ما خیریه سیم پیچ کردن عملیات در کانادا پس از رسوایی کمک های مالی دانشجویی

پس از ماه ها در کانون توجه سیاسی و اشاره به سوالات در مورد نقش خود را در قرارداد کمک های مالی دانشجویی تابستان، WE خیریه در حال پیچ کردن عملیات خود را در کانادا است.

این اقدام می آید به عنوان خیریه — مانند بسیاری از غیر انتفاعی دیگر در این کشور — با ترد پول نقد به عنوان کمک های مالی فرو رفتن با توجه به همه گیر مواجه است. ما همچنین اذعان می کند که آن را خود را در وسط رسوایی سیاسی بر سر قرارداد کمک های مالی دانشجویی که آن را “بد مجهز” برای مبارزه پیدا کرد.

این موسسه خیریه در یک بیانیه رسانه ای اعلام کرد که سقوط از تلاش شکست خورده اش برای اداره یک قرارداد سهم ۹۱۲ میلیون دلاری به نمایندگی از دولت فدرال، جمع آوری کمک های مالی را دشوار کرده است و «ریاضی مالی برای آینده خیریه روشن است.»

کریگ کیلبرگر، یکی از بنیانگذاران این موسسه خیریه در این بیانیه می گوید: «از طریق اقدام قاطع برای حفظ پس انداز ما، فروش دارایی های مان و ایجاد یک اوقف، امیدواریم پروژه های جهانی را برای درازمدت حفظ کنیم، مانند بیمارستان، کالج و مرکز یادگیری کشاورزی ما که نیازهای حیاتی کودکان و خانواده ها را برآورده می کند.»

این رسوایی سوالاتی را در مورد رابطه نزدیک این موسسه خیریه با جاستین ژوستاین نخست وزیر و خانواده اش برانگیخت؛ این موسسه خیریه صدها هزار دلار به مادر و برادر نخست وزیر پرداخت کرد تا پس از انتخاب برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ در رویدادهای مربوط به WE صحبت کنند. همچنین منجر به سوالاتی در مورد ساختار پیچیده شرکت های بزرگ خود و هلدینگ املاک و مستغلات گسترده شد.

یکی از بنیانگذاران کریگ (سمت چپ) و مارک کیلبرگر نخست وزیر جاستین ژوستاین و همسرش سوفی گریگور-واشینگتن را در حالی که در جشن های روز WE در اتاوا ظاهر می شوند، سه شنبه ۱۰ نوامبر ۲۰۱۵ معرفی می کنند. (آدریان وایلد/مطبوعات کانادا)

در ماه ژوئیه، شرکای بزرگ شرکت هایی مانند RBC Royal Bank، Telus و شرکت هواپیمایی ویرجین آتلانتیک مستقر در بریتانیا علامت دادند که به روابط بودجه دیرینه خود با این موسسه خیریه پایان خواهند داد که با نام «بچه ها را آزاد کنید» در دهه ۱۹۹۰ آغاز شد. در نتیجه، این گروه تمام برنامه های آینده را برای رویدادهای روز WE قفسه بندی کرد، تولیدات کنسرت مانند ستاره دار طراحی شده برای تشویق جوانان به جمع آوری پول.

این موسسه خیریه روز چهارشنبه گفت پول نقد در دست ندارد تا بودجه پروژه هایی را که در سراسر جهان حمایت می کند، اکنون که رابطه اش با بیشتر حامیان مالی اش قطع شده است، حفظ کند.

ما گفتیم که برخی از دارایی های خود را برای ایجاد یک صندوق اوفوق برای حمایت از پروژه هایی در آمریکای لاتین، آسیا و آفریقا که در جریان است اما هنوز به پایان نرسیده است، انحلال خواهد کرد.

این موسسه خیریه گفت که بیشتر املاک و مستغلات خود را در تورنتو، از جمله «مرکز یادگیری جهانی» خود برای تأمین بودجه آن پروژه ها به فروش خواهد رساند.

عملا تمام عملیات این موسسه خیریه در کانادا به پایان خواهد رسید. این موسسه خیریه گفت که دیگر منابع آموزشی را در اختیار معلمان قرار نخواهد داد یا «مربیان خدمات جوانان» را به کار نخواهد گرفت. این گروه می گوید این موسسه خیریه ساخت مدارس جدید و محصولات آب و کشاورزی را متوقف خواهد کرد و برخی عملیات های دیگر را در نه کشور که ما در حال حاضر در آن فعال هستیم مهار خواهد کرد.

وی می گوید: «ما از این تحولات غمگین هستیم. امسال 25مین سالگرد خیریه WE کانادا است. ما برنامه ریزی کردیم که امسال یک اوقف راه اندازی کنیم، اما نه به این ترتیب.» مارک کیلبرگر، یکی دیگر از بنیانگذاران می گوید.

پس از مدیریت انحلال املاک و مستغلات، هر دو برادر کیلبرگر می گویند که موسسه خیریه WE را ترک خواهند کرد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de