محیط زیست کانادا صادر کرده است مشاوران کیفیت هوا برای بسیاری از جنوب بریتیش کلمبیا، از جمله مترو ونکوور، به عنوان دود ناشی از آتش سوزی مواج در ایالت واشنگتن رانش شمال سه شنبه، تبدیل آسمان آبی روشن به مه مورکی، نارنجی رنگ.

کیفیت هوا در اوکاناگان مرکزی در کشور استان خارج از نمودار است و خطر سلامت به عنوان “بسیار بالا” امتیاز داده شده است.

يک سيستم آب و هوای پر فشار، مه دود را از واشنگتن به قبل از ظهر در جريان روز کار بادخیز روز دوشنبه کشيد. انتظار می رود اين فشار روز سه شنبه برگزار شود و دود را بر فراز نيمه جنوبی استان در جای خود نگه دارد.

ساکنان جزیره ونکوور از طریق مترو ونکوور تا اوکاناگان تا بوی قابل توجه و سوخته، طعم خجالتی مه دود در هوا از خواب بیدار شدند.

طلوع آفتاب در ویکتوریا سایه ای مهیب از قرمز بود که آسمان قرمز خون را در سیاتل آینه کاری می کرد. در کولونا، آسمان مبهم ترین آسمانی بود که تمام تابستان بوده است.

ساحل در غرب Kelowna در زیر آسمان روشن در روز یکشنبه، در مقایسه با مه آلود در روز سه شنبه:

کیفیت هوا در اوکاناگان مرکزی و جنوبی و همچنین محله وست شور در جزیره ونکوور تا ساعت ۱ بعد از ظهر PT امتیاز ۱۰+ را به دست آورد، به گزارش محیط زیست کانادا، به معنی خطر «بسیار بالا» است. خطر در ویکتوریا در ۹ امتیاز قرار گرفت.

حدود ساعت ۲ بعد از ظهر PT، بیانیه کیفیت هوا برای منطقه مترو ونکوور با رتبه بندی متوسط تر شش در جنوب شرقی و رتبه بندی به اندازه ۹ در جنوب غربی صادر شد.

در رتبه بندی کیفیت هوا از هشت به بالا، محیط زیست کانادا به مردم توصیه می کند که فعالیت های شدید در فضای باز را کاهش دهند، در حالی که کودکان، سالمندان و کسانی که مشکلات بهداشتی دارند باید از فعالیت های شدید در فضای باز به کلی اجتناب کنند.

بادهای نیروی طوفان و گرمای سوزان آتش سوزی در سراسر ایالت واشنگتن را در طول تعطیلات آخر هفته طولانی دامن زد و صدها هزار هکتار زمین را سوزاند و بیشتر شهر کشاورزی کوچک مالدن در شرق ایالت را از بینبرد.

به عنوان پیگیری دود، پیش بینی کنندگان انتظار گرمای غیرمعمول در پیش از ظهر این هفته را دارند.

اظهارات آب و هوایی ویژه در اثر برای بسیاری از جنوب قبل از ظهر، از ساحل غربی جزیره ونکوور از طریق سرزمین اصلی پایین به اوکاناگان و Kootenays.

در اين اظهارات، محيط زيست کانادا گفت انتظار می رود همان سيستم پر فشار مسئول کشيدن در دود آمريکا نيز دمای روز را ۵ تا ۱۰ C بالاتر از هنجارهای فصلی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه تحت فشار قرار دهد.

به گفته هواشناسان، درجه حرارت در ونکوور می توانست تا پایان هفته به 31 C برسد.

سازمان دیده بان | دود ناشی از آتش سوزی ایالت واشنگتن به سمت شمال رانش می کند:

آسمان روز سه شنبه پس از آن که دود ناشی از آتش سوزی در ايالت واشنگتن روز دوشنبه به سمت شمال رانش کرد، بر فراز بخش عمده ای از جنوب بريش کلمبيا مبهم بود. 0:42

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de