جنگل های استوایی شیفت برد زنگ از دانشمندان آب و هوا

یک مطالعه جدید چهارشنبه منتشر می افزاید: برای نصب شواهدی وجود دارد که جهان را جنگل های استوایی به زودی می تواند به توقف خدمت خود بحران آب و هوا-کاهش نقش غرق کربن.

“پس از سالها کار در کنگو و آمازون جنگلهای ما در بر داشت که یکی از نگران کننده ترین اثرات تغییر آب و هوا است در حال حاضر آغاز شده است. این دهه جلوتر از حتی بدبین ترین مدل های آب و هوا” گفت: سیمون لوئیس یک نویسنده ارشد این مطالعه و استاد از دانشکده جغرافیا در انگلستان دانشگاه لیدز.

“وجود دارد هیچ وقت برای از دست دادن در شرایط مقابله با تغییر آب و هوا” گفت: Lewis.

یافته های منتشر شده در مجله طبیعتنشان دهنده تلاش مشترک حدود 100 نهاد که در آن محققان به دنبال برخی از 300,000 درختان پوشا 565 تکه های دست نخورده جنگل های استوایی در آفریقا و آمازون و بیش از 30 سال دوره.

محققان با استفاده از اندازه گیری از رشد درخت و مرگ همراه با تولید گازهای گلخانه ای CO2, بارش و درجه حرارت به برآورد کربن ذخیره سازی و یا “ترسیب.”

“ما نشان می دهد که اوج کربن جذب به دست نخورده جنگل های استوایی رخ داده در 1990s” گفت: نویسنده سرب Wannes Hubau سلطنتی موزه های آفریقای مرکزی در بلژیک.

در آن زمان جنگل ها قادر به ذخیره 46 میلیارد تن CO2 از جو به نمایندگی از حدود 17 درصد از بشر ساخته شده از دی اکسید کربن تولید گازهای گلخانه ای.

سریع به جلو به 2010s و محققان دریافتند میزان کاهش یافته و به حدود 25 میلیارد تن در تاریخ همتراز با حدود 6 درصد از بشر ساخته شده از دی اکسید کربن تولید گازهای گلخانه ای.

بیش از 30 سال در این منطقه دست نخورده جنگل منقبض شده توسط 19 ٪ اما جهانی دی اکسید کربن تولید گازهای گلخانه ای افزایش یافت توسط 46 ٪ محققان اشاره کرد.

روند رو به پایین از جذب کربن اتفاق نمی افتد در این مناطق در همان زمان این مطالعه همچنین نشان داد. روند رو به پایین از جداسازی آمار آمازون در اواسط 1990s و جنگل ها حدود 15 سال بعد.

پتانسیل برای جنگل آمازون به سوئیچ از مخزن کربن به کربن منبع نیست دور با مطالعه پیش بینی آن اتفاق می افتد می تواند به عنوان به زودی به عنوان اواسط 2030s.

Hubau در بیانیه خود تاکید کرد نیاز به نظارت مداوم “به عنوان سیاره ما آخرین جنگل های استوایی در معرض تهدید هستند به عنوان قبل از هرگز.”

برای لحظه ای حداقل انسانیت هنوز هم باید در نظر بگیرید جنگل های استوایی کربن اسفنج. اما اگر فوری و اقدامات جسورانه نیست گرفته شده به زودی که به خوبی می تواند تغییر کند.

“دست نخورده جنگل های استوایی باقی می ماند حیاتی کربن سینک اما این تحقیقات نشان می دهد که اگر این سیاست ها در محل قرار داده برای ایجاد ثبات در آب و هوای زمین آن را تنها یک ماده از زمان تا زمانی که آنها دیگر قادر به جدا کردن کربن گفت:” لوئیس با اشاره به امکان یک حلقه بازخورد بودن باعث شده است.

“یک نگرانی بزرگ برای آینده بشریت است که کربن چرخه بازخورد واقعا پا زدن در طبیعت تعویض از کاهش تغییر آب و هوا به شتاب” لوئیس گفت.

خط پایین برای جهانی دولت روشن است.

“رانندگی دی اکسید کربن تولید گازهای گلخانه ای به net-zero در حال حاضر حتی سریع تر از پیش بینی آن خواهد بود که ممکن است برای جلوگیری از دست نخورده جنگل های استوایی تبدیل شدن به یک منبع بزرگ از کربن به جو است. اما این پنجره امکان بسته شدن سریع گفت:” لوئیس.

پروفسور داگلاس Sheil در Norwegian University of Life Sciences, یک, کمک پژوهشگر به مطالعه قرار داده و نتايج در شرایط کامل.

“نتایج ما نگران کننده است,” او گفت:.

“کلمه ‘هشدار دهنده’ باید استفاده نمی شود به آرامی” ادامه داد Sheil “اما در این مورد آن متناسب است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>