما وجود دارد “که در آن” و خیلی خوب توضیح خود را “چگونه” و “چرا.” اما… چه کسی ؟ هنگامی که?

ما تصمیم گرفتیم برای رفتن به بالا: ملی تولید شیر فدراسیون. آنها اشاره ما به دامداران امریکا که در اواسط امریکا مزارع در نهایت تبدیل شدن به بخشی از. DFA مردمی گفت: آنها بر این باورند بالا Tater توسعه داده شد و, راه اندازی شده توسط Mid-America مزارع در 1970s قبل از جمعی پیوست صفوف خود را.

“متاسفانه” سخنگوی کیم اوبراین گفت: “تاریخ اولیه بالا Tater شده است از دست رفته از طریق سال است.”

به عنوان ما در حال حاضر تحت پوشش Kemps اردوگاه نمی دانم ریشه های خود را یا نه. براک گفت که آنها به تازگی صحبت با هشتاد ساله بازنشسته اجرایی بود که با اواسط آمریکا شرکت لبنی در 1970s و گفت: TTT شده است سوتا اصلی حداقل از اواسط 1950s. اما دنباله به پایان رسید وجود دارد.

خود را بگیرید و یاد دهید در شهرستان صفحات واقعا انصراف پایین وان در اینجا منبع عاقلانه. اما ما lobbed یکی از آخرین لبنی تگرگ مری: یک ایمیل به Minnesota Historical Society.

این پیام در نهایت فرود آمد در صندوق از MNHS کتابدار مرجع کریستوفر درست است که تصمیم بهترین عمل خواهد بود برای پیگیری کردن, پیر نشریات تجاری.

Chris True

کریس واقعی

طولانی نیست پس ما رو دلگرم پیگیری: “پس از حفر من در بر داشت یک ذکر در مارس 1962 ماهیانه اخبار دوقلو شهرستان تولید شیر ارتباط” True گزارش اتصال چند عکس از این موضوع به آن را اثبات کند. “به نظر می رسد که بالا Tater (در کتاب دستور برند) منتشر شد به بازار در ماه مارس سال 1962!”

آن است که وجود دارد.

بالا Tater نشده “همیشه” اما آن را قطعا در اطراف بوده است. در حال حاضر 58 سال, TTT ایجاد شد و در همان سال اولین فضانورد آمریکایی orbited زمین, زمانی که خانه به طور متوسط هزینه $12,500. باب دیلن خود با عنوان اولین آلبوم تا به حال فقط ضربه قفسه. JFK بود زنده و لگد زدن.

“تا آنجا که جزئیات بیشتر را به عنوان ‘تاریخ’ از بالا Tater آن به نظر می رسد که (با توجه به برخی از داستان در بعد مسائل فوق ماهیانه اخبار) وجود یک چشم انداز مثبت در خامه ترش فروش و TC تولید شیر ارتباط بود مشتاق به پول نقد در در روند” True نوشت. “بعد حجم به خصوص آنهایی که در اوایل ’70s ذکر است برای اولین بار ‘جدید’ عطر و طعم بالا (بیکن!), و وجود دارد برخی از اشاره در مورد خامه ترش را ascendance در محبوبیت است.”

این هنوز مشخص نیست که متفکر پشت TTT راز ادویه مخلوط است و در حالی که ما واقعا می خواستم به نگاهی به آن نشریات تجاری در فرد درست را پاسخ آمد قبل از COVID-19 تعطیل Minnesota Historical Society مرجع کتابخانه. در حال حاضر نه او و نه ما می توانید دریافت کنید برای اطلاعات بیشتر.

اگر شما مانند “این بود که پدر بزرگ من! پدر جو اختراع آن!” لطفا به ما ایمیل به طوری که ما ممکن است به روز رسانی داستان ما—و با تشکر از مرد است.

در غیر این صورت در حال حاضر به نظر می رسد مانند TTT “افسانه” صفحه فرود بود که گفتن حقیقت ، “در حالی که باستان شناسان شناسان شناسان و هواشناسان ادامه خواهد داد به بحث تئوری تا پایان زمان حقیقت این است که بالا Tater منشاء از دست داده است و به سنین است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im