تفاوت آشکار بین ساندرز و بلومبرگ در اسرائیل

این قطعه در اصل به نظر می رسد در اطلاع دهید.

در سه شنبه شب دموکراتیک بحث در کارولینای جنوبی در CBS عمده گرت رئیس خبرنگار ایسنا پرسید: برنی ساندرز پیشرو در سوال. سوال این فرض که آمریکا یهودیان هستند یک موضوع مربوط به حوزه های که در مورد مراقبت از اسرائیل و در واقع این فرض که یهودیان آمریکایی حمایت دولت نتانیاهو. به گفته گالوپ در حدود یک چهارم از امریکا یهودیان می گویند آنها از لحاظ عاطفی متصل به اسرائیل و تنها نیمی فکر می کنم حمایت از اسرائیل ضروری است به هویت یهودی.

حتی یهودیان آمریکایی که در مراقبت عمیقا در مورد اسرائیل اغلب نگران آن کشور بسیار مناسب است و مصرف آن. برخی از 42 درصد از یهودیان آمریکایی می گویند مغلوب ساختن پیشی جستن است و هم به نفع اسرائیل و یهودیان احساس می کنید که راه از مسیحیان است. من گمان می کنم این به این معنی است که آنها فکر می کنم نخست وزیر نتانیاهو نیاز به reined و مغلوب ساختن پیشی جستن است به جای دادن او بسیار طناب او ممکن است آویزان کشور است. یهودیان آمریکایی به شدت رای دموکراتیک (78% پشتیبانی دموکرات ها در سال 2018) و به طور طبیعی پاره های نتانیاهو را بیش از حد بالا پشتیبانی از مغلوب ساختن پیشی جستن و ایران.

علاوه بر این, the American Israel Public Affairs Committee, اصلی لابی اسرائیل متمایل به شدت به سمت جمهوری خواهان و حتی قرار داده و از Facebook می افزاید: حمله دموکرات ها.

تشکر. بتی McCollum (D-Minn.), که تصویر غروب پخش در سراسر Facebook با نظرات موهن تحت فشار قرار دادند و برگشت و گفت:

    “یک غروب دادخواست مربوط به تبلیغات خود را طراحی شده برای بسیج حامیان خود اظهار داشت:” این مهم است که ما برای محافظت اسرائیل متحدان, به خصوص به عنوان آنها در صورت تهدید ایران از حماس و حزب الله با داعش و شاید بیشتر شوم – حق در اینجا در کنگره ایالات متحده است.’ این است که یک تماس به عمل است تحریک ، نمایندگان در کنگره “شوم” از ؟ / سال گذشته من با AIPAC نمایندگان از ایالت مینه سوتا در دفتر من. آیا نیروهای بیشتر شوم’ از بین برد نشستن و ملاقات با AIPAC طرفداران?”

نه تنها این, اما فلسطینی منتقدان شارژ که AIPAC به طور منظم آشنایی آن تریبون به سیاستمداران مانند نتانیاهو که استقرار کلمات نژادپرستانه علیه فلسطینیان است. گرت در سوال خود را نادیده گرفته و این سازمان را مقایسه برخی از دموکرات ها به داعش و نژاد پرستی.

بنابراین در اینجا این است که ارز:

    • “گرت: سناتور ساندرز — هیچ سناتور سندرز من یک سوال برای شما ، شما frontrunner در این مسابقه است. شما در انتخابات در کارولینای جنوبی است. شهردار بلومبرگ شما را در درک که مقدمه را فقط در یک ثانیه است.

اگر انتخاب سناتور سندرز شما خواهد بود اول آمریکا یهودی رئیس جمهور. شما به تازگی به نام بسیار برجسته و شناخته شده آمریکا و اسرائیل لابی یک پلت فرم برای نقل قول “تعصب است.” چه به شما می گویند به یهودیان آمریکایی که ممکن است نگران شما نمی, از دیدگاه, حمایت کافی از اسرائیل ؟ و به طور خاص آقا را به شما انتقال سفارت آمریکا به تل آویو?

ساندرز: اجازه دهید من فقط جواب این است: آن چیزی که ما را به در نظر گرفتن.

گرت: که…

ساندرز: اما در اینجا — ببخشید. اما در اینجا یک نکته است. من بسیار افتخار از یهودی بودن است. من در واقع زندگی در اسرائیل را برای چند ماه. اما آنچه در من اتفاق می افتد به این باور است که در حال حاضر متاسفانه غم انگیز در اسرائیل از طریق بی بی نتانیاهو شما یک ارتجاعی نژادپرستانه که در حال حاضر در حال اجرا در آن کشور است.

(تشویق حضار)

و من اتفاق می افتد به اعتقاد من اتفاق می افتد به این باور است که آنچه ما در سیاست خارجی در خاورمیانه باید مورد کاملا حفاظت از استقلال و امنیت اسرائیل است, اما شما نمی تواند چشم پوشی از درد و رنج مردم فلسطین.

(تشویق حضار)

ما باید به یک سیاست است که می رسد به فلسطینی ها و آمریکایی ها. و در پاسخ به سوال شما که خواهد آمد در زمینه آوردن سازمان ملل هم در خاورمیانه.”

برنی ساندرز یکی از معدود سیاستمداران ایالات متحده خواهد شد که در تماس با بنیامین نتانیاهو آنچه که او یک ارتجاعی نژادپرستانه. و او یکی از معدود کسانی که به اعتراف به درد و رنج مردم فلسطین که اسرائیل نگه داشته است بدون تابعیت و بدون حقوق اساسی و یا تحت محاصره یا تحت حکومت نظامی برای چند دهه.

