“وای ما بر روی جلد Bon Appétit magazine!” شروع آشپز یکشنبه عضویت در خبرنامه.

برای کسانی که بوده ام, محدود کردن مواد غذایی خود را رسانه ای مصرف بیش از چند سال گذشته ونگ را مشخصات را تجربه کرده است یک فصل افزایش هر دو به صورت محلی و در سطح ملی. در اوایل سال جاری او به اتمام یک کمپین Kickstarter موفق به صندوق راه اندازی Vinai اولین آجر و ملات رستورانمیزبانی TPT را رغبت (که بود و برای فصل دوم) و یک مهمان در سی ان ان ایران سایه آمریکا.

اگرچه او اغلب می توان میزبانی پرهای سراسر شهر Conde Nast برتر مواد غذایی انتشار نورد به اتحادیه همونگ آشپزخانه ونگ را متواضع کامیون مواد غذایی مستقر در خارج از شمال شرق مینیاپولیس را خوش مشرب سیب Werks taproom به تصرف ونگ زرق و برق دار در صفحات سریع فوریه روز.

این مجله را پوشش زیر یک پرچم مطلب “دستور العمل برای حمل و نقل شما: غذاهای ما عشق از مکان های ما عشق” به نظر می رسد مجلل بشقاب گوشت به nines برچسب عنوان سه نکته استیک با ببر نیش سس.

“ما مفتخر به ویژه در مجله اما هرگز در یک میلیون سال بود که ما فکر می کنیم که ما مواد غذایی را پوشش!” بوده ونگ. “این موضوع را از ویژگی های بسیاری از دستور العمل های ما و داستان—امیدوارم این کمک خواهد کرد که شما همه احساس کمی بیشتر در ارتباط با ما و با یکدیگر در این زمان اجتماعی فاصله.”

به ادویه تا ما تاسف رژیم غذایی منجمد پیتزا و چیپس با شیب ونگ نوع به اندازه کافی به شامل یک لینک به دستور او برای کبابی Butterflied مرغ با سنبل هندی سس از Bon Appétit تا کسانی که ممکن است مسائل مربوط به کشتی است که باید “به زودی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im