مغلوب ساختن پیشی جستن افغانستان است و هیچ ربطی به صلح

این قطعه در ابتدا در ظاهر Truthout.

این درست است که مغلوب ساختن پیشی جستن دولت امضا “قرارداد صلح” با طالبان — چیزی که بازداشته هر دو جورج دبلیو بوش و باراک اوباما — اما نگاهی دقیقتر به این توافق نشان می دهد آن را به سرند با شرایط که مملو از موانع.

شرایط این معامله نشان می دهد که مغلوب ساختن پیشی جستن است بیشتر علاقه مند به مباهات است که او را به انجام وعده مبارزات انتخاباتی خود را به نیروهای خانه نسبت به او متعهد به دستیابی به صلح واقعی در افغانستان است. این واقعیت نیز اشاره کرد تهمت سابق امنیت ملی و مشاوران و برخی از آنها گفته اند که رئیس جمهور “است که به مراتب کمتر علاقه مند واقعی صلح افغانستان” نسبت به این ادعا که او ساخت خوب در نذر خود برای خروج نیروهای ایالات متحده.

توافق اعلام شده در فوریه 29 باید به درستی به نام “صلح ایران” در کنگره باربارا لی (D-کالیفرنیا) در بیانیه ای گفت. اگر چه این توافق “یک گام به پیش” لی اشاره کرد: “برگ های آن هزاران نفر از نیروهای نظامی در افغانستان و فاقد بحرانی سرمایه گذاری در ایجاد صلح انسانی محور توسعه و یا حکومت اصلاحات نیاز به بازسازی افغانستان و جامعه است.”

زنان افغان فعالان مریم Akrami سحر Halaimzai و Rahela Sidiqi با انتقاد از این توافق و این روند منجر به آن در ایالات متحده آمریکا امروز: “زنان افغانستان و نمایندگانی از جامعه مدنی و دیگر گروه های اقلیت باید در جدول برای آمریکا و طالبان مذاکرات که منجر به این توافق اما ما نمی شد.”

مغلوب ساختن پیشی جستن “به توافق برای آوردن صلح به افغانستان” مجموعه چهارم یک طرح برای خروج تمام نیروهای خارجی از افغانستان متقابل آزادی زندانیان طالبان پیشگیری از حملات علیه ایالات متحده و نیروهای ائتلاف از خاک افغانستان و مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان. اگر چه این ادعا می توان به “یک توافق جامع صلح” به عنوان لی اشاره “این به اصطلاح ‘توافق صلح’ هر چیزی است.”

جدول زمانی برای خروج تمام نیروهای خارجی

این توافقنامه ایجاد یک جدول زمانی برای خروج تمام نیروهای خارجی از افغانستان است. آن می گوید: “ایالات متحده متعهد به خروج از افغانستان به تمام نیروهای نظامی ایالات متحده و متحدان و شرکای ائتلاف از جمله غیر دیپلماتیک و غیر نظامی و پرسنل امنیتی خصوصی و پیمانکاران و مربیان و مشاوران و حمایت از پرسنل خدمات” بعد از 14 ماه پس از توافق اعلام کرده است.

در اولین 135 روز آمریکا و متحدان این ائتلاف را کاهش می دهد تعدادی از نیروهای خود را برای 8,600 و خروج تمام نیروهای از پنج پایگاه های نظامی. باقی مانده 8,600 نیروهای (به همان تعداد باقی مانده است که زمانی که اوباما در سمت چپ دفتر) است “حداقل تعدادی از نیروهای عملیات ویژه ماموران و پشتیبانی و پرسنل امنیتی که پنتاگون و C. I. A. باور لازم برای برگزاری پایتخت کابل” و مبارزه با “دولت اسلامی” دیوید سانگر نوشت: در نیویورک تایمز.

ظاهرا ایالات متحده می خواهد به نگه داشتن هوش فعالان در زمین مبارزه با داعش و القاعده” گاردین گزارش. در حالی که سازمان سیا نمی افزایش حضور خود را در افغانستان آن را حذف پرسنل خود را “آهسته تر از ارتش” با توجه به منابع به نقل از نیویورک تایمز.

ایالات متحده و متحدان ائتلاف خواهد برداشت “همه نیروهای باقی مانده در افغانستان” تا پایان مانده و نه ماه و نیم.

اما سانگر به نقل از گزارش “یک سری نه-تا-راز ضمایم به توافق اجازه می دهد که هر دو نیروهای عملیات ویژه و C. I. A. برای حفظ حضور در کشور است.”

مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان

طالبان آغاز خواهد شد “داخل افغانستان مذاکرات با طالبان طرف در مارس 10 سال 2020 است.”

اما از آنجا که رقابت انتخاباتی میان رئیس جمهور اشرف غنی و عبدالله عبدالله مشخص نیست با چه کسی طالبان خواهد بود مذاکره. در فوریه 18, کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد غنی برنده است. عبدالله مخالف است و تهدید به تشکیل دولت موازی.

این توافق که اعلام شد پس از هفت روز “کاهش خشونت” نیاز “گفت و گو و مذاکرات” در مورد “دائمی و جامع بس.”

در ضمن قتل عام همچنان ادامه دارد.

متقابل آزادی زندانیان

ایالات متحده متعهد به کار بر روی یک طرح به “سرعت انتشار جنگی و زندانیان سیاسی” در مارس 10. دولت افغانستان را میکشید تا به 5000 افگنان و طالبان را میکشید تا 1000 زندانیان آنها در حال برگزاری است. هدف از “مربوطه طرف” تسهیل ایالات متحده آمریکا است که برای آزادی “تمام زندانیان باقیمانده” در متعاقب آن سه ماه است.

اما از آنجایی که دولت افغانستان بود و بخشی از آن قبل از توافق مذاکرات آن موافق نبود به انتشار. در واقع غنی گفت: در مارس 1 که او قصد ندارد به انتشار 5,000 زندانیان طالبان توسط مارس 31 تاریخ برای شروع مذاکرات با طالبان است.

طالبان نمی خواهد آمد به میز مذاکره مگر اینکه زندانیان در افغانستان بازداشت هستند منتشر شد.

طالبان موافقت خود برای جلوگیری از حملات علیه آمریکا از خاک افغانستان

با توجه به توافق های “طالبان اجازه نخواهد داد که هر یک از اعضای آن افراد یا گروه های دیگر از جمله al-Qa’ida” برای استفاده از خاک افغانستان “به تهدیدی برای امنیت ایالات متحده و متحدان آن است.” طالبان نیز آموزش اعضای طالبان “به همکاری با گروه از افراد تهدید کننده امنیت ایالات متحده و متحدان آن است.”

علاوه بر این طالبان “را جلوگیری از هر گروه و یا فردی در افغانستان” از تهدید آمریکا و متحدان امنیتی و جلوگیری از آنها را از آموزش استخدام و جذب سرمایه است.

طالبان نیز متعهد است که زندانیان آن را منتشر نمی تهدیدی برای امنیت ایالات متحده و متحدان آن است. علاوه بر این طالبان مرتکب به مطابق با مهاجرت بین المللی قانون به طوری که افرادی که پناهندگی نمی تهدیدی برای امنیت ایالات متحده و متحدان آن است. و طالبان نخواهد صدور گذرنامه, ویزا, سفر, مجوزها و یا سایر اسناد قانونی برای ورود به افغانستان به هر کسی که تهدیدی برای امنیت ایالات متحده و متحدان آن است.

اما معلوم نیست که آیا طالبان قادر به جلوگیری از گروه های تروریستی از راه اندازی حملات از خاک افغانستان. “ما نمی خواهد اجازه می دهد تا سرزمین ما را در برابر هر کشوری از جمله آمریکا” سهیل شاهین سخنگوی طالبان دفتر قطر گفت که واشنگتن پست “اما من صحبت کردن در مورد منطقه که در آن ما را کنترل کند.”

در واقع به عنوان داگلاس لندن, دانشگاه جورج تاون استاد کمکی و ارشد سابق سیا, افسر نوشت: در نیویورک تایمزطالبان است “متنوع غیر متمرکز و factionalized” که برگ های اجرای توافق در شک و تردید. طالبان “در طول تاریخ شده است کنترل جنگ سالاران منطقه ای با هیچ ماندگار وفاداری به گونه ایدئولوژی رهبر یا علت” لندن اشاره کرد. علاوه بر این اعضای طالبان مذاکره تیم هستند “تا حد زیادی از قطع و بی احترامی توسط طالبان ارشد رهبری است.”

آمریکا بررسی تحریم ها علیه طالبان

ایالات متحده به انجام یک بررسی از آن تحریم ها علیه طالبان “با هدف از بین بردن این تحریم توسط اوت 27 سال 2020 است.” این شامل یک توقف در دارایی های مالی و تحریم تسلیحاتی علیه طالبان.

