U. N. لیست اهداف شرکت های مرتبط با شهرک سازی اسرائیل

اورشلیم — سازمان ملل و دفتر حقوق بشر در روز چهارشنبه منتشر شده یک لیست از بیش از 100 شرکت در آن گفت: در حال همدستی در نقض فلسطینی حقوق بشر توسط عامل در شهرک های اسرائیلی در کرانه — اولین-همیشه بین المللی تلاش به نام شرم و کسب و کار است که کشیده شدید اسرائیل و محکومیت.

لیست انتشار پس از تکرار تاخیر تشدید بلندی مرحله نهایی مسابقات بین اسرائیل و جامعه بین المللی بیش از آن بیش از نیم قرن سیاست ساخت و ساز شهرک در کرانه باختری است. جسارت جدید ایالات متحده در خاورمیانه ابتکار بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل قول داده است به ضمیمه اسرائیل بیش از 100 شهرک در حالی که دادستان کل دادگاه جنایی بین المللی در لاهه نشان داده است او به زودی راه اندازی یک جنگ-جرایم رسیدگی به حل و فصل سیاست.

لیست گنجانده شده است به خوبی شناخته شده شرکت های جهانی در میان آنها Airbnb, موتورولا و جنرال میلز. اگر چه اکثریت قریب به اتفاق جهان می داند شهرک های غیر قانونی روز چهارشنبه گزارش متهم نیست این شرکت به نقض قوانین بین المللی است. آن را به نظر می رسد با هدف اعمال فشار آنها را با رسم منفی با توجه به روابط بسیار بدخیم سیاست های اسرائیل است.

“من آگاهانه این موضوع شده است و ادامه خواهد داد به شدت ستیز” گفت: میشل باشله, the U. N. کمیساریای عالی حقوق بشر. “پس از گسترده و دقیق بررسی روند ما راضی هستند و این واقعیت بر اساس گزارش نشان دهنده توجه جدی شده است که با توجه به این سابقه و بسیار پیچیده دستور.”

شورای حقوق بشر سازمان ملل در سال 2016 دستور U. N. حقوق بشر به ایجاد یک “پایگاه داده” از شرکت تلقی می شود مرتبط و یا حمایت از شهرک. ابتدا با یک پتانسیل لیست از بیش از 300 شرکت از آن محدود کردن آن به 112 شرکت های درگیر در شیوه های که مطرح شده حقوق بشر نگرانی های چنین به عنوان حل و فصل ساخت و ساز و امنیت خدمات بانکی و تجهیزات که استفاده می شود برای تخریب فلسطینی اموال.

این گزارش با تماس برای تحریم و یا هر گونه بتن تاثیر بر شرکت. اما مقامات اسرائیلی متهم به گزارش غارنوردی به فشار از مردمی فلسطینی به رهبری جنبش تحریم علیه اسرائیل و نگرانی در این لیست می توان به عنوان پایه ای برای تحریم و فشار اقتصادی علیه شرکت.

در یک بیانیه نتانیاهو به نام شورای حقوق “بی اهمیت است.”

“به جای این سازمان در برخورد با حقوق بشر را تنها در تلاش برای بی اعتبار کردن اسرائیل است. ما قویا این حقیر تلاش” او گفت:.

فلسطینی وزیر امور خارجه Dar ملکی مورد ستایش قرار داد لیست به عنوان یک “پیروزی برای قوانین بین المللی و تلاش های دیپلماتیک برای خشک کردن منابع استعماری سیستم نمایندگی غیر قانونی حل و فصل در اشغال فلسطین.”

با گسترده بین المللی حمایت از فلسطینی ها ادعا می کنند کرانه غربی و شرق بیت المقدس به عنوان بخشی از آینده دولت مستقل. اسرائیل که دستگیر هر دو حوزه در سال 1967 خاورمیانه جنگ ضمیمه شرق اورشلیم — یک گام است که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده — و در آن گفت: به هیچ وجه قصد از بین بردن هر یک از آن شهرک غرب بانک. حدود 500000 اسرائیلی در کرانه در علاوه بر این به بیش از 200 ، 000 در شرق اورشلیم ،

در بازتابی از چگونگی تثبیت این شهرک تبدیل شده اند در این لیست است که توسط شرکت های اسرائیلی از جمله بانک های پیشرو شرکت های ساخت و ساز و سوپر مارکت ها و اپراتورهای تلفن همراه.

اما وجود دارد نیز شرکت های بین المللی از جمله سفر شرکت های مانند Airbnb, Expedia مشاورین Booking.com و Opodo. بسیاری از ارائه اجاره تعطیلات در شهرک.

نام های دیگر شامل مصرف مواد غذایی maker General Mills, فناوری و ارتباطات, غول موتورولا راه حل ها و Altice اروپا و شرکت زیرساخت مانند فرانسه Egis و Alstom و شرکت انگلیسی JC Bamford بیل.

در بیانیه ای به آسوشیتد پرس, JC, Bamford گفت آن است که “نه درگیر در فعالیت های مورد اشاره در این گزارش” و نباید گنجانده شده اند. محصولات این شرکت ارائه شده از طریق محلی فروشنده Comasco که همچنین به نظر می رسد در لیست.