ساندرز’ forthrightness و صداقت را می توان در تقابل با مایک بلومبرگ:

    • “گرت: شهردار بلومبرگ ، می خواهم شما را به وزن در که لطفا ؟

بلومبرگ: خوب جنگ در جریان بوده است برای مدت زمان طولانی در خاورمیانه آن است که آیا اعراب در مقابل ایرانیان و شیعیان در مقابل اهل سنت یهودیان در اسرائیل و فلسطینی ها آن را تنها در رفته برای 40 یا 50 سال است.

شماره یک شما نمی توانید حرکت به سفارت بازگشت. ما نباید آن را انجام داده اند و بدون گرفتن چیزی از دولت اسرائیل. اما آن را انجام داده بود و شما در حال رفتن به آن را ترک وجود دارد.

شماره دو تنها راه حل در اینجا این است که یک راه حل دو کشور. فلسطینی ها باید جایگزین شود. مشکل واقعی در اینجا این است که شما دو گروه از مردم که فکر می کنم خدا به آنها همان قطعه از زمین است. و پاسخ این است که بدیهی است که تقسیم آن را ترک اسرائیل به مرزهای جایی که آنها سعی کنید به آنها فشار به جلو و عقب برخی از کسانی که اضافی بیش از این در سمت دیگر دیوار جایی که آنها ساخته شده است این جوامع جدید است که آنها باید انجام داده اند که آن را به عقب بکشید.

گرت: شهردار بلومبرگ با تشکر از شما بسیار سپاسگزارم. “

بلومبرگ پاسخ باعث می شود یک فرد سر صدمه دیده است. او با این مستشرق canard در مورد خاورمیانه که موجب ویرانی سن نفرت. این یک شکل از “whataboutism” به بهانه اسرائیل استعمار و خشونت. او گفت: این مسائل است نه اسرائیل سرقت از زمین و منابع و یا آپارتاید اما ناقص خاورمیانه ،

شیعیان و اهل سنت نبوده است مبارزه با به طور مداوم برای قرن ها. در واقع از ظهور قاجار حکومت شیعه در ایران در سال 1789 تا سقوط آن در سال 1925 وجود دارد تنها یک کوتاه جنگ با سنی امپراتوری عثمانی در 1821-23. در غیر این صورت شما تا به حال حدود 130 سال از صلح است. به همین ترتیب Pahlevi dyanasty, 1926-1979 به حال روابط بسیار خوبی با سنی در ترکیه و در سال 1959 ایران پیوست و ترکیه و پاکستان و بریتانیا در مرکزی سازمان پیمان (CENTO) در برابر نفوذ شوروی. ترکیه و پاکستان هستند و اکثریت سنی در ایران است که عمدتا شیعه. آنها در واقع متحدان نظامی.

حتی جنگ ایران و عراق از 1980-1988 به درستی دیده می شود که اهل سنت در مقابل شيعيان است. اگر چه عراق و سنی در حکومت آن را در واقع حکومت سکولار عرب گرایان و اکثریت بزرگی از ارتش عراق شیعه شد. تنها 40,000 عراق شیعیان پناهنده به ایران در طول این جنگ است.

شیعه و سنی در مبارزات گرم تا زمانی که جورج دبلیو بوش به عراق حمله کرد و ایجاد خلاء قدرت. اما بلومبرگ فقط اشتباه در مورد تاریخ.

مبارزه بین فلسطینی ها و یهودیان اروپایی قصد استعمار فلسطین بر می گردد به اواخر دهه 1920 حداقل با توجه به سابقه خشونت. هنوز مطمئن شوید که چه بلومبرگ آثار آن را تنها به سال 1980 و یا 1970. که مبارزه ریشه در انگلیس و آمریکا استعمار و نو استعمار و ظهور نوع جدیدی از ناسیونالیسم یهودی به نام صهیونیسم.

تا 1940s زمانی که نیت از جنبش صهیونیستی شد کاملا روشن جوامع یهودی تا به حال نمایشگاه روابط با عرب و مسلمان همسایه است. بغداد شد یک سوم یهودی و جامعه یهودی بود genrally خوبی کردن و خوبی در نظر گرفته است. مسلمانان اولین کسانی بودند که عراق نویسندگان داستان کوتاه. سلطان مراکش تحت حکومت ویشی اعتراض نازی ها در طرح های خود افراد یهودی و یک شورای الجزایر از روحانیون نیز ایستاده بود تا برای یهودیان الجزایر در برابر ویشی. روابط میان یهودیان شرقی و همسایگان خود را به حال خود یو پی اس و فراز زندگی و از آن هیچ سرگرم کننده به عنوان یک اقلیت بود اما تنها مدرن, صهیونیسم, اسرائیل, پروژه و اتحاد خود را با بریتانیا و ایالات متحده استعمار که منجر به قتل عام و اخراج بسیاری از یهودیان از بسیاری از جهان عرب (مراکش و تونس هنوز کوچک یهودی جمعیت).

بلومبرگ اعلام کرد در حال حرکت از سفارت آمریکا به اورشلیم قطعی که در واقع ما می توانید با قرار دادن سفارت خود در جایی که آن را می خواهد و ندارد به برکت نتانیاهو غیر قانونی الحاق اشغال شده فلسطینی در شرق شهر.

و سپس او می گوید ترد دهن همه چیز در مورد اسب شاخدار افسانه ای از راه حل دو دولت است که دیگر در حداقل قابل قبول و در تابوت است که نتانیاهو حتی در حال حاضر تپش گذشته ناخن.

روشن است که بلومبرگ است بیشتر یا کمتر از برکت نتانیاهو annexationism و نژادپرستانه آپارتاید آنجا که او را نمی خواهد باز موضع در برابر آن.

روشن است بین این دو که رویایی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>