زمانی که مذاکرات میان طالبان و دولت افغانستان اغاز ایالات متحده “شروع خواهد شد دیپلماتیک تعامل” با دیگر اعضای شورای امنیت افغانستان و حذف طالبان از لیست تحریم.

ایالات متحده متعهد به خودداری از تهدید یا استفاده از زور علیه افغانستان

در ارائه تایید تعهدات خود تحت منشور سازمان ملل متحد ایالات متحده و متحدان آن “را خودداری از تهدید یا استفاده از زور علیه تمامیت ارضی یا استقلال سیاسی افغانستان و یا دخالت در امور داخلی.”

ایالات متحده را “به دنبال همکاری های اقتصادی برای بازسازی” از حکومت جدید افغانستان در طول مذاکرات و “نمی خواهد دخالت در [افغانستان] امور داخلی.”

در نهایت ایالات متحده را از شورای امنیت برای حمایت از این توافقنامه است.

پس از 18 سال و از دست دادن خون و گنج ایالات متحده دست افغانستان به طالبان

بوش به طور غیر قانونی راه اندازی “عملیات آزادی پایدار” در اکتبر سال 2001 در تلافی حملات تروریستی 11 سپتامبر. پس از 18 سال ده ها هزار نفر کشته و بیش از 2 تریلیون دلار صرف دولت ایالات متحده در حال بازگشت افغانستان به طالبان است.

“ایالات متحده رفت و به جنگ علیه طالبان و پس از آن تقریبا دو دهه بعد دست افغانستان به طالبان” ویجی Prashad سیاست خارجی کارشناس و مدیر Tricontinental موسسه تحقیقات اجتماعی اشاره کرد از قضا.

بیش از 100 ، 000 افغانستان و بیش از 58,000 نیروهای امنیتی افغان کشته شده اند. در مورد 2,400 آمریکا اعضای کشته شده اند و 20000 زخمی در ایالات متحده و طولانی ترین جنگ.

پس از 10 سال اولیه آزمون دیوان کیفری بین المللی (ICC) دادستان فاتو آغاز یافت “مبنای منطقی” به این باور است که ارتش آمریکا و سازمان سیا نیروهای مرتکب جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت از جمله شکنجه در افغانستان است.

ICC پیش از محاکمه مجلسی موافقت با آغاز اما حاضر به باز کردن یک تحقیق رسمی با استناد به شک و تردید در مورد اینکه آیا آن را می تواند امن “معنی دار از همکاری مقامات مربوطه” که محدود به “چشم انداز موفق بررسی است.” آغاز دادگاه تجدید نظر این حکم.

در مارس 5, ICC تجدید نظر خواهد مجلسی صدور حکم تایید و یا معکوس قبل از اتاق دادگاه امتناع به آغاز تحقیقات.

در همین حال طالبان کنترل و یا ادعا می کنند به کنترل تقریبا نیمی از افغانستان ولسوالی “قلمرو بیشتر . . . از هر نقطه از سال 2001” با توجه به پنتاگون.

Robert Malley رئیس گروه بین المللی بحران گفت: رهگیری‘s مهدی حسن که دلیل طالبان “رو خیلی از معامله” است که “پس از دو دهه گذشته آمریکا شکست خورده است را به نفع خود یک unwinnable جنگ است.”

با این وجود این واشنگتن پست انفجاری گزارش با عنوان “افغانستان مقالات” نشان می دهد که بوش, اوباما و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت همه دروغ به طور معمول در مورد ایالات متحده آمریکا موفقیت در جنگ است.

در op-ed در تایمزلندن مدعی شد که مغلوب ساختن پیشی جستن نماینده ویژه برای افغانستان زلمای خلیل زاد که مذاکره به اصطلاح صلح برای ایالات متحده تنها می خواهد این توافق برای زنده ماندن تا زمانی که سقوط کرد. لندن نوشته است که خلیل زاد به مناظر خود را در مجموعه منصوب وزیر خارجه در دوم مغلوب ساختن پیشی جستن دولت.

اگر معامله از هم جدا می افتد تهمت تهدید کرده است که “بازگشت با یک نیروی است که هیچ کس را تا کنون دیده ام.”

در ضمن تهمت که قریب به اتفاق انگیزه است که به رای می تواند ادعای حقوق لاف زدن در مورد تامین امنیت یک “توافق صلح” با طالبان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>