آمریکا و طالبان به توافق برسند به شرایط صلح معامله سربازان خروج

اسلام آباد — ایالات متحده و طالبان روز جمعه گفت که آنها توافق کرده اند که به امضای قرارداد صلح هفته آینده با هدف پایان دادن به 18 سال از جنگ در افغانستان و آوردن نیروهای ایالات متحده, صفحه اصلی, بسته بندی تا امریکا طولانی ترین در حال اجرا درگیری و انجام یکی از رئيس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اصلی وعده های انتخاباتی.

برنامه ریزی شده Feb. 29 امضای بستگی به موفقیت یک هفته در سراسر کشور ‘کاهش خشونت’ توافق است که در آن همه طرف باید متعهد به پایان دادن به حملات. آن است که با توجه به شروع در نیمه شب جمعه به وقت محلی (1930 به وقت تهران, 2:30 p. m. EST) با توجه به افغان رسمی صحبت کرد که خواست نامش فاش نشود چرا که او مجاز به صحبت کردن با رسانه ها.

این اطلاعیه به شرح زیر ماه از مذاکرات میان دو طرف است که شکسته اند قبل از. در عین حال هر دو طرف نشان داده اند تمایل به توقف جنگ که آغاز شد و با حمله ایالات متحده آمریکا پس از 11 سپتامبر 2001 حملات توسط اسامه بن لادن در افغانستان مبتنی بر القاعده شبکه.

باید آتش بس ایستاده, ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله خواهد بود ظرف 10 روز با شروع از همه گفتوگوهای صلح افغانستان است که می تواند منجر به شکل گیری یک دولت جدید در کابل تعهد از طالبان اجازه نمی دهد گروه های تروریستی به کار در کشور و مرحله به مرحله خروج از آمریکا و دیگر نیروهای خارجی بیش از 18 ماه است.

طرح یک قمار است برای مغلوب ساختن پیشی جستن را بازتوییت کرد که اخبار متعددی حساب از توافق. اگر آن را موفق او خواهد بود قادر به ادعا می کنند به دست گرفته اند و اولین گام به سمت جلسه خود را در کمپین 2016 تعهد را به سربازان آمریکایی به خانه. اما اگر نتواند تهمت می تواند رنگ خود را دموکراتیک دشمنان در سال انتخابات به عنوان ساده و حاضر به فدا کردن امنیت سربازان ایالات متحده و منافع آمریکا را به خاطر مصلحت های سیاسی.

برای طالبان موفق از اتمام آتش بس و افغانستان مذاکرات صلح را به این گروه یک شات در مشروعیت بین المللی آن فاقد در آن زمان فرار از کشور و به بن لادن و همکاران خود را پناهگاه امن.

این آتش بس به نظارت توسط نیروهای آمریکایی به احتمال زیاد خواهد شد شکننده و مقامات ایالات متحده اشاره کرده اند که احتمال این که “اخلال گران” بی علاقه در مذاکرات صلح می تواند مختل کردن آن. تعیین اینکه چه کسی مسئول حملات احتمالی در طول هفت روز خواهد بود بنابراین حیاتی است.

هر دو طرف شد و با احتیاط خوش بینانه در اعلام توافق شده است که پیش نمایش یک هفته پیش توسط یک مقام ارشد آمریکایی در یک شرکت بین المللی کنفرانس امنیتی در مونیخ آلمان است. اعلام شده بود و انتظار می رود پس از مدت کوتاهی بود اما تاخیر در بخشی به دلیل از روز دوشنبه با انتشار نتایج حاصل از افغانستان را مورد مناقشه سپتامبر 2019 انتخابات نشان داد که رئیس جمهور اشرف غنی برنده توسط یک حاشیه باریک.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo در بیانیه ای گفت که توافقنامه صلح به امضا در دوحه, قطر توسط آمریکا و نماینده ویژه برای افغانستان زلمای خلیل زاد و طالبان نمایندگان در نهایت منجر به دائم آتش بس. این قرارداد نیز پیش بینی تضمین از طالبان که افغانستان را نمی توان استفاده می شود برای حمله به آمریکا یا متحدان آن است.

“ما در حال آماده سازی برای ورود به محل در فوریه 29,” Pompeo گفت. “داخل افغانستان مذاکرات به زودی شروع خواهد شد پس از آن خواهد ساخت و در این گام اساسی برای ارائه یک برنامه جامع و دائمی آتش بس و آینده سیاسی نقشه راه برای افغانستان است.”

طالبان در همین حال در بیانیه ای گفت که این توافقنامه در نظر گرفته شده است برای رسیدن به سراسر کشور و صلح و پایان دادن به خارجی حضور نظامی در این کشور است.

در این بیانیه گفت: هر دو طرف “را در حال حاضر ایجاد یک مناسب وضعیت امنیتی” پیش از امضای تفاهمنامه تاریخ دعوت بین المللی نمایندگان به امضای مراسم ترتیب برای آزادی زندانیان ساختار یک مسیر برای صلح “و در نهایت زمینه سازی برای صلح در سراسر کشور با خروج همه نیروهای خارجی.”

طالبان افزود که آنها نمی خواهد اجازه می دهد تا “سرزمین افغانستان را در برابر امنیت دیگران به طوری که مردم ما می توانید یک زندگی صلح آمیز و مرفه زندگی در زیر سایه یک نظام.”