Airbnb کاهش یافته بود. سان فرانسیسکو شرکت گفت: در نوامبر سال 2018 بود که از بین بردن آن لیست در شهرک غرب بانک. پس از برخی از اسرائیلی-آمریکایی صاحب خانه شکایت کرد و این شرکت معکوس و البته کمک خواهد کرد تمام سود حاصل از لیست کمک های انسان دوستانه سازمان.

اسرائیل و ایالات متحده به طور منظم متهم شورای حقوق بشر ضد اسرائیل تعصب و تهمت و دولت خارج از ایالات متحده در سال 2018 اشتباه U. N. برای پذیرش دولتهای خودکامه که دولت گفت: بارها و بارها نقض حقوق بشر است.

حقوق شورای ساخته شده است تا از 47 دولت با کشورهایی مانند لیبی و ونزوئلا و سومالی در میان اعضای آن است. اکثریت قریب به اتفاق مصوبات شورای تمرکز بر اسرائیل و درمان آن از فلسطینی ها و اسرائیل تنها کشور در جهان است که سیاست های خودکار در صورت موشکافی در هر جلسه شورای.

در دهه های ایالات متحده پیوست و بقیه جامعه بین المللی در انتقاد حل و فصل ساخت و ساز است. که شروع به تغییر رئیس جمهور بعد از دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان کار در سال 2017. احاطه شده توسط مشاوران نزدیک به حل و فصل جنبش مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان بیشتر دلسوز خط نسبت به اسرائیل و متوقف اتوماتیک انتقاد از شهرک سازی از پیشینیان خود.

در ماه نوامبر در ایالات متحده گفت: آن را در نظر نمی شهرک های غیر قانونی. و در ماه گذشته مغلوب ساختن پیشی جستن پرده برداری از یک طرح خاورمیانه است که اجازه می دهد اسرائیل برای حفظ دائم کنترل بر بخش های بزرگی از خاک از جمله تمام شهرک های یهودی نشین.

این گرم ایالات متحده در آغوش می تواند باعث ایجاد مشکل برای اسرائیل است. جسارت با مغلوب ساختن پیشی جستن طرح نتانیاهو قول داده است به زودی ضمیمه شهرک — یک گام است که دیوان کیفری بین المللی رئیس دادستان فاتو آغاز کرده اند در مقابل عنوان او آماده تصمیم گیری در مورد اینکه آیا برای باز کردن یک جنایت جنگی پرس و جو. تحت ایالات متحده فشار نتانیاهو قرار داده است خود الحاق قصد دارد تا پس از 2 مارس انتخابات اسرائیل.

فلسطینی ها را رد تهمت با این طرح و دیگر کشورها ابراز حمایت کمی برای آن در حالی که باقی مانده مخالف شهرک سازی است.

حقوق شورای هرگز قبل از درخواست یک لیست مورد نقد فعالیت های شرکت. در این گزارش گفته نویسندگان آن ارتباط برقرار کرده به طور مستقیم با شرکت ها اجازه می دهد تا آنها را به دفاع از خود می گویند و یا اینکه آیا آنها تا به حال تغییر شیوه های خود را. نویسندگان این گزارش نام این شورا به راه اندازی “یک گروه از کارشناسان مستقل” برای به روز رسانی پایگاه داده در هر سال.

دیده بان حقوق بشر از منتقدان شهرک تحسین این گزارش.

“مدتها در انتظار انتشار U. N. حل و فصل کسب و کار پایگاه داده باید همه شرکت ها در توجه: برای انجام کسب و کار با شهرک های غیر قانونی است که به کمک در کمیسیون جنایات جنگی” گفت: Bruno Stagno از فروپاشی معاون مدیر اجرایی برای حمایت.

اما اسرائیل متحدان متهم شورای همکاری با جنبش BDS — مردمی فلسطینی به رهبری ائتلاف که طرفداران تحریم سرمایه گذاری و تحریم علیه اسرائیل است. این جنبش می گوید که طرفداران تاکتیک های بی خشونت در اعتراض به اسرائیل را درمان فلسطینی ها. اسرائیل و متحدان آن می گویند BDS است عمیق تر در دستور کار نابودی این کشور و آن را متهم به یهودی ستیزی — یک مسئول جنبش به شدت رد می کند.

“U. N. دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر رسما تصمیم به حمایت ضد سامی BDS با صدور توهین آمیز یک لیست از شرکت در آن ادعا می کند در حال ظاهرا درگیر در حل و فصل, فعالیت,'” گفت: آن هرزبرگ, حقوقی, مشاور برای نظارت بر سازمان های غیر دولتی اسرائیل یک گروه حمایت است که بسیار مهم از U. N.

اما در یک بیانیه جنبش BDS خواستار اقدام علیه شرکت. “این شرکت ها باید برگزار شود را به حساب از جمله از طریق استراتژیک تحریم و کاهش کمپین” آن را گفت.

___

Keaten گزارش از ژنو. آسوشیتد پرس نویسنده دی-ان Durbin در دیترویت کمک کرده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im