واشنگتن پست باید پاسخ آن بولیوی پوشش

اوو مورالس رئیس جمهور برنده انتخابات مجدد در بولیوی در انتخابات ریاست جمهوری اکتبر گذشته 20 عنوان نظر سنجی پیش از انتخابات پیش بینی کرد. او موفق به دریافت 47 درصد از آرا را در انتخابات با 88 درصد مردم در انتخابات. او به ضرب و شتم خود را نزدیکترین رقیب فقط بیش از 10 درصد است که به معنای دور دوم شد لازم نیست.

اما روز پس از انتخابات سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) که مورالس اجازه داده بود که برای نظارت بر انتخابات قرار داده و از آزادی مطبوعات ادعا وجود داشته است “شدید و سخت به توضیح دهد که تغییر در روند نتایج اولیه.” این یک بدیهی است ادعای نادرست (FAIR.org, 12/19/19).

حتی اگر واشنگتن-بر اساس Center for Economic and Policy Research (CEPR) بلافاصله قرار دادن یک بیانیه (10/22/19) اشاره به نقص اساسی در OAS را تجزیه و تحلیل آن مشرف است که حوزه که گزارش اولیه می تواند متفاوت از آنهایی که گزارش اواخر OAS همچنان ادعا می کنند که تغییر در روند شواهدی از تقلب. CEPR همچنان در معرض OAS فریب—برای مثال در یک مقاله فکر می کنم تانک منتشر شده در نوامبر 8 و یک op-ed در MarketWatch (11/19/19) توسط CEPR بنیانگذاران علامت Weisbrot. در تاریخ 12 دسامبر در یک دائم شورای, جلسه, OAS—که می شود 60 درصد از بودجه خود را از دولت آمریکا—حاضر اجازه می دهد تا جیک جانستون به ارائه CEPR مقدماتی پاسخ به OAS را گزارش نهایی در مورد انتخابات است.

در ضمن OAS را disparagement انتخابات مشتعل تظاهرات خشونت آمیز که (در ترکیب با treasonous رفتار بولیوی نظامی و پلیس) مجبور مورالس به فرار بولیوی در نوامبر 10 برای جلوگیری از بودن بدون محاکمه اعدام. بولیوی نیروهای امنیتی “پیشنهاد” مورالس استعفا اجازه می دهد او را به اجرا در خارج از کشور (با خانه اش غارت) اما سپس فنر کشنده به عمل به تحکیم کودتا. در عرض دو هفته 32 نفر کشته شدند اعتراض علیه دیکتاتوری است که در زمان بعد از او فرار کرد. دیکتاتوری آشکارا می گوید که دستگیری مورالس اگر او را برمی گرداند به بولیوی.

اواخر ماه گذشته MIT انتخابات داده و ScienceLab محققان جان Curiel و جک R. Williams منتشر شده تجزیه و تحلیل نتایج انتخابات در واشنگتن پست (2/27/20). این مطالعه به سفارش CEPR نشان می دهد که تجزیه و تحلیل آن می تواند به طور مستقل تایید نشده است. MIT محققان به این نتیجه رسیدند که وجود “است نه هر گونه شواهد آماری از تقلب است که ما می توانید پیدا کنید” و این که “OAS را تجزیه و تحلیل آماری و نتیجه گیری به نظر می رسد عمیقا ناقص است.”

که یک علمی است اما بیش از حد مودب راه برای آن قرار داده است. OAS بارها و بارها ساخته شده آماری ادعا می کند در مورد بولیوی انتخابات بودند که به وضوح نادرست است. در شرایط layperson که نام دروغ.

OAS را دروغ ثابت شده کشنده به Bolivians و ویرانگر به خود دموکراسی اما OAS طفره رفت همه پاسخگویی زیرا اهمیت ترین شرکت رسانه ای محافظ آن را از بررسی دقیق. بین اکتبر انتخابات و دسامبر 26 مهر منتشر 128 مقالات در مورد وضعیت سیاسی در بولیوی است که همه شکست خورده به ذکر است تلاش برای دریافت OAS به عقب آماری ساختگی خود را ادعا می کنند. به جای مهر regurgitated که ادعا می کنند بسیاری از اوقات بدون هیچ ردی از شک و تردید (FAIR.org, 12/19/19).

روز پس از انتخابات واشنگتن پست هیئت تحریریه (10/24/19) غیرانتقادی به نقل از OAS ابراز “نگرانی و تعجب در مورد شدید و سخت برای توجیه تغییر در تمایل نتایج اولیه.” این سرمقاله افزوده است که “[ما] وزارت امور خارجه با صدور یک پیام مشابه” را به عنوان اگر که افزایش OAS اعتبار. روز مورالس پس از فرار این پست (11/11/19) دنبال کرد تا با یکی دیگر از سرمقاله با عنوان “بولیوی در معرض خطر لغزش به هرج و مرج. این اوو مورالس گسل.”

اگر پست هیئت تحریریه می دانستم که هر چیزی در همه در مورد داغدار انتقاد OAS دریافت کرده بود آن را نگه داشته به طور کامل آرام در مورد آن. و این در واقع کاملا امکان پذیر است تحریریه اعضای هیئت مدیره می دانستم که هیچ چیز در آنها متکی مقاله خود را گزارش. به پست‘s موتور جستجو تبدیل می شود تا تنها ده مقالات از 20 اکتبر انتخابات که شامل قوانین و مقررات “بولیوی” “مورالس” و “OAS.” تنها دو نفر از کسانی که ذکر هر گونه انتقاد از OAS: یکی از نوامبر 19 op-ed by Gabriel Hetland (11/19/19) دیگر قطعه این پست فقط منتشر شده توسط محققان MIT (2/27/20).

در دسامبر 2, the Guardian منتشر شده یک نامه امضا شده توسط 98 اقتصاددانان و آمار درخواست OAS به جمع شدن آن غلط آماری ادعا می کند. چنین می شکند با سکوت بیش از CEPR تلاش برای برگزاری OAS پاسخگو تمام شد خیلی نادر است. حتی یک نگهبان اصول ارزیابی توسط Hetland که مخالف کودتا (11/13/19) ذکر شده OAS ادعا می کند در مورد انتخابات بدون گفتن هر چیزی در مورد انتقاد آنها دریافت کرده بود از CEPR.

درست مثل پستبعد از مورالس فرار بولیوی, the New York Times هیئت تحریریه (11/11/19) در توصیف این کودتا به عنوان یک مخاطره آمیز اما لازم است گام به سوی بازسازی دموکراسی:

مجبور فردی گری از یک انتخاب رهبر با تعریف یک شکست به دموکراسی و پس از لحظه ای از خطر است. اما زمانی که یک رهبر تفریحی به گستاخی سوء استفاده از قدرت ها و موسسات را در مراقبت از خود توسط رای دهندگان به عنوان رئیس جمهور اوو مورالس در بولیوی این است که او می تابد و خود مشروعیت و وادار کردن او اغلب می شود, تنها گزینه باقی مانده. این چیزی است که Bolivians انجام داده اند و آنچه باقی مانده است به این امید که آقای مورالس می رود مسالمت آمیز به تبعید در مکزیک و بولیوی بازگرداندن آن زخمی دموکراسی است.

مانند پستاین بار در سرمقاله اعضای هیئت مدیره breezily نادان (و یا جونگ) در مورد OAS بارها و بارها دروغ گفتن در مورد انتخابات. این بار به تازگی منتشر شده یک مقاله خبری (2/28/20) در مورد MIT محققان که رد OAS نهفته است. این مقاله گفت که محققان “waded به شدید داخلی و بین المللی بحث بر سر آقای مورالس را مشروعیت.” که “شدید” بحث در اصل به خاک سپرده شد توسط شرکت های بزرگ رسانه ای که آن را ممکن است مانع کودتا. اتفاقا در حال حاضر حتی رادیو فردا (3/1/20) است برجسته گزارش MIT مطالعه است.

گزیدگی توسط آن نهفته است belatedly گرفتن برخی از مشخصات بالا انتقاد OAS در پاسخ با عصبانیت به مطالعه است. محققان در نگاه تنها یکی از اتهامات آن ساخته شده OAS شکایت کرد و گفت دیگر “بی نظمی” اعتبار ارزیابی خود از انتخابات. شگفت آور, OAS همچنین گفت: آن را همچنان به “stand by” ساختگی خود را تجزیه و تحلیل آماری.

همه انتخابات برخی از “بی نظمی” و “آسیب پذیری” را به عنوان ما هر رای دهنده باید به خوبی آگاه است. که به طور خودکار توجیه پرتاب نتایج جستجو در زباله. اگر آن را هر انتخابات می تواند به ناحق بی اعتبار توسط بی پروا مانیتور. علاوه بر این CEPR را نشانی دیگر اتهامات در ارائه OAS حاضر اجازه می دهد تا آن را به (FAIR.org, 12/19/19).

در این مرحله OAS گزارش در بولیوی انتخابات باید دور انداخته شود مگر هدف از معتبر تحقیق چگونه چنین هولناک کار تا کنون به دست می آمد انجام داده و اعلام غیرانتقادی و تبدیل به چنین اثر مخربی. در جهان, شغل از دست رفته خواهد بود و OAS دبیر لوئیس آلماگرو خواهد استعفا دهد. اما هنگامی که شما نظارت بر انتخابات مدیون به دولت آمریکا و شرکت های بزرگ رسانه ای مایل به پوشش برای آنها آن است که تنها بموقع مقامات منتخب در کشورهای فقیر که نیاز به ترس این نوع از عواقب و بسیار بدتر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>