اما راه پیش رو مملو از مشکلات به خصوص که برخی از عناصر طالبان و گروه های دیگر نشان داده اند که علاقه کمی در مذاکرات است. حمله ای که به کشته شدن دو آمریکایی در سپتامبر گذشته مختل آنچه در آن زمان بود و انتظار می رود اعلام از سرگیری مذاکرات صلح.

و آن باقی مانده است معلوم نیست که نمایندگی کابل در داخل افغانستان شد. اشرف غنی احمدزی رقیب را مورد مناقشه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام که او برنده انتخابات ریاست جمهوری.

طالبان حاضر به صحبت کردن با اشرف غنی احمدزی و دولت نیز محکوم به نتایج انتخابات گفت: آنها بحث خواهد شد به نمایندگان دولت اما تنها به عنوان عادی افغان نه به عنوان مقامات. آلمان و نروژ باید هر دو ارائه شده به میزبان تمام افغانستان مذاکرات اما هیچ محل هنوز تعیین شده است.

Pompeo نگفت که نمایندگی کابل تنها که مذاکرات “خواهد ساخت در این گام اساسی برای ارائه یک برنامه جامع و دائمی آتش بس و آینده سیاسی نقشه راه برای افغانستان است.”

تحت شرایط “کاهش خشونت” — را پوشش می دهد که تمام افغانستان و نیز به نیروهای افغان و همچنین ایالات متحده و طالبان همه طرف باید متعهد به پایان دادن به حملات به مدت هفت روز. برای طالبان که شامل کنار جاده بمب گذاری, حملات انتحاری و راکتی و حملات.

طالبان نظامی کمیسیون صدور دستورالعمل به رهبر انصارالله “برای جلوگیری از حملات از Feb. 22 برابر خارجی و نیروهای افغان تا Feb 29.”

مذاکرات صلح نیز خواستار آزادی 5000 طالبان زندانی که اکثر آنها برگزار می شود توسط دولت افغانستان. اگر چه ایالات متحده در حال حاضر در مورد آزادی زندانیان با نمایندگان دولت شده است وجود دارد هیچ اعلام رسمی در مورد آن از افغانستان دولت.

همسایه پاکستان است که متهم به حمایت از طالبان استقبال از کاهش در خشونت های طرح.

“”ما امیدواریم که افغانستان احزاب در حال حاضر به دست گرفتن این فرصت تاریخی و کار جامع و فراگیر حل و فصل سیاسی برای دوام صلح و ثبات در افغانستان و منطقه” گفت: پاکستان در بیانیه وزارت امور خارجه. پاکستان میزبان بیش از 1.4 میلیون پناهنده افغان.

در طول هر خروج ایالات متحده خواهد حفظ حق ادامه مبارزه با تروریسم در افغانستان شده اند که با تمرکز به طور عمده در یک دولت اسلامی گروه های وابسته به القاعده و به گفته مقامات پنتاگون.

غنی در بیانیه ای گفت که “برای این هفته از سوی طالبان و کاهش خشونت ما دفاع و نیروهای امنیتی باقی خواهد ماند و در حالت دفاعی” و در ادامه عملیات علیه گروه دولت اسلامی القاعده “و دیگر گروه های تروریستی به جز طالبان.”

پنتاگون کاهش یافته است می گویند که آیا آمریکا موافقت کرده به قطع آن لول نیروها در افغانستان به صفر است. وزیر دفاع علامت Esper گفت: اگر آتش بس موفق و افغانستان مذاکرات صلح شروع ایالات متحده را کاهش میدهد نیروهای نظامی مشروط “در طول زمان” به مورد 8600. وجود دارد بیش از 12000 نیروهای ایالات متحده در افغانستان است.

در عین حال سهیل شاهین سخنگوی طالبان دفتر سیاسی در دوحه توییتی که طالبان در انتظار خروج کامل. در یک پشتو زبان جیر او گفت: “بر اساس توافق با آمریکا تمام نیروهای بین المللی افغانستان را ترک خواهد کرد و تهاجم به پایان خواهد رسید و هیچ کس مجاز به استفاده از خاک افغانستان در برابر دیگران است.”

در بروکسل دبیر کل ناتو ینس استولتنبرگ با استقبال از تحولات است. رهبری ایالات متحده و اتحاد نظامی برخی از 16000 سرباز در افغانستان کمک به آموزش نیروهای امنیتی کشور اما آن می تواند در قرعه کشی را در آن عملیات به جای هر شرکت توافقنامه صلح. بیش از 8000 از این اتحاد نیروهای آمریکایی است.

“این مهم آزمون طالبان تمایل و توانایی برای کاهش خشونت و کمک به صلح در ایمان خوب” استولتنبرگ در بیانیه ای گفت. “این می تواند راه را برای مذاکرات میان افغان ها به صلح پایدار و حصول اطمینان از این کشور است که هرگز دوباره یک پناهگاه امن برای تروریست ها است.”

___

لی گزارش از واشنگتن است. آسوشیتد پرس نویسندگان Tameem اخگر در کابل, افغانستان, Lorne طبخ در بروکسل و لولیتا Baldor و رابرت برنز در واشنگتن در کